یادواره حسین پناهی هنرمند فقید سینما و تلویزیون و شاعر و ادیب استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور خانواده وی در دانشگاه یاسوج برگزار شد. به گزارش افتونیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه یاسوج، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یاسوج در این برنامه گفت: حسین پناهی هنرمند ارزنده ای بود که بسیاری او را […]

یادواره حسین پناهی هنرمند فقید سینما و تلویزیون و شاعر و ادیب استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور خانواده وی در دانشگاه یاسوج برگزار شد.

به گزارش افتونیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه یاسوج، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یاسوج در این برنامه گفت: حسین پناهی هنرمند ارزنده ای بود که بسیاری او را در زمان حیاتش نشناختند.

فریبرز نیکدل بیان داشت: ابعاد دیگر زندگی حسین پناهی بعد از مرگ وی برای مردم آشکار شد که محبوبیت وی را دوچندان کرد.
وی ادامه داد: انسان دوستی، سادگی و بی آلایش بودن از ویژگی های بارز حسین پناهی بود.

معاون دانشگاه یاسوج با اشاره به برگزاری یادواره این هنرمند فقید هم استانی اظهار داشت: دانشگاه یاسوج این آمادگی را دارد که در سالهای آینده نیز این نوع مراسم ها را برای حسین پناهی برگزار کند.

همچنین در این مراسم دختر حسین پناهی گفت: هنرمندان را باید در زمان حیاتشان ارج بگذاریم.

آنا پناهی افزود: اگر هنرمند گرفتار مسایل مادی نباشد می تواند خلاقیت و هنر خود را به اوج برساند.

دختر حسین پناهی با گلایه از پیام‌ها و اشعاری که در فضای مجازی به نام حسین پناهی منتشر می کنند، گفت: برخی نادانسته این جعلیات را به نام حسین پناهی انتشار می دهند و کسی که کوچکترین شناختی از اشعار و ادبیات پناهی داشته باشد جعلی بودن آنها را می فهمد.

آنا پناهی از مردم خواست تا این گونه پیامهای جعلی و سطحی را بازنشر نکنند.

وی با تشکر از دانشگاه یاسوج در برگزاری یادواره حسین پناهی اظهار داشت: خوشحالم که پس از 13 سال از فوت حسین پناهی، یک مرکز دانشگاهی و دولتی در زادگاه پناهی برای وی یادواره برگزار می کند.

همچنین در ادامه این برنامه سوگنامه عطا طاهری نویسنده هم استانی برای حسین پناهی قرائت شد.

در پایان این مراسم، مجموعه کتابهای حسین پناهی از طرف نشر آناپنا، به دانشجویان و کانون کتاب دانشگاه یاسوج اهدا شد.