نمایشگاه کتاب یاسوج در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) افتتاح شد. به گزارش افتونیوز، این مراسم با حضور مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین مسئولان استانی و با حضور علاقه مندان صبح روز یکشنبه 24 بهمن افتتاح شد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در این آئین ضمن خیر مقدم به مهمانان […]

نمایشگاه کتاب یاسوج در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) افتتاح شد.

به گزارش افتونیوز، این مراسم با حضور مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین مسئولان استانی و با حضور علاقه مندان صبح روز یکشنبه 24 بهمن افتتاح شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در این آئین ضمن خیر مقدم به مهمانان کشوری و استانی گفت: امام جمعه محترم یاسوج جهت در اختیار گذاشتن مصلی زحمات زیادی کشیده است.

رضا دهبانی پور افزود: از مجموعه مدیریت دانشگاه یاسوج که همکاری هم جانبه ای در برگزاری این نمایشگاه داشتند نیز صمیمانه تشکر می کنم.

این مسئول فرهنگی بیان داشت: ۱۳۵ غرفه نمایشگاهی با بیش از ۸۰۰هزار جلد کتاب و ۲۵۰ ناشر در نمایشگاه کتاب یاسوج حضور دارند.

                        وضعیت کتابخوانی در استان کهگیلویه و بویراحمد امیدوار کننده است

رئیس اتحادیه ناشران و کتاب فروشان کشور در آئین افتتاح نمایشگاه کتاب در یاسوج گفت: وضعیت کتابخوانی در استان کهگیلویه و بویراحمد امیدوار کننده است

محمود آموزگار افزود: در دولت یازدهم یکی از نکات بارز، توجه به مسایل حوزه نشر بوده که این مهم در دولت قبل کمتر مورد توجه قرار گرفته و جای امیدواری است که طبق سیاستهای دولت به سمتی حرکت می کنیم که از فاصله ای بین پایتخت و دیگر مناطق کشور بسیار کاسته شده است.

وی ادامه داد: نمایشگاه های کتاب استانی به عنوان ارائه دهنده آخرین آثار حوزه نشر است که باعث می شود مردم از این دستاوردها بهره ببرند و نیازی به رجوع به مرکز کشور را نداشته باشند.

رئیس اتحادیه ناشران کشور تصریح کرد: از سال قبل این امکان فراهم شد که بن کارت های خرید کتاب نمایشگاه در کتاب فروشی ها مورد استفاده باشد و توزیع یارانه ها نیز به این امکان کمک می کند.

آموزگار اذعان داشت: امسال سومین سالی است که پایتخت کتاب ایران را برگزار می کنیم و اداره کل فرهنگ و ارشاد کهکیلویه و بویراحمد میتواند کمک زیادی کند که فاصله ای بین مردم این استان و مرکز کشور احساس نشود.

در ادامه این مراسم، معاون سیاسی و امنیتی استاندار گفت: نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در کشور و استان ما یک اتفاق مهم است.

فتاح محمدی بیان داشت: میزان دسترسی به این منابع به عنوان یکی از شاخص های دانایی در جامعه محسوب می شود و تولید علم مهم ترین سرمایه است.

وی ادامه داد: ایده و فکر و تولید علم به عنوان یک سرمایه می تواند در پیشرفت و توسعه جامعه کمک کند.

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پایان گفت: از مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی بخاطر تلاش جهت برپایی این رویداد مهم فرهنگی تشکر می کنم و امیدوارم مورد استفاده مردم استان قرار گیرد.