ششمین روز جشنواره فیلم فجر در یاسوج ششمین روز خود را پشت سر گذاشت. به گزارش افتونیوز، در ششمین روز این جشنواره در یاسوج دو فیلم «سدمعبر» به کارگردانی محسن قرایی و «ویلایی‌ها» به کارگردانی خانم منیره قیدی در سالن سینما هنر یاسوج به نمایش درآمد. فیلم «سدمعبر»، زندگی مامور سد معبر شهرداری را به […]

ششمین روز جشنواره فیلم فجر در یاسوج ششمین روز خود را پشت سر گذاشت.

به گزارش افتونیوز، در ششمین روز این جشنواره در یاسوج دو فیلم «سدمعبر» به کارگردانی محسن قرایی و «ویلایی‌ها» به کارگردانی خانم منیره قیدی در سالن سینما هنر یاسوج به نمایش درآمد.

فیلم «سدمعبر»، زندگی مامور سد معبر شهرداری را به تصویر می کشد که با مشکلات متعددی مواجه می شود.

در فیلم «ویلایی ها» موضوع دفاع مقدس دستمایه ساخت این فیلم قرار گرفته و از زاویه دید زنان شهدا و ایثارگران روایت می شود. این فیلم دستمایه و شخصیت پردازی خوبی دارد اما به لحاظ تکنیکی ضعیف ساخته شده است و جز چند نقطه قوت کوچک چیز زیادی به مخاطب نمی دهد.

اما استقبال تماشاگران در یاسوج از این دو فیلم ناشی از اعلام نامزدهای دریافت سیمرغ است که فیلم «سدمعبر» در چهار رشته نامزد و فیلم «ویلایی ها» در هفت رشته نامزد دریافت سیمرغ جشنواره 35 فیلم فجر شده اند.

در پایان این دو فیلم جلسه نقد و بررسی با حضور تحصیل کردگان سینما، ادبیات نمایشی و علاقه مندان برگزار شد که مباحث جالبی در زمینه های مختلف تخصصی سینما ارایه شد.

تنها دو روز به پایان این جشنواره باقی مانده و چند فیلم نیز که در رشته های مختلف نامزد شده اند به روی پرده می روند.

در هفتمین روز و یک روز مانده به پایان این جشنواره در یاسوج، فیلم های «نگار» به کارگردانی رامبد جوان و فیلم «بدون تاریخ بدون امضا» به کارگردانی وحید جلیلوند اکران می شوند.

این جشنواره به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از 14 بهمن آغاز شده و تا شب 21 بهمن ادامه می یابد.

گزارش تصویری از روز ششم جشنواره: