همزمان با ورود امام خمینی (ره) به کشور در روز 12 بهمن 1357 ، زنگ انقلاب در یاسوج به صدا در آمد. به گزارش افتونیوز، این مراسم با حضور استاندار و اعضای شورای اداری در مدرسه راهنمایی شاهد دخترانه یاسوج زنگ انقلاب نواخته شد. استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این برنامه گفت: دانش‌آموزان نقش بسزایی […]

همزمان با ورود امام خمینی (ره) به کشور در روز 12 بهمن 1357 ، زنگ انقلاب در یاسوج به صدا در آمد.

به گزارش افتونیوز، این مراسم با حضور استاندار و اعضای شورای اداری در مدرسه راهنمایی شاهد دخترانه یاسوج زنگ انقلاب نواخته شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این برنامه گفت: دانش‌آموزان نقش بسزایی در شکل‌گیری انقلاب اسلامی داشتند.

سید موسی خادمی با اشاره به پیروزی ملت بزرگ ایران در بهمن سال 577 گفت: سرنوشت هیچ ملت، قوم، جامعه و یا انسانی تغییر پیدا نمی‌کند جز آنکه خودش بخواهند و ملت ایران نیز خواستار تغییر سرنوشت خود بودند و این امر هم محقق شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه عوامل متعددی در ایجاد و شکل‌گیری انقلاب اسلامی دخیل بود، افزود: رهبری حکیمانه حضرت امام(ره)، رفتار حکام آن زمان و شرایط بین‌المللی عواملی بودند که پیروزی ملت ایران در 22 بهمن سال 57 را رقم زد.

وی در ادامه سخنان خود به آینده‌نگری حضرت امام(ره) اشاره کرد و اظهار داشت: رمز موفقیت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی همین بود که هدف داشتند و برای رسیدن به این هدف هم تلاش کردند.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در سال 42 که حضرت امام را می‌خواستند به عراق تبعید کنند یکی از سربازان رژیم پهلوی از ایشان سوال کرد با کدام ابزار و پشتوانه‌ای قصد ساقط کردن رژیم شاه را دارند و ایشان در جواب فرمودند که یاوران من در گهواره هستند.

خادمی تصریح کرد: یاوران در گهواره امام(ره) همان دانش‌آموزان سال‌های 56 و 57 بودند و علاوه بر نقشی که در شکل‌گیری انقلاب اسلامی داشتند در دفاع مقدس نیز حضور داشتند و بخش عمده‌ای از شهدای ما را دانش‌آموزان تشکیل دادند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه رسالت امروز دانش‌آموزان حضور در صحنه‌های رشد و توسعه کشور است، گفت: قدرت در علم و دانش نهفته است و بهترین و مهمترین راه تحقق اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری تکیه بر اقتصاد دانش بنیان است.

وی تجاری‌سازی علم و دانش را موجب قدرتمندی در جوامع و کشورها دانست و خاطرنشان کرد: باید سعی کنیم در این جهت حرکت کرده و دانش‌آموزان هم با مجهز کردن خود به سلاح علم و دانش به رشد و توسعه کشور دست پیدا کنند.

به گزارش فارس، قبل از سخنان استاندار کهگیلویه و بویراحمد، هادی زارع‌پور مدیرکل آموزش و پرورش بیان کرد: همزمان با سراسر کشور زنگ انقلاب در 2 هزار مدرسه استان نواخته شد.

وی تصریح کرد: 40 نمایشگاه متمرکز این دهه در مدارس برپا شده و دستاوردهای انقلاب اسلامی به دانش‌آموزان معرفی خواهد شد.

زارع‌پور عنوان کرد: مانور بزرگ تشکیلاتی و مانور یاوران انقلاب در دهه فجر برگزار می‌شود.

گزارش تصویری از این برنامه: