نشست زنان فرهیخته استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور شهین‌دخت ملاوردی معاون امور بانوان رئیس جمهور و همچنین استاندار کهگیلویه و بویراحمد و برخی از مسؤولان استانی برگزار شد.  به گزارش افتونیوز، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، با بیان اینکه  پیشگیری از آسیب های اجتماعی در کنار اقتصاد مقاومتی از اولویت های مورد توجه دولت تدبیر و […]

نشست زنان فرهیخته استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور شهین‌دخت ملاوردی معاون امور بانوان رئیس جمهور و همچنین استاندار کهگیلویه و بویراحمد و برخی از مسؤولان استانی برگزار شد. 

به گزارش افتونیوز، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، با بیان اینکه  پیشگیری از آسیب های اجتماعی در کنار اقتصاد مقاومتی از اولویت های مورد توجه دولت تدبیر و امید هستند ، اظهار داشت: استان کهگیلویه و بویراحمد در آسیب های عمده کشور وضعیت مطلوبی نسبت به میانگین کشوری دارد.

سید موسی خادمی، در نشست زنان فرهیخته استان با معاون رئیس جمهور در حوزه زنان و خانواده، با بیان این مطلب، افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه خودکشی وضعیت مطلوبی ندارد ولیکن در سایر آسیب های اجتماعی مانند طلاق و اعتیاد وضعیت بهتری نسبت به سایر نقاط کشور دارد ولی با اینحال به دلیل اینکه سرعت رشد در این استان بالاست نیاز به آینده نگری و اجرای برنامه های پیشگیرانه ضروری است.

وی، خاطر نشان کرد: با تخصیص اعتبار و انجام اقدامات پیشگیرانه می توان از افزایش آسیب های اجتماعی در استان کهگیلویه و بویراحمد پیشگیری کرد چه بسا اعتباری که در شهرهای بزرگ کشور اندک محسوب می شود در استان کهگیلویه و بویراحمد موجب پیشگیری از افزایش یک آسیب اجتماعی شود.

خادمی خواستار توجه بیشتر دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد شد و گفت: اگر به این استان توجه شود و اعتباری در حوزه آسیب‌های اجتماعی استان اختصاص داده شود نتایج و اثرات بهتری در پی خواهد داشت.

خادمی در این نشست با بیان اینکه  معاون رئیس جمهور در امرو زنان توجه ویژه‌ای به استان کهگیلویه و بویراحمد دارد و  جامعه زنان کشور نماینده‌ای شایسته در دولت و قوه مجریه دارد،  گفت: زنان استان کهگیلویه و بویراحمد به خوبی و با صراحت به بیان مشکلات خود می‌پردازند که این موضوع مایه امیدواری و خوشحالی است.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات خبرنگاران و به ویژه بانوان خبرنگار استان، گفت: بانوان خبرنگار همراه با مسئولان استان در مناطق دورافتاده و صعب‌العبور حضور ‌می‌یابند که از زحمات این قشر از جامعه تشکر می‌کنم و امیدوارم مشکلات آنها رفع شود.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: زنان روستایی و زنان خانه دار استان نیز در کنار سایر بانوان با مشکلات متعددی روبرو هستند که لازم است مشکلات آنها نیز مورد بررسی قرار گیرد و در چنین جلساتی از نمایندگان این دو قشرنیز دعوت شود.

در این نشست فریبا رحمان‌پور مدیرکل امور بانوان استانداری کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: زنان این استان در زمینه‌های مختلف در کنار مردان در توسعه و سازندگی حضور دارند.

در ادامه سهیلا نیک‌اقبالی از زنان کارآفرین این استان با اشاره به حضور بانوان در امور کارآفرینی اظهار کرد: زنان این استان دوشادوش مردان در صحنه اقتصادی و سازندگی استان حضور فعال دارند.

وی با بیان اینکه زنان کارآفرین مشکلات زیادی دارند، تصریح کرد: باید بانک‌ها همکاری لازم را با زنان داشته باشند که برای مثال هزینه‌های انرژی در عرصه تولید دغدغه زیادی را به وجود آورده است.

نیک‌اقبالی با انتقاد از چالشی که میان بانک‌ها و کارآفرینان وجود دارد تصریح کرد: تسهیلات با سود بالا موجب شده که کارآفرینان زن نتوانند به کار خود ادامه دهند.

وی گفت: بانک‌ها تولیدکنندگان را در زمینه وثیقه‌ها هم اذیت می‌کنند و اجازه نمی‌دهند سند محل کار آن‌ها به عنوان وثیقه پذیرفته شود و متاسفانه رهرو بانک مرکزی در این زمینه هستند.

این کارآفرین همچنین در ادامه با بیان اینه باید انجمن ملی کارآفرینان استان راه‌اندازی شود، تصریح کرد: باید صندوق توسعه ملی نیز بانوان را بیش از گذشته حمایت کند.

برچسب‌ها: