فضل‌اله یاری (روزنامه‌نگار) افتونیوز _ مهدی نصیری شاید هنوز با عنوان سابق خود برای اهالی رسانه و سیاست شناخته شده‌تر باشد؛«مدیر مسئول کیهان» سمتی که همه را متوجه کسی با ویژگی‌های شخصی و مواضع سیاسی وفرهنگی «حسین شریعتمداری» می‌کند. با این همه او اکنون منتشرکننده دیدگاه‌ها و مواضعی از خود شده که هیچ نسبتی با […]

اشتراک گذاری

فضل‌اله یاری (روزنامه‌نگار)

افتونیوز _ مهدی نصیری شاید هنوز با عنوان سابق خود برای اهالی رسانه و سیاست شناخته شده‌تر باشد؛«مدیر مسئول کیهان» سمتی که همه را متوجه کسی با ویژگی‌های شخصی و مواضع سیاسی وفرهنگی «حسین شریعتمداری» می‌کند. با این همه او اکنون منتشرکننده دیدگاه‌ها و مواضعی از خود شده که هیچ نسبتی با حسین شریعتمداری و حتی بدنه اصول‌گرایی فعلی ندارد. چهره سیاسی واجتماعی فعلی او شاید قابل مقایسه با کسی چون علی مطهری باشد، چهره‌‌ای که از اصول‌گرایی آغاز کرد و تا حد اخراج از این جبهه نیز پیش رفت وسرانجام بعد از ۱۲سال حضوردر مجلس شورای اسلامی، از سوی شورای نگهبان ردصلاحیت شد. (مهدی نصیری نیز)نصیری نیز اگرچه در جبهه اصول‌گرایی ارزیابی می‌شود ( اگرچه ممکن است خودش با این ارزیابی موافق نباشد) اما مواضع اخیر او هیچ تناسبی با این جبهه ندارد و حتی گاه عصبانیت فعالان این جبهه را نیز برمی‌انگیزد.
توئیت‌های اخیر او درباره بی‌انصافی در حق مهندس مهدی بازرگان و قدردانی از نامگذاری خیابانی به نام او در تهران و البته انتقاد از طرح دوفوریت تغییر نام فرودگاه قدیمی مهرآباد به سردار سلیمانی از جمله مواردی است که نشان‌دهنده فاصله گرفتن او از تصویری است که اصول‌گرایان دوست دارند از این چهره قدیمی رسانه‌‌ای و فرهنگی داشته باشند. اما به نظر می‌رسد که او روز به روز در حال ناامیدکردن آن‌هاست. مهدی نصیری در حال شکستن تصویری کلیشه‌‌ای و منجمد از متفکران مسلمانی است که روزگاری در جبهه اصول‌گرایی تعریف می‌شدند و شاید در برخی مواضع با آنها همراهی می‌کردند، اما به نظرمی‌رسد که با تحولات فکری خود و البته پیامدهای سیاسی، فرهنگی و مذهبی سیاست‌ورزی اصول‌گرایان نمی‌توانند خود را راضی کنند که این همراهی را ادامه دهند و همراه یا توجیه‌گر این پیامدها باشند. مواضع اخیر این چهره فرهنگی – که با حضور در فضای توئیتر به صورت روزانه نیز انجام می‌گیرد- بدون حتم حساسیت فعالان سیاسی و رسانه‌‌ای جناح اصول‌گرا را برخواهد انگیخت و کم‌کم باید در انتظار انتقادات، حملات و تهدیدات آن‌ها در فضای سیاسی، رسانه و مجازی نیز باشد.

اشتراک گذاری

  • نویسنده : فضل الله یاری