افتونیوز _ باتوجه به پیشرفت روز افزون ارتباطات مجازی در سال های اخیر و همه گیری  استفاده از اینترنت  همه ی روستا های محروم ایران از اینترنت پرسرعت بهره مند هستند، اما در روستای روشن آباد از  روستای حومه غربی  بخش مرکزی شهرستان کهگیلویه  نبود آنتن تلفن همراه  به یک معضل تبدیل شده است. روستای روشن […]

افتونیوز _ باتوجه به پیشرفت روز افزون ارتباطات مجازی در سال های اخیر و همه گیری  استفاده از اینترنت  همه ی روستا های محروم ایران از اینترنت پرسرعت بهره مند هستند، اما در روستای روشن آباد از  روستای حومه غربی  بخش مرکزی شهرستان کهگیلویه  نبود آنتن تلفن همراه  به یک معضل تبدیل شده است.
روستای روشن آباد با وجود فاصله نزدیک و چند کیلومتری با شهر دهدشت از این خدمات محروم است.

یکی از اهالی روستا در گفت و گو با افتونیوز می گوید : چندین روزه آنتن های گوشی تلفن همراه وضعیت مناسبی ندارند و اهالی  روستا از وضعیت پیش آمده گله مند هستند.
این در حالی است که با آغاز سال تحصیلی جدید و برگزاری کلاس های مدارس بصورت غیر حضوری  دانش آموزان این روستا بیش از پیش در خطر محرومیت و ترک تحصیل قرار دارند  یکی از اهالی می گوید : سال تحصیلی عملا شروع شده و با وضعیت پیش آمده  عملا درس و مدرسه دانش آموزان روستا تعطیل شده است.
وی عنوان کرد تعدادی از دانش آموزان در مدارس شهر دهدشت مشغول به تحصیل هستند و نیازمند برقرار ارتباط مجازی از طریق برنامه شاد هستند اما 
به دلیل نبود آنتن تلفن همراه و اینترنت این موضوع میسرنیست.
افتونیوز در هفته های اخیر گزارش های متعددی در رابطه با نبود اینترنت در نقاط  روستایی تهیه کرده و بنظر میرسد این معضل در استان کهگیلویه و بویراحمد نیازمند پیگیری ها و اقدامات جدی تر می باشد. 
در این رابطه، جواد غلام پور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ضمن تایید خبر عنوان کردند: از طریق پیگیری های مردمی در جریان مشکل پیش آمده در روستای روشن آباد قرار گرفته ایم،
وی در ادامه اشاره کرد : سرقت از دکل همراه اول در این منطقه سبب ناپایداری های آنتن تلفن همراه و اینترنت شده است.
این مدیرمسول، با اشاره به افزایش سرقت از پایگاه های همراه اول در سالهای اخیر عنوان کرد با پیگیری همکاران و تهیه تجهیزات در هفته پیش رو، مشکل پیش آمده حل خواهد شد.