با حضور معاون سیاسی استاندار کهگیلویه وبویراحمد، مدیرکل سیاسی استانداری،امام جمعه مارگون و جمعی ازمسئولان،فرماندار شهرستان مارگون معارفه شد. در این جلسه سید فاضل پورخسرو با حکم حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد بعنوان سرپرست فرمانداری شهرستان مارگون معرفی شد. سید محمد یوسف کاظمی بیدک مدیرکل سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این معارفه […]

با حضور معاون سیاسی استاندار کهگیلویه وبویراحمد، مدیرکل سیاسی استانداری،امام جمعه مارگون و جمعی ازمسئولان،فرماندار شهرستان مارگون معارفه شد.

در این جلسه سید فاضل پورخسرو با حکم حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد بعنوان سرپرست فرمانداری شهرستان مارگون معرفی شد.

سید محمد یوسف کاظمی بیدک مدیرکل سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این معارفه سیدفاضل پورخسرو بخشدار مارگون با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار وبرخی مسئولین شهرستان مارگون بعنوان سرپرست فرمانداری مارگون انتخاب شد.

بخش مارگون که تا پیش ازاین از توابع شهرستان بویراحمد محسوب می‌شد به استنادماده۱۳ قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری مصوب سال ۱۳۶۸ به پیشنهاد وزارت کشور و با تصویب هیات دولت به شهرستان ارتقا یافت و امروز به طور رسمی اعلام شد.

در تقسیمات جدید و با مصوبه هیات دولت شهرستان مارگون به مرکزیت شهر مارگون و از ترکیب دو بخش مرکزی و دالون تشکیل می‌شود. بخش مرکزی مارگون از ۲ دهستان مارگون و دالون ایجاد شده است. بر اساس تقسیمات جدید روستای جوکار مرکز دهستان دالون و بخش زیلایی به مرکزیت روستای ماشمی از ترکیب دهستان زیلایی و دهستان شورم نیز ایجاد می‌شود.