طی هفته‌های اخیر شاهد افزایش ۳۹ درصدی قیمت مصالح ساختمانی و نابسامانی در این خصوص بودیم به طوریکه موضوع قیمت انواع شن و ماسه به شورای تأمین و ستاد تنظیم بازار استان کهگیلویه و بویراحمد باز شد، صبح امروز برای اصلاح قیمت‌ها نشستی در فرمانداری بویراحمد برگزار شد. در همین خصوص هجیر افشون مدیرکل دفتر […]

طی هفته‌های اخیر شاهد افزایش ۳۹ درصدی قیمت مصالح ساختمانی و نابسامانی در این خصوص بودیم به طوریکه موضوع قیمت انواع شن و ماسه به شورای تأمین و ستاد تنظیم بازار استان کهگیلویه و بویراحمد باز شد، صبح امروز برای اصلاح قیمت‌ها نشستی در فرمانداری بویراحمد برگزار شد.

در همین خصوص هجیر افشون مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در این باره گفت: اولین مورد بررسی شده در نشست امروز، کرایه حمل مصالح بود که ۱۰۰ درصد افزایش داده بودند اما مصوب کردیم کرایه حمل نسبت به سال ۹۸، ۲۰ درصد افزایش داشته باشد.

وی با بیان اینکه سنگ‌شکن‌ها موظف شدند فاکتور فروش ارائه دهند، افزود: در فاکتور فروش محل بارگیری، محل حمل، تخلیه، تناژ و همه موارد قید شود تا قیمت مکان نزدیک و محل دور مشخص و در اختیار باشد.

این مسئول با اشاره به تعدیل در قیمت شن و ماسه گفت: قیمت شن ۲۷ هزار تومان بود که ۲۶ هزار تومان کاهش دادیم همچنین ماسه شکسته ۲۴ هزار تومان، شن نخودی و بادمی ۱۷ هزار، ماسه بادی ۱۳ هزار و بیس ۱۸ هزار تومان مصوب شد.

وی با اشاره به اینکه قیمت‌ها حداکثر ۳۰ درصد افزایش داده شده، گفت: این قیمت‌ها با در نظر گرفتن هزینه بارگیری و ارزش افزوده پیش‌بینی و لحاظ شده است.

افشون در خصوص قیمت بتن گفت: بتن با عیار ۳۵۰، ۲۱۵ هزار تومان، بتن با عیار ۴۰۰، ۲۳۰ هزار تومان مصوب شد که در این خصوص هم کلیه موارد حمل و نقل و هزینه بارگیری و ارزش افزوده لحاظ شده تا به دست مصرف کننده برسد.

وی تصریح کرد: نرخ جدید هر عدد بلوک دیواری معمولی ۱۴۰۰، بلوک سقفی جهت تیرچه ۱۸۰۰ مصوب شد، قیمت تیرچه به ارتفاع ۲۰ سانتی‌متر به ازای هر متر طول ۲۲ هزار و ۲۰۰ تومان و تیرچه ارتفاع ۲۵ سانتی‌متر به ازای هر متر طول ۵۴ هزار تومان مصوب شد.

این مسئول با اشاره به اینکه پس از چالش‌های زیاد و اظهارنظرهای مختلف اتحادیه‌های مصالح ساختمانی این قیمت‌ها مصوب شده افزود: با متخلفان برخورد و جریمه لازم از سوی دستگاه‌های نظارتی و قضایی اعمال می‌شود.

افشون عنوان کرد: آنچه که حائز اهمیت است اینکه اعلام کردیم فاکتور فروش حتما ضمیمه باشد و کمیت و هزینه حمل لحاظ شود مثلا کسی ۱۰ تن بار سفارش می‌داد اما فاکتور ارائه نمی‌کرد و بعد مشخص می‌شد بار کمتر از ۱۰ تن بوده است،لذا هزینه مصالح از هر کارخانه‌ای که بارگیری می‌شود در فاکتور لحاظ شود