تعدادی از مردم باشت روز پنجشنبه بیست و نهم خرداد در حمایت از منتخب خود در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در جلوی ساختمان فرمانداری این شهرستان تجمع کردند. به گزارش افتونیوز،این شهروندان با مطرح کردن این سوال که چرا از سه منختبی که نسبت به اعتبارنامه آنان از سوی نمایندگان مجلس یازدهم اعتراض شده […]

تعدادی از مردم باشت روز پنجشنبه بیست و نهم خرداد در حمایت از منتخب خود در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در جلوی ساختمان فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

به گزارش افتونیوز،این شهروندان با مطرح کردن این سوال که چرا از سه منختبی که نسبت به اعتبارنامه آنان از سوی نمایندگان مجلس یازدهم اعتراض شده بود تنها اعتبارنامه نماینده مردم حوزه انتخابیه شهرستان های گچساران و باشت روانه کمیسیون تحقیق شده است ؟خواستار دخالت رهبر انقلاب اسلامی برای احقاق حق غلامرضا تاجگردون و مردم این حوزه انتخابیه شدند.

آنان با یادآوری این جمله تاریخی که رای مردم حق الناس است خواهان تایید اعتبارنامه منتخب خود شدند.

یکی از این تجمع کنندگان که خود را علی و متولد ۱۳۵۷ معرفی کردگفت: بنده به عنوان پرورش یافته مکتب انقلاب اسلامی که از زمانی که به سن قانونی رسیده ام تاکنون در تمام انتخابات ها شرکت کرده ام.

وی افزود: ما وکیلی که در دوران دفاع مقدس رزمنده بوده و از خانواده های شهدا است را انتخاب کرده ایم و احساس می کنیم که ارجاع اعتبارنامه تاجگردون به کمیسیون تحقیق سیاسی است.

او تاکید کرد: ما به عنوان حامیان تاجگردون از مسئولان سوال می پرسیم اتهامات موکل ما در کدام دادگاه اثبات شده است.

یکی دیگر از تجمع کنندگان که خود را برادر شهید معرفی کرد بااشاره به اینکه مابه آبادانی گچساران وباشت رای داده ایم گفت: مانه ضد انقلاب هستیم و دوستدار نظام جمهوری اسلامی هستیم اما از مسئولان می خواهیم درباره اعتبارنامه تاجگردون منصفانه برخورد شود تا مردم این دیار از داشتن وکیل در خانه ملت محروم نشوند.

شهروندان گچسارانی نیز چند روز پیش در شبکه های اجتماعی اعلام کرده بودند که قصد دارند برای حمایت از نماینده خود در جلوی ساختمان بهارستان در تهران تجمع و مطالبات خود را مطرح کنند.

غلامرضا تاجگردون در واکنش به این تصمیم با انتشار پیامی در شبکه های اجتماعی ضمن قدردانی از احساسات پاک موکلان خود از مردم خواست در انتظار طی شدن روند قانونی اعتبارنامه باقی بمانند و دست به هیچ اقدامی نزنند.
چند روز نیزپیش ۱۴ هزار و ۱۳۵نفر از مردم شهرستان های گچساران و باشت با امضای الکترونیک نامه ای که خطاب به مقام معظم رهبری نوشته شده بود حمایت خود از تاجگردون را اعلام کرده و خواستار برخورد منصفانه با منتخب خود شده بودند.

با آغاز فعالیت یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و شروع بررسی اعتبارنامه های منتخبان مجلس، اعتبار نامه غلامرضا تاج گردون مورد اعتراض علی‌اکبر کریمی منتخب اراک، روح‌الله نجابت منتخب شیراز و علیرضا زاکانی علی خضریان، سیدنظام‌الدین موسوی، مجتبی رضاخواه، احمد نادری، مالک شریعتی و اقبال شاکری از منتخبان تهران قرار گرفته است.

در حوزه انتخابیه گچساران و باشت غلامرضا تاجگردون با کسب ۳۸هزار و ۴۲۲ رای از مجموع ۷۶ هزار و ۵۲۸ رای صحیح ماخوزه به عنوان منتخب مردم به مجلس یازدهم راه پیدا کرد