تحریریه سیاسی افتونیوز _ ۹ منتخب مجلس یازدهم، در اقدامی ، نسبت به اعتبارنامه «غلامرضا تاجگردون»، منتخب گچساران به اتهام رانت‌خواری، کسب منافع اقتصادی ناسالم، هزینه‌های هنگفت در دوره تبلیغات انتخاباتی و سواستفاده از موقعیت نمایندگی اعتراض کردند. بنظرمیرسد اصولگرایان در  مشی تمامیت خواهانه معدود اصلاح‌طلبان را نیز بر نمی تابند. «علی‌‌اکبر کریمی منتخب اراک، […]

تحریریه سیاسی افتونیوز _ ۹ منتخب مجلس یازدهم، در اقدامی ، نسبت به اعتبارنامه «غلامرضا تاجگردون»، منتخب گچساران به اتهام رانت‌خواری، کسب منافع اقتصادی ناسالم، هزینه‌های هنگفت در دوره تبلیغات انتخاباتی و سواستفاده از موقعیت نمایندگی اعتراض کردند.
بنظرمیرسد اصولگرایان در  مشی تمامیت خواهانه معدود اصلاح‌طلبان را نیز بر نمی تابند.
«علی‌‌اکبر کریمی منتخب اراک، علی خضریان و علیرضا زاکانی، نظام‌الدین موسوی، احمد نادری، اقبال شاکری، مالک شریعتی، مجتبی رضاخواه، منتخبان تهران و روح‌الله نجابت منتخب شیراز» معترضان به اعتبارنامه تاجگردون هستند.
در حالی  در روز آینده  رسیدگی به اعتبارنامه‌ها آغاز خواهد شد که اصولگرایان در شواف رسانه ای علیه یکی از برجسته ترین چهره های اصلاح طلب در مجلس شوریده اند.
نمایندگان‌ اصولگرای  مجلس یازدهم که خصومت حزبی و سیاسی آنها بر تاج گردون و اصلاح طلبان مبرهن است سعی در قربانی کردن تاج گردون دارند.
بی شک قابلیت های بی بدیل تاج گردون همواره سبب ممتازشدن وی و در نهایت سبب آوار شدن تخریب ها علیه او خواهد شد.
مطابق قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی چنانچه هر یک از منتخبان، نسبت به اعتبارنامه منتخبی اعتراض داشته باشند، می‌توانند اعتراض خود را در شعب مطرح و شعب به آن رسیدگی خواهد کرد، چنانچه اعتبارنامه نماینده‌ای رد شود، پرونده جهت بررسی بیشتر به کمیسیون تحقیق ارجاع و درنهایت در صحن علنی مجلس، گزارش شعبه به رای گذاشته می‌شود. در جلسه بررسی گزارش کمیسیون تحقیق، منتخبی که اعتبارنامه‌اش با اعتراض مواجه شده نیم ساعت فرصت دفاع دارد.
غلامرضا تاجگردون از معدود چهره‌های اصلاح‌طلبی است که صلاحیت او برای ورود به مجلس یازدهم تایید و موفق به کسب اکثریت آرا شد. تاجگردون در مجلس دهم و نهم رییس کمیسیون برنامه‌وبودجه بود. حال با توجه به روند و سازکار شورای نگهبان و تایید صلاحیت توسط مراجع چهارگانه بنظر نمی رسد تاجگردون مشکلی برای ادامه وکالت خود را داشته باشد.
خارج هر قضاوتی، تاج گردون را بستایم یا نکوهش کنیم؛  بی شک همگان در یک نکته اتفاق نظر دارند؛
تاجگردون به دلیل تاثیر گذاری و توانمندی های مختلف، موی دماغ برخی ها در مجلس جدید خواهد شد و تندرو های مانند زاکانی با حذف امثال تاج گردون به دنبال احیای گفتمان نیمه جان خود هستند.
 
تاجگردون بعنوان یک مدیر توانمند اقتصادی که صورت منطقی مراحل رسیدن به یک مدیر ارشد ملی را گذارند و توانست مسئولیتهای متعدد از جمله  مسئولیت هماهنگی بودجه کل کشور، عضویت در ستاد برنامه، دبیری شورای اقتصاد، دبیری شورای اشتغال، هیأت امنا ارز و معاونت اقتصادی وهماهنگی امور برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور را عهده دار شود.

حال افرادی در استان که در حیات سیاسی خود نتوانسته اند حتی مسولیت یک واحد کوچک در خارج از استان را بر عهده بگیرند در تخریب تاجگردون سر از پای نمی شناسند و با ساز و دهل زاکانی و یاران اش کوک شده اند!
این روزها، برخی هواداران نماینده جدید کهگیلویه که با آتشی تندتر از امثال زاکانی توپخانه را به سمت تاج گردون مسلح کرده اند تا با قرار دادن وی در گوشه رینگ سیاست عزت خواهی خود را دنبال و پیگیری کنند.
حال باید پرسید این چه عزتی است که با تخریب موفق ترین چهره ی سیاسی استان محقق خواهد شد؟ هواداران و نزدیکان نمایندگان منتخب در استان در نبود تاجگردون  چه دستاوردی خواهند داشت؟ وجود تاج گردون عرصه را بر چه کسانی تنگ خواهد کرد؟

بنظر میرسد بازی چند روزه رسانه ای زاکانی و امثالهم تمام خواهد شد و تاج گردون کار خود را در مجلس شورای اسلامی ادامه خواهد داد اما شرمساری آن برای کسانی خواهد بود که در نشست زاگرس نشینان از وحدت و ضرورت حمایت می گفتند و امروز خلف وعده می کنند.
حذف و نبود تاجگردون هیچ عزت و غروری را به بویراحمد  و کهگیلویه  برنمیگرداند و نام تاجگردون همواره بعنوان الگوی و نماد توسعه طلبی در اذهان خواهد ماند.

تاجگردون مراحل پیشرفت خود را یک باره طی نکرده و باوجود انتقاداتی به وی وارد می شود هیچگاه نوکیسه نبوده است و همواره با تدبیر و کفایت لازم در بحران ها موفق از صحنه بیرون خواهد آمد
بینش سیاسی و عنصر تجربه همواره یاری رسان تاجگردون در مقابل مخالفان بوده است.