افتونیوز _ امروز (پنجشنبه ۱ خردادماه ۱۳۹۹)؛ نشست تودیع و معارفه روسای جدید و قدیم‌آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد برگزار شد. تغییر تحولی که بسیاری آنرا اولین انتصات مهدی روشنفکر میدانند اما نکته قابل تامل قومیت گرایی و نگاه سردسیر و گرمسیری عیان و آشکار علی حسن زاده ریاست سابق این سازمان بود. وی صراحتا […]

افتونیوز _ امروز (پنجشنبه ۱ خردادماه ۱۳۹۹)؛ نشست تودیع و معارفه روسای جدید و قدیم‌آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد برگزار شد.
تغییر تحولی که بسیاری آنرا اولین انتصات مهدی روشنفکر میدانند
اما نکته قابل تامل قومیت گرایی و نگاه سردسیر و گرمسیری عیان و آشکار علی حسن زاده ریاست سابق این سازمان بود.
وی صراحتا عنوان می کند : من فدای تابلوی بویراحمد شدم که اجازه ندادم با وجود کمبود ۲۷۰ نفر نیرو در حوزه آموزش ابتدایی از سایر شهرستانها به شهرستان بویراحمد نیرو منتقل شود.

بنظر میرسد حسن زاده خود در قامت سربازی میداند که باید از مرزهای شهرستان بویر احمد دفاع کند!
این در حالی که، انتظار ست مدیر سازمان فرهنگی فارغ و فراتر از این مسائل بیاندیشد و عمل کند،وی صراحتا عنوان می کند با وجود کمبود نیرو درخواست انتقالی از سایر شهرستان ها را نپذیرفته و این موضوع نکته درخشان کارنامه خود میداند.
مدیری که خود را دایره تنگ قومیت و منطقه قرارمیدهد طبیعتا شایسته ماندن در یک منصب فرهنگی نیست،
بنظرمیرسد تا امثال حسن زاده متولی و مدیران دستگاه های فرهنگی در استان باشند نباید امیدی به کمرنگ شدن نگاه های قومیتی داشته باشیم.

جناب حسن زاده اگر قانون به این افراد اختیار و اجازه انتقال را داده شما تخلف کرده اید ک حق و حقوق این افراد را ضایع کرده اید و به آن نیز افتخار می کنید!
نکته دیگر، بویراحمد بعنوان مرکزیت استان طبیعتا بسیاری تمایل دارند به دلیل انگیره شخصی و شغلی مهاجرت کنند و این موضوع در همه استان وجود دارد و مساله بدیهی است، شهرستانی که مرکزیت استان قراردارد دیگر متعلق به همه مردم استان است. اگر مرکزیت استان در دنا، گچساران و یا کهگیلویه قرار میگرفت طبیعتا چنین اتفاقی در مورد آن شهرستان ها نیز قابل تصور بود.
صحبت های عجیب حسن زاده در نهایت سبب شد
که اردشیر یاری معاونت آموزش و پرورش استان خطاب به حسن زاده تلویحا عنوان کند: ” اگر انگور سی سخت شیرین است نفت گچساران نیز مملکت را می چرخاند ”
وی در ادامه عنوان می کند ما یک استان واحد هستیم و نباید جزیره ای و منطقه ای عمل کنیم.