بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای موحد نماینده محترم ادوار و منتخب دور یازدهم مجلس شورای اسلامی سلام علیکم عیدتان مبارک. این مرقومه را نه به عنوان یکی از نزدیکان نماینده فعلی مجلس بلکه به عنوان یک شهروند و از موکلان دور یازدهم جنابعالی می نگارم. امید است به دید مثبت به آن بنگرید و […]

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای موحد نماینده محترم ادوار و منتخب دور یازدهم مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم
عیدتان مبارک.
این مرقومه را نه به عنوان یکی از نزدیکان نماینده فعلی مجلس بلکه به عنوان یک شهروند و از موکلان دور یازدهم جنابعالی می نگارم.
امید است به دید مثبت به آن بنگرید و در توسعه ی منطقه مفید واقع گردد.
در نمایندگی ادوار جنابعالی شکی نیست و قاعدتا می بایست بیش از هر کس دیگری به روند مجلس به ویژه مصوبات مربوط به بحث بودجه، اعتبار، تخصیص، طرح ملی، کمیسیون تلفیق، تلاش، قدرتِ تعامل، رایزنی، چانه زنی و به طور کلی وجود و نقش یک نماینده در تحقق فرآیند های فوق آشنایی داشته باشید.
نیک می دانید موقعیت زمانی امری اساسی، انکار ناپذیر و لازم الوجوب برای توفیق و پیشبرد امورات مذکور است.
قطعا می دانید که این دوره با دوران اول حضورتان در مجلس تفاوت ماهوی ندارد اما در سایه ی بینش، آگاهی و رشد اطلاعات مردم، سبک و سیاق دسترسی و جنس مطالبات مردمی نیز تغییر کرده و وجود و تأثیر بلامنازع فضای مجازی نیز امری انکار ناپذیر است.
در این میان به روز بودن عامه ی مردم خاصه تحصیل کردگان، اهالی رسانه و شبکه های مختلف اجتماعی قدرت هرگونه مانور اضافی و من آنم که رستم بود پهلوان را از هر شخصی می گیرد.
مایه ی خوشحالی و امیدواری است که قدرت تجزیه و تحلیل مسائل و پرسشگری از جانب مردم به ویژه نسل جوان به شکل غیر منتظره ای فزونی وصف ناپذیر پیدا کرده است و لذا روزگار بزن در رو و رها کردن تیر در تاریکی پایان پذیرفته است.
بگذریم
همچنانکه مستحضرید نسخه ی شفا بخش کهگیلویه ی رنجور توسط مهندس عدل هاشمی پور به درستی نوشته شده که اگر دیارمان را انسان بیماری تشبیه نماییم در مراحل پایانی دوز دارویی قرار دارد که پروژه های در دست اجرا به مثابه ی انجام عمل جراحی پیشرفته بر روی این بیمار است بنابراین هوشیار باشیم که تا بهبودی و سلامت کامل این بیمار فاصله ای نیست که البته آینده نگری برای کهگیلویه شاید به آرمان شبیه باشد.
جناب آقای سید محمد موحد
بیان موقعیت زمانی یعنی حوصله تا هفتم خرداد سال جاری.
طبیعتا ممکن و شاید لازم باشد تا اون موقع رایزنی، دیدار و یا گفتمانی نیز صورت پذیرد و خوراک رسانه ای هم فراهم گردد اما در میدان عمل، هرگز تأثیری در قوانین و مصوبات ماسبق ندارند لذا درک موقعیت و پرهیز از هرگونه شتابزدگی نشانه ی کمال و آراستگی سیاسی است.
در همین راستا برخی از ضروریات و موارد انکار ناپذیر انجام شده را متذکر می شوم:
۱_بودجه سال ۹۹ مملکت در زمان نمایندگان فعلی در سال قبل بسته شده است.
۲_ برای همه ی پروژه های ملی هر ۴ شهرستان با تلاش نماینده فعلی و همکاری کمیسیون تلفیق اعتبار لازم در نظر گرفته شده است.
۳_ بنای تاریخی بلاد شاپور در سال ۹۸ ردیف دار شد و مبلغ ۱۰ میلیارد تومان اعتبار لحاظ شده است.
۴_ انتقال آب مارون به صحرای کلاچو در سال ۹۷ ردیف دار شد و طراحی و مطالعات مربوطه حدود ۹۰ درصد پیشرفت دارند.
۵_ برای سد آبریز ۳۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است.
۶_ اسناد مربوط به جاده دسترسی به تاج سد آماده شده است.
۷_ نماینده کارفرما و مشاور طرح (شرکت مهندسین مهاب قدس) حدود ۲ سال است که در دهدشت مستقر و مشغول کار هستند.
۸_ چهار خطه کردن جاده دهدشت _خیرآباد با وصل شدن به محور پاتاوه _ دهدشت با همکاری کمیسیون تلفیق و عنایت سازمان برنامه و بودجه در دستور کار است که در سال جاری عملیات اجرایی آن آغاز می گردد و اسناد مناقصه در سال قبل برای انتخاب پیمانکار و برگزاری مناقصه آماده شده که دستگاه متولی در حال ارزیابی و انتخاب پیمانکار قرار دارد.
در پایان لازم می دانم از تلاش و پیگیری مجدانه سردار هاشمی پور و همکاری ارزشمند دکتر تاجگردون تشکر و قدردانی نمایم.
لازم به ذکر است اینها فقط مشت نمونه خروار است که صرفا به دلیل پردازش برخی از رسانه ها به آن و انتسابشان به حضرتعالی، بیان گردیدند
در پایان ذکر این نکته در حد هشدار و زنگ خطر است: مهار ویروس کرونا از هر صندلی و اولویت کاری مهم تر است.
من الله توفیق
سید حسین رهی

مطب منتشر شده نظرنویسنده است انتشار آن به معنی تایید بخشی یا تمام آن نیست