مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویر احمد گفت:یزید و منافق خواندن  شخصیت ها به مصلحت هیچکدام از ما نیست. به گزارش افتونیوز، رضا دهبانی پور در اختتامیه هفته فرهنگ و هنر شهرستان کهگیلویه انتشار مطالب توهین آمیز در برخی از سایت های خبری علیه شخصیت های مهم استان را غیر قانونی دانست و […]

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویر احمد گفت:یزید و منافق خواندن  شخصیت ها به مصلحت هیچکدام از ما نیست.

به گزارش افتونیوز، رضا دهبانی پور در اختتامیه هفته فرهنگ و هنر شهرستان کهگیلویه انتشار مطالب توهین آمیز در برخی از سایت های خبری علیه شخصیت های مهم استان را غیر قانونی دانست و اظهار داشت: با سایت های متخلف برخورد قانونی لازم خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه برخی از سایت های استان مجوز ندارند گفت: فرهنگ و ارشاد اسلامی هیچ گونه تعهدی در راستای انتشار اخبار غیر اخلاقی آنان ندارد.
دهبانی پور عنوان کرد: باید رسانه های مجوز دار نیز نسبت به تعهدات خود از انتشار مطالب خلاف واقعیت و ناپسند خودداری کنند.

وی تاکید کرد:سایت هایی که مجوزدارند اگر خلافی نوشتند باید شاکی خصوصی و مدعی العموم به صحنه بیاید و در دادگاهی باشد که هیات منصفه باشد.

دهبانی پور بیان کرد: من به عنوان مدیرکل می فهم فضای رسانه ای دستاورد جهانی شدن است که فیلتر شدن آنها راه علاج نیست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویر احمد سوء استفاده برخی از سایت های مجوزدار در راستای انتشار مطالب غیراخلاقی را نیز خلاف قانون دانست و گفت: با دعوت از مسئولان آنها برخورد قانونی لازم انجام می شود.

دهبانی پور افزود:به سادگی کسانی را در این مملکت برنامه و بودجه را به او نمی هند اما ایشان را منافق نامید و اگر کسی خدمتی کرد یزید دانستن آن به مصلحت هیچکدام از ما نیست.
وی بیان کرد: برنامه ریزی لازم برای ساماندهی رسانه ها در سطح استان انجام خواهد شد.
دهبانی پور اظهار کرد: در هفته آتی با حضور استاندر و مسئولان رسانه ها در سطح استان بداخلاقی های اخیر رسانه ها بررسی خواهد شد.
وی بیان کرد: هماهنگی های لازم برای جلوگیری از انتشار مطالب توهین آمیز از سوی سایت ها در این نشست گوشزد خواهد شد.
هفته فرهنگ و هنر کهگیلویه با اجرای برنامه های متنوع و شاد و با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در فرهنگ سرای کهگیلویه به پایان رسید.

تأکید بر اصالت فرهنگ منجر به پیوند محکم بین نسلی می شود

رضا چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی، در آیین اختتامیه نخستین دوره از هفته فرهنگ و هنر کهگیلویه درباره نقش فرهنگ عمومی در حوزه سلامت و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی فرهنگ را مهمترین عامل هویت بخشی دانست و اظهار داشت: با توجه به اینکه در بحث آسیب‌های اجتماعی یکی از مشکلات اساسی بحران هویتی است فرهنگ می‌تواند گسست بین نسلی را به حداقل برساند.

وی با بیان اینکه در نتیجه کم شدن شکاف بین سنلی، پیوند بین نسل‌ها ایجاد می‌شود افزود: وقتی آداب، سنن و رسوم گذشته را پاس می‌داریم باعث می‌شود تعلق خاطر فرزندان و نسل جدید به نسل گذشته بیشتر شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد، نکوداشت آیین و مراسم فرهنگ و آواها و نواهای محلی و بومی را از محورهای اساسی در این موضوع یعنی هویت بخشی به فرهنگ و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه نکوداشت فرهنگ یک منطقه و تأکید بر اصالت فرهنگ منجر به پیوند محکم بین نسلی می شود گفت: این یک عامل پیوند قوی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

چمن برگزاری هفته فرهنگ و هنر در شهرستان‌ها را حرکت خوب دانست و گفت: برنامه‌های این مناسبت باید محتوایی باشند.

این مسؤول تصریح کرد: با توجه به اینکه برای اصلاح رفتارها از انتقال مفاهیم به طور غیرمستقیم استفاده می‌شود و نمایش‌های خیابانی که به آسیب‌های اجتماعی می‌پردازد باید بیشتر به سمت محتوایی پیش بروند.

عکس:رحیم دادوند