فرماندار کهگیلویه گفت: همه پروژه‌های شهرستان باید پیوست پدافند غیرعامل داشته باشند تا از اعتبارات دولتی برخوردار شوند. به گزارش افتونیوز،علی‌رضا اتابک در نشست شورای هماهنگی پدافند غیرعامل شهرستان در سالن کنفرانس فرمانداری دهدشت، پیوست پدافندی را شرط الزامی در اجرای پروژه‌ها دانست و اظهار داشت: هر پروژه‌ای پیوست پدافند غیرعامل نداشته باشد از ارسال […]

فرماندار کهگیلویه گفت: همه پروژه‌های شهرستان باید پیوست پدافند غیرعامل داشته باشند تا از اعتبارات دولتی برخوردار شوند.

به گزارش افتونیوز،علی‌رضا اتابک در نشست شورای هماهنگی پدافند غیرعامل شهرستان در سالن کنفرانس فرمانداری دهدشت، پیوست پدافندی را شرط الزامی در اجرای پروژه‌ها دانست و اظهار داشت: هر پروژه‌ای پیوست پدافند غیرعامل نداشته باشد از ارسال جهت برخورداری از اعتبارات دولتی محروم می‌شود.

فرماندار کهگیلویه گفت: مؤلفه اصلی پدافند تبدیل تهدید به فرصت است و این فرصت‌ها ما را در آمادگی کامل قرار می‌دهد.

اتابک اضافه کرد: تجربه هشت ساله جنگ برای ما فرصتی ایجاد کرد که دانش را در بحث نظامی بالا ببریم و نقاط ضعف سیستم دفاعی را شناسایی و رفع کنیم بنابراین دانش نظامی ما امروز از قِبل تجربه در میدان عمل موفق است.

وی با بیان اینکه مقابله با دشمن با شیوه‌های تقابلی و استفاده از دانش یک مجموعه در جنگ‌ها از صدر اسلام هم وجود داشت، گفت: در شرایط سخت پای‌کار بودن و آمادگی در همه زمینه‌ها پدافند غیرعامل محسوب می‌شود و این تجربه در قطعی چند روزه گاز در شهرستان مشهود بود.

وی با اشاره به الزامات پدافند غیرعامل در جامعه تصریح کرد: سنجش آمادگی در شرایط حساس و خدمات‌دهی در حالت اضطرار باید در ادارات و نهادها به ویژه دستگاه‌های خدمات‌رسان وجود داشته باشد.

فرماندار کهگیلویه از اجرای چندین مانور سنجش میزان آمادگی و هماهنگی جهت مقابله با حوادث طی هفته پدافند غیر عامل خبر داد.

وی اضافه کرد: ستادهای پدافند در شهرستان فعال شوند و نماینده تام‌الاختیار برای اجرای برنامه‌ها معرفی کنند.

فرماندار کهگیلویه همچنین از همکاری ادارات و نهادها به خصوص سپاه پاسداران به خاطر برپایی موکب و خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسین قدردانی کرد.