افتونیوز – سعادت سلیمانی‌فر: مقام معظم رهبری در چند سال اخیر و بویژه در بیانیه گام دوم انقلاب بر موضوع جوان گرایی تاکید داشته اند و در واضح ترین اشارات بر تشکیل یک مجلس جوان و حزب الهی تاکید داشتند. شناخت مخاطب این فرمایش معظم‌له نباید چندان دشوار باشد و این وظیفه همه کسانی است […]

افتونیوز – سعادت سلیمانی‌فر: مقام معظم رهبری در چند سال اخیر و بویژه در بیانیه گام دوم انقلاب بر موضوع جوان گرایی تاکید داشته اند و در واضح ترین اشارات بر تشکیل یک مجلس جوان و حزب الهی تاکید داشتند.

شناخت مخاطب این فرمایش معظم‌له نباید چندان دشوار باشد و این وظیفه همه کسانی است که دل در گرو انقلاب اسلامی دارند و باید نسبت به این نگاه حساس باشند چرا که حرکت انقلاب اسلامی در گرو توجه و حمایت از جوانان و کنار رفتن نسل اول انقلاب است که در زمان‌های خاصی زحمات و قدم‌های زیادی برای اعتلای انقلاب اسلامی برداشتند.

طبیعی است نسل اول انقلاب که حالا در آستانه دهه‌های هفتم و هشتم عمر خود قرار دارند نباید همه چیز را به قانون و تعیین سقف سنی در قانون بسپارند چرا اگر قرار بر اعمال قانون می‌بود در آن صورت هیچ ضرورتی به این همه تاکید از سوی مقام معظم رهبری در کار نبود.

کهگیلویه مانند هر نقطه دیگر ایران پر از جوانان علاقه‌مند، متخصص و انقلابی است که متاسفانه در طول دهه‌ها مورد کم مهری قرار گرفته اند و هنوز هم هیچ فرصتی برای عرض اندام و نشان دادن توانایی خود ندارند.

نسل گذشته در کهگیلویه بر خلاف دست آوردهای این نسل در کل کشور هیچ کارنامه روشنی در کهگیلویه ندارد و شرایط بغرنج امروز کهگیلویه محصول عملکرد ضعیف این مدعیان در طول چدین دوره انتخابات و مدیریت شهرستان است.

این افراد تاکنون با وجود ادعای ولایتمداری و با همه تاکیداتی که بر توجه به جوانان می‌شود هیچ برنامه‌ای برای کناره‌گیری و حمایت از جوانان از سوی آنان دیده نمی شود.

در این میان باید از حجت الاسلام بزرگواری به نیکی یاد کرد که با ولایت‌پذیری محض میدان را به جوانان داد و دیگران را هم به اطاعت از این دستور فراخواند اما نه تنها اجابتی تکرار نشد که وی مورد هجمه قرار گرفت.

نکته تاسف براتگیز دیگر اینکه حامیان این نامزدهای پا به سن گذاشته همچون حجت الاسلام سید محمد موحد بعضا از نسل جوانی است که خود باید پیش قراول مقاومت در مقابل این نوع از اصرار بر حضور در قدرت باشند ولی گویا رگه‌های قومی و محفلی مانع از واقع بینی و درک درست مسائل شده است.

پیش از این موحد بارها خود را سرباز ولایت خوانده است یقینا هیچ قوه قهریه‌ای برای برخورد با حق ثبت نام افراد در کار نخواهد بود و فرمایش رهبری یک چراغ راه است که باید دید آیا ولایت‌مداران و سربازان ولایت به آن تمکین می کنند یا همچنان نمی‌توانند و نمی‌خواهند صحنه قدرت را ترک کنند.

موحد در این آزمون تنها نیست و حتی این آزمون متوجه دیگر مدعیان هم هست که در صورت ضرورت باید میدان را با روی گشاده به جوانان شایسته واگذار نمایند.

  • نویسنده : سعادت سلیمانی‌فر