مراسم تکریم و معارفه مدیران کل سابق و جدید راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار شد. به گزارش افتونیوز به نقل از ایسنا، غلام محمد زارعی، نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: قطعه اول پروژه راه‌آهن “یاسوج-اقلید” اجرایی شد. […]

مراسم تکریم و معارفه مدیران کل سابق و جدید راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار شد.

به گزارش افتونیوز به نقل از ایسنا، غلام محمد زارعی، نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: قطعه اول پروژه راه‌آهن “یاسوج-اقلید” اجرایی شد.

وی افزود: شرایط اقتصادی و تحریم‌ها نمی تواند ما را از تلاش برای توسعه و پیشرفت باز دارد و با وجود شرایط اقتصادی کشور توانستیم بسیاری از پروژه‌های بویراحمد و دنا را به اتمام برسانیم.

زارعی اظهارکرد: ما همواره در راستای پایدار کردن ردیف اعتباری در قانون بودجه تلاش می‌کنیم و برای حفظ ردیف بودجه از منابع عمومی با صحبتهای مداومی که انجام شد، توانستیم رقم قابل‌توجهی را جذب کنیم.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پیمانکارانی که با تمام داشته‌ها و تمام توان و با تعهد و بدون کم کاری برای عمران و آبادانی استان قدم برمی‌دارند، ظرفیتی برای آبادانی و پیشرفت هستند.

زارعی تصریح کرد: در مدیریت ها، تشویق، انگیزه و تحریک احساس تعلق سازمانی باید دلسوزانه و با تدبیر و خلاقیت باشد.

همچنین سید عبدالمجید نژادصفوی، مدیرکل سابق راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این مراسم با بیان اینکه خدا را شاکرم که در کمتر از یک سال توفیق خدمت در این استان را داشتم، گفت: کهگیلویه و بویراحمد نیاز به خدمت بیشتری دارد و خدمات‌رسانی به مردم این استان نباید متوقف شود.

وی افزود: در مدت یکسال حضورم در راه و شهرسازی پروژه‌های زیادی در حوزه راه و شهرسازی فعال شد و در آستانه برگزاری جشن مسکن مهر قرار داریم.

نژاد صفوی بیان کرد: بعد از یک‌سال خدمت در این استان سجده شکر به جای می‌آورم که مدیون هیچ فردی نیستم و به دنبال منصب سیاسی، فامیلی و طایفه‌ای نبودم و تنها با شایسته‌سالاری به دنبال خدمت به مردم این استان بودم.

مدیرکل سابق راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مسئولیت خطیر پاسداشت از خون شهدا خاطرنشان کرد: فشارهای سیاسی بیشترین وقت ما را گرفت اما در راستای اهداف وزارت راه و شهرسازی خط قرمزهایی برای خودم تعریف کردم.

نژاد صفوی تصریح کرد: معیارم در انتخاب نیروها تکیه بر شایسته سالاری آنها بود و جابه‌جایی‌ها همه در راستای خیر مردم بود.

وی با بیان اینکه هر چه آمار و ارقام ارائه بیان کنیم کسانی این خدمات را نمی‌بینند، ادامه داد: در کمیسیون ماده پنج هدفم جزء اصلاح چیز دیگری نبود و هیچ گاه نگاه سیاسی نداشته ام.

مدیرکل سابق راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: روزی که آمدم با دو دست لباس دسته دوم آمدم و حالا با دو دست لباس دسته سوم می‌روم و تنها در برابر قانون و ضوابط دولت تسلیم بودم.

نژاد صفوی با اشاره مجدد به فشارهای سیاسی که در مدت یکسال اخیر تحمل کرد، بیان کرد: دوست داشتم عزیزان به جای این فشارهای سیاسی در جلساتی که برای استان در تهران برگزار می‌شد حضور پیدا می‌کردند.

وی تاکید کرد: در ۹۵ درصد جلساتی که با مسئولین و معاونین و شرکت‌های وزارت راه و شهرسازی برای پیگیری وضعیت حوزه راه و شهرسازی استان داشتیم تنها بودم.

مدیرکل سابق راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در این مدت هر کاری شد و پروژه‌ای تعریف کردیم تنها برای رضای خدا و مردم این استان بود نه برای شخص خاصی بود.

معاون وزارت راه و شهرسازی در این مراسم گفت: حوزه راه و شهرسازی حوزه ساخت و ساز است و نباید به بهانه احداث راه، اتوبان، آزاد راه، بزرگراه، تونل محیط زیست خود را تخریب کنیم.

مهدی عبوری یکی از وظایف ما شهرسازی و تهیه طرح های تفصیلی و جامع شهرهاست، افزود: شهرداران و مدیران حوزه شهرسازی باید بدانند طرح ها منطبق بر طرح جامع باشندو هر گنه تغییر و یا اصلاح اگر قرار است اتفاق بیفتد کمترین آسیب را حوزه های اقلیمی، پارک‌ها، اراضی با کاربری فضای سبز، زراعی و باغی و سرانه ها عمومی داشته باشند.

وی اظهارکرد: در جاهای دیگر این موارد را با درایت مدیرکل راه و شهرسازی کمک کنند رعایت شوند و تحولی در زندگی مردم و رونق شهر بوجود آورند.

معاون وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: با وجود مشکلات و محدودیت ها در حال حاضر بیش از ۱۲۰۰میلیارد تومان پروژه های عمرانی حوزه راه و شهرسازی در کهگیلویه و بویراحمد است.

عبوری تصریح کرد: در راستای اجرای پروژه ملی محور”دهدشت – پاتاوه” تاکنون بیش از ۶۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی ادامه داد: حوزه راه و شهرسازی حوزه ساخت و ساز است و نباید به بهانه احداث راه، اتوبان، آزاد راه، بزرگراه، تونل محیط زیست خود را تخریب کنیم. و باید توجه پیوست زیست محیطی طرح ها و پروژه های عمرانی شود و مدیران به مشاورانت ابلاغ کنند که بحث پیوست های زیست محیطی را جدی بگیرند.

معاون وزارت راه و شهرسازی بیان کرد: خسارت های وارده در پی بارش های کم سابقه ابتدای امسال بعلت توجهی ما مدیران در پاکسازی رودخانه ها و دهانه پل ها بوده است که ان شاء الله قبل از رسیدنبارش ها در حوزه راه دار و راه و شهرسازی توجه ویژه داشته باشند تا شاهد مشکلات گذشته نباشیم.

عبوری با بیان اینکه باید با تکیه بر اقتصاد مقاومتی مشکلات و مسائل را رفع کنیم، عنوان کرد: پروژه های بزرگی در حوزه راه و شهرسازی در این استان در حال اجراست و باید در راستای اجرای پروژه ها تمام توان خود را به کار گیریم.

وی اظهارکرد: گستردگی حوزه وزارت راه و شهرسازی بر کسی پوشیده نیست و حجم عملیات و خدماتی که این وزارتخانه زیربنایی برای خدمت رسانی به مردم فهیم و شریف کشور در دست دارد نیز مشخص است.

معاون وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: در این استان نیز پروژه های عمرانی مطلوبی در حوزه راه و شهرسازی در حال اجراست.

عبوری با بیان اینکه نقش این استان در تامین اعتبارات ملی بین ۱۷ تا ۲۵ درصد از تامین انرژی عظیم نفت و گاز است، گفت: افزایش چند صد درصدی اعتبارات در استان نشان از پیگیری درست و شناخت عمیق از مسائل و مشکلات استان توسط نمایندگان مردم استان در مجلس دارد.

وی افزود: این استان به واسطه  مواهب الهی و طبیعی، چهار فصل بودن، داشتن درصد زیادی از جنگلهای ایران و داشتن رودخانه های بسیار و پر آب بودن باید گردشگری را مبنای توسعه قرار دهد.

معاون وزارت راه و شهرسازی مهمترین مشکل امروز جوانان در این استان را بیکاری و مشکل اشتغال عنوان و تاکید کرد: باید ببینیم در برنامه و سند بالادستی یا برنامه توسعه ششم و چشم انداز ۱۴۰۴ در راستای توسعه استان چه چیزی تعریف شده است.

عبوری بیان کرد: همه اقدامات در احداث و ایجاد راه‌ها و شبکه های زیر ساخت در این استان باید در راستای سند توسعه و بر اساس چشم انداز توسعه گردشگری که محور، این استان است انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: از مسئولان استان تقاضا دارم که حتما برای مدیران در وزارت راه و شهرسازی که مستقر در استان هستند، انتظارات مشخص کنند زیرا تعیین و تبیین انتظارات از سوی مسئولان، می تواند یک کار برنامه محور را در راستای خدمت رسانی سریعتر به مردم به سرانجام برساند.

معاون وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: متاسفانه آمار بیکاری در این استان نزدیک به ۱۲ درصد است و اعتقاد من بر این است که اگر برنامه ریزی و انتظارات به درستی تبیین شود و توسعه این استان بر مبنای توسعه گردشگری شکل  بگیرد مردم دیگر دغدغه اشتغال نخواهند داشت.

عبوری اظهارکرد: هر چقدر هم که دستگاههای اداری و اجرایی جوانان را به کار گیرند و اگر همه دستگاهها هم بسیج شوند، نمی توانند درصدی از حجم زیاد بیکاری را کم کنند، اما می توانند با برنامه ریزی صحیح بر مبنای توسعه گردشگری در این استان این دغدغه را کاهش دهند.

وی بیان کرد: از نمایندگان مردم که به خوبی در مجلس فعالیت می کنند و فعالیت‌هایشان در مجلس اثر گذار است نیز تقاضا دارم که بخش توسعه گردشگری را در این استان جدی بگیرند و مدیران زیر محموعه راه و شهرسازی مکلف هستند تمام انتظارتی که در این بخش نوشته و ابلاغ می شوند را به صورت ۱۰۰ درصد انجام دهند.

همچنین پژمان نیک اقبالی، مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد از قول مساعد وزیر برای اتصال یاسوج به شبکه آزاد راه” اصفهان-شیراز”خبر داد و گفت: محمد اسلامی تاکید کرد در صورت نبود سرمایه‌گذار، وزارتخانه خود ورود و فعالیت را آغاز می کند.

وی افزود: در نشست کوتاهی که با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی داشتم ۳ خواسته از وی داشتم که در زمینه هر سه مورد قول مساعد دادند.

نیک اقبالی با اشاره به ضرورت اتصال کهگیلویه و بویراحمد به اتصال شبکه آزاد راه اظهارکرد: وزیر از این پیشنهاد استقبال کرد و از معاونان خود خواست این مسئله را پیگیری کنند و در صورت نبود سرمایه گذار ، وزارتخانه فعالیت را آغاز کند.

مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تکمیل و راه اندازی پروژه راهسازی پاتاوه -دهدشت و نیز توسعه فرودگاه یاسوج نیز در نشست با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی مورد بحث قرار گرفت که وعده‌های خوشی در این زمینه برای مردم داریم.

نیک اقبالی تصریح کرد: وزیر راه و شهرسازی گفتند خرید چندین هواپیما در دستور کار بوده که بدون شک فرودگاه یاسوج را به طور ویژه کمک خواهیم کرد و اتصال استان به آزاد راه و خط ریل را در برنامه کاری داریم.

وی خطاب به سیاسیون و مجموعه دست اندرکان ادامه داد: اجازه دهید پروژه‌های ملی را بدون ورود به مرزبندی‌ها و حاشیه‌ها انجام دهم و پشتیبان من باشید.از رسانه ها انتظار همکاری دارم و در واقع فضای رسانه‌ای استان نیاز به اصلاح و توجه دارد و باید همدیگر را به حاشیه نبریم.

مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بهترین پارتی و سفارش پیمانکاران نزد من “کار خوب” است، عنوان کرد: هر کجا پیمانکاری خوب کار کند حمایت می‌کنم و در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نمی‌شود.

نیک اقبالی یکی دیگر از اولویت‌های خود را باز آفرینی شهری و طرح‌های جامع و تفصیلی عنوان و بیان کرد: مشکل شهرها نبود طرح مدون تفصیلی و جامع بوده و فرایند رسیدگی و تصویب طرح‌ها نیز به کُندی صورت می‌گیرد که باید مدت زمان تصویب کوتاه شود.

عزیز فیلی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این مراسم گفت: محور شریانی زیادی از جمله “یاسوج- شیراز” و “یاسوج –اصفهان” از این استان می گذرد که باید مورد توجه قرار گیرند.

وی با اشاره به طرح های انجام شده در حوزه راه در این استان افزود: در بخش راه های استان ۱۲۰۰میلیارد تومان قرارداد با پیمانکاران منعقد شده است.

فیلی با بیان اینکه در شرایط حاضر منابع محدود است اظهارکرد: با پیگیری نمایندگان۱۳۵۰ میلیارد تومان به ۲۰۰۰ طرح در دست اجرای در این استان اختصاص یافته که این نشان دهنده توجه دولت به بحث راه های استان است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: احداث راه در استان با توجه به توپوگرافی منطقه با مشکلات عدیده ای مواجه است اما از حیث جایگاه در ساخت پل ها و تونل سرمایه گذاری های زیادی انجام شده است.

فیلی تصریح کرد: اولویت این استان تکمیل محور های نیمه تمام در حال چهار خطه مانند “یاسوج-شیراز”، “یاسوج-اقلید” و “یاسوج –اصفهان” است.

در پایان این مراسم از زحمات سید عبدالمجید نژادصفوی، مدیرکل سابق راه و شهرسازی استان تقدیر و پژمان نیک اقبالی بعنوان مدیرکل جدید استان کهکیلویه و بویراحمد معرفی شد.