اردشیر پاداش فعال اصلاح طلب استان کهگیلویه و بویراحمد و کهگیلویه بزرگ درباره انتصاب استاندار، مشکلات شهرستان چرام، دخالت نمایندگان در فعالیت های دولت و انتصاب مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به اظهارنظر پرداخت. پاداش در پاسخ به این پرسش که نظر شما درباره عملکرد سیاسی اجرایی استاندار و انتصابات ایشان چه بوده […]

پاداش در پاسخ به این پرسش که نظر شما درباره عملکرد سیاسی اجرایی استاندار و انتصابات ایشان چه بوده است؟ گفت: کهگیلویه و بویراحمد استانی مذهبی، اهل علم و تفکر و مذهب بوده است، کمتر کسی در این استان پیدا می شود که اهل نماز و روزه و عبادت نباشد و از این جهت آقای حسین کلانتری فردی کاملا معتقد و مرید امام حسین (ع) است و از بابت انتصاب ایشان از مسئولان و وزیر محترم تشکر می کنم. چیزی که وجود دارد استان ما به لحاظ مسائل مذهبی با همه استان ها تفاوت دارد.
پاداش بیان کرد: اعتقاد راسخ دارم آقای کلانتری با پیروی از خط رهبری و با وارستگی، به اجرای اصولی مشکلات و مسائل اجرایی سیاسی امنیتی اعتقاد زیادی دارد. از روزی که ایشان به سمت استاندار منصوب شده شهر چرام و کهگیلویه و بویراحمد دگرگون شده است. در صورتی که در گذشته استان ما از نظر کارهای اجرایی سیاسی تعطیل بوده است. عملا مردم دوباره یک امیدواری به دولت پیدا کرده اند و امیدواریم این روند رو به جلوی استاندار در سایه مقام معظم رهبری و دولت تدبیرو امید ادامه دار باشد.
پاداش فعال سیاسی اصلاح طلب ابراز کرد: به عنوان قائم مقام ستاد انتخابات دولت آقای روحانی در دولت دوازدهم در استان اعتقادم بر این است که مقام ارشد اجرایی در استان باید کسی باشد که آشنایی کامل با قانون و مسائل سیاسی، اجرایی، عمرانی داشته باشد، که آقای کلانتری حتما فردی هست که مردم کهگیلویه و بویراحمد از وی راضی هستند.
وی در ادامه گفت: در مورد چرام صفحه های زیادی باید نوشت. چرام مرکز تمدن و فرهنگ بوده، چرام از قدیم الایام تا الان مرکز کهگیلویه بزرگ بوده است. مردمی تلاشگری داشته که در رژیم گذشته هیچ توجهی به چرام نشد. ولی از پیروزی انقلاب تا کنون هم در زمان امام بزرگ و هم در زمان مقام معظم رهبری و دولت های گذشته و حال، چرام به عنوان پایتخت طبیعت معرفی شده، امیدواریم آقای کلانتری در دو سال آخر دولت تدبیر و امید با اندیشه ای نو، به منظور بررسی مشکلات مردم استان  برنامه ریزی های لازم را صورت دهند، و مخصوصا از چرام بازدید کنند تا مشکلات حل شود. امیدواریم این هدف با پشتکاری که آقای دکتر کلانتری دارند عملی شود.
پاداش در رابطه با این سوال که عده ای معتقدند نمایندگان استان در انتصابات دخالت زیادی دارند گفت: نمایندگان مورد اعتماد مردم هستند. همدل هستند و با استاندار هم هماهنگی کامل دارند. من خیلی معتقد به این نیستم که نمایندگان دخالت زیادی می کنند.
پاداش خاطرنشان کرد: اینکه نمایندگان با مدیران ارشد، مدیران کل، نماینده ولی فقیه، ائمه جمعه تعامل داشته باشند خوب است، و این باعث همیاری بیشتر در حل مشکلات استان و باعث پیشرفت می شود. معتقد به این نیستم که نمایندگان در کار دولت دخالت مستقیم می کنند یا اینکه برخی می گویند کارشکنی می کنند درست نیست، ولی تعامل داشتن خوب است.
پاداش افزود: با این حال از نمایندگان آقای سردار هاشمی، اقای زارع پور، آقای تاجگردون انتظار هست که با هم همدل و هماهنگ باشند، چنانچه همینطور نیز هست. امیدوارم نمایندگان با عقل و درایتی که دارند بگذارند استاندار کارهای خود را اجرایی کند و آنها هم از استاندار حمایت کنند.
این فعال اصلاح طلب درباره انتخاب گزینه مناسب برای مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اعتقادم این است که مدیرکل ارشاد باید فرد فرهنگی و باسواد باشد. از طرفی با قلم سر و کار داشته باشد، با بحث های مرتبط با تبلیغات و  فرهنگی آشنا باشد.
وی افزود: گزینه انتخابی برای اداره ارشاد نباید صرفا بر اساس مسائل قومی قبیله ای یا سیاسی باشد، همانطوری هم که مقام معظم رهبری فرمودند این آسیب زننده است. جریان سیاسی جای خود را دارد ولی نباید در انتصابات تاثیر زیادی داشته باشد. باید کسی باشد که بتواند فرهنگ استان را زنده کند. افرادی را هم به وزارت ارشاد معرفی کرده ایم و امیدواریم افرادی را که برای اهل قلم و فرهنگ دلسوزهستند و خودشان نیز اهل فرهنگ هستند انتخاب شوند.
پاداش در مورد ایجاد هماهنگی استاندار با ستاد روحانی و هماهنگی با آقای رضا توفیقی گفت: در مورد انتصابات، استاندار باید با رئیس ستاد انخابات استان آقای رضا توفیقی که از خانواده محترم شهدا و نخبه فرهنگی است مشورت کند تا افراد شایسته ای انتخاب شوند. امیدواریم این تعامل صد درصد انجام گیرد. سید رضا توفیقی یک چهره سیاسی و از خانواده های بزرگ این استان است. امیدواریم که تعاملات بین دولت و فعالان سیاسی بیشتر شود تا یک پویایی و نشاط نصیب دولت و استان شود.