بنام خداوند یکتا مطلبی که می خوانید حواشی داستان اخیر دنیای مجازی هست که به کودک همسری عنوان گرفته است! میدانستم اوضاع آرام خواهد شد و فرصت را غنیمت شمرده ام بعنوان یک شهروند دست بجنبم تا الاغی در گوشه ای از دنیا زیر گرفته نشد و حواسهای مجازی پرت نشد در این باره قلم […]

بنام خداوند یکتا

مطلبی که می خوانید حواشی داستان اخیر دنیای مجازی هست که به کودک همسری عنوان گرفته است!

میدانستم اوضاع آرام خواهد شد و فرصت را غنیمت شمرده ام بعنوان یک شهروند دست بجنبم تا الاغی در گوشه ای از دنیا زیر گرفته نشد و حواسهای مجازی پرت نشد در این باره قلم فرسایی کنم،
اما اینبار میخواهم با نگاهی متفاوت تر بنویسم، نه نگاه مسیح علی نژاد را میپذیرم که یک پدیده ی کاملا عادی اجتماعی را به ضعف و جامعه ی اسلامی ربط داد نه منبر گرفتن هُرهُری های تریبون بدست خود آگاه پندار مثل علی اکبر رائفی پور ها که ملعبه ی خودکار یک مداد رنگی بنام مسیح علی نژاد شده اند را میپذیرم!
یک دختر ازدواج کرد در یک کشور اسلامی که در راس اسلام مورد های اینچنین وجود داشت بانو عایشه رحمت الله علیه و حضرت فاطمه در سنین پایین با دو معصوم ازدواج کردند!
میدانم در پایین مطلبم میخواهید بنویسید هیکل درشتی داشتند اما حواستان باشد این حرف ها جوابهای زیادی دارد و دنبال توجیه نباشید!
یادمان نرود قانونهای نانوشته زیادند و مواردی را بین قانون و شرع اتفاق نظر نیست،
فاجعه ازدواج یک دختر سن پایین نیست( گرچه این کار را به شخصه نمی پذیرم چرا که یک سری اصول اساسی در خانواده را تحت شعاع قرار میدهد) فاجعه بستر متزلزل جامعه ی مبتدی ما هست که با هر تلنگری به هم میریزد،
در تریبون عزاداری امام حسین در شهر محل سکونت آن دختر یک واعظ مدعی تشیع و مدعی حمایت از عروسک داستان به صراحت به خانواده ی آن دختر اهانت می کند!
در این داستان آنقدر مسیله بی ارزش بود که در آخر مشخص نشد مخاطب واعظان و خانواده ی عروس و مسیح علی نژاد و رهبر اصلاحات ایران و راوی مهدویت چه کسی هست!
جامعه را اینقدر متزلزل کرده اند و اینقدر سطح گفتمانها را پایین اورده اند که با کوچکترین مورد جامعه به هم میریزد!
برای رسیدن به اهداف سیاسی خود یک دختر معصوم را ملعبه کرده ایم و با آبروی او بازی کرده ایم چندین سال دیگر که این دختر وارد دانشگاه بشود گذشته ی او زندگی اش را تحت تاثیر قرار داده و و این مسیله اورا شاید به یک آسیب زده ی اجتماعی مبدل کند!؟
حال ما دنبال منافع و اهداف خود بوده ایم یا دنبال حمایت از آن دختر و پسری که نا اگاهانه شاید اشتباهی مرتکب شده اند!
آبروی آن دو خانواده را برده ایم تا از دخترک دفاع کنیم آیا این دو هم خوانی دارد؟!
تا کی باید هر روز یک جامعه و خانواده را نابود کنیم تا خودمان را اثبات کنیم؟!
تا کی باید عوام بازیچه ی خواص شوند و قربانی شوند؟!
چه ترس و وحشتی در وجود آن دختر انداخته اید آیا درک کرده اید حاصل اعمال شما چه هست؟؟؟
جوانی را که بدلیل نبود زیر ساختها به آگاهی نرساندید و اشتباه او حاصل اجحاف شما سردمداران بود را به چه روزی انداختید؟
تحقیر کردید
سرکوفت زدید
آیا نمی شد به جای سرکوفت و تحقیر و تهدید و بازداشت این جوان مسیله را به فال نیک بگیرید و از اشتباه ناکرده ی این جوان به اهمیت این مسیله بپردازید؟

آیا با این همه بی ابرویی میتوانید اهمیت این مسیله را به جامعه القا کنید؟

آیا جز افزودن یک بی اعتمادی به جامعه عمل و رفتار شما حاصلی در پی خواهد داشت؟؟

در کدام قانون و بند و تبصره این عمل را جرم محسوب کرده اید که امروز جوان نا اگاه را مجرم و متهم و بازداشت کرده اید؟؟

سرکوب و سرکوفت یک جوان را همانند اسید پاشی ها امر به معروف و نهی از منکر قلمداد می کنید؟

دست مریزاد عالمان دنیا و آخرت
ولیکن…
دنیا دار مکافات هست و در علم فیزیک اثبات شده است هر سیگنالی پخش کنی همان به تو بر خواهد گشت به امید روزیکه قاتلان شرافت نابود شوند
هوشنگ معین فر