مراسم تشییع پیکر حجت السلام آمیراحمد تقوی باحضور شخصیت‌های کشوری و استانی و مردم سراسر استان کهگیلویه‌و‌بویراحمد در میدان مرکزی شهر دهدشت برگزار و پس از اقامه نماز‌میت به امامت آیت‌الله جزایری، پیکر آن عالم ربانی برای تدفین و خاکسپاری به سمت حوزه علمیه دهدشت منتقل شد علی رضا اتابک، در این مراسم گفت: به […]

مراسم تشییع پیکر حجت السلام آمیراحمد تقوی باحضور شخصیت‌های کشوری و استانی و مردم سراسر استان کهگیلویه‌و‌بویراحمد در میدان مرکزی شهر دهدشت برگزار و پس از اقامه نماز‌میت به امامت آیت‌الله جزایری، پیکر آن عالم ربانی برای تدفین و خاکسپاری به سمت حوزه علمیه دهدشت منتقل شد

علی رضا اتابک، در این مراسم گفت: به پاس عمر پر برکت آیت‌الله آمیراحمد تقوی که در مردمداری خطه جنوب به خرج دادند و این تشییع جنازه در شان و جایگاه این عالم در هوای گرم دهدشت برگزار شد از مردم همیشه در صحنه و انقلابی تشکر می‌کنم.

فرماندار کهگیلویه نیز با بیان اینکه این مصیبت را به بیت شریف آیت‌الله تسلیت عرض می‌کنم تصریح کرد: حضور پرشور در مراسم تشییع نشان داد راه علما زنده است.

آمیراحمد تقوی‌مقدم از علمای بنام خطه جنوب و مؤسس نخستین حوزه علمیه کهگیلویه و بویراحمد از تأثیر گذارترین شخصیت‌های استان کهگیلویه و بویر احمد در این برهه از تاریخ استان بود که پس از طی مدارج علمی در نجف اشرف بیش از نیم قرن در کسوت یک عالم دینی منشاء خدمات فراوان و مرجع امور مردم بوده است.

وی ۲۴ مرداد ماه در ۹۸ سالگی دار فانی را وداع گفت

با تمام وجود در خدمت مردم این شهرستان هستیم

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این برنامه اظهار داشت: من شناخت درستی از آیت‌الله آمیراحمد تقوی نداشتم و زمانی که آیت‌الله موسوی جزایری را دیدم که اصرار داشت با آن شرایط جسمی خود پیاده در مراسم تشییع این روحانی بزرگ شرکت کند، آن موقع فهمیدم که آمیراحمد تقوی کیست و چه شخصیت بزرگی دارد.

حسین کلانتری افزود: زمانی که دیدم وزیر کشور به‌عنوان نماینده مقام‌معظم رهبری در وزارت کشور دست به قلم شد و به بنده اعلام کرد مراتب تعزیت بنده را به مردم کهگیلویه اعلام کن آن موقع بود که فهمیدم آمیراحمد تقوی چه شخصیت ممتازی دارد.

وی به اشاره به مجاهدت‌های آمیراحمد تقوی در تربیت دینی مردم گفت: آمیراحمد برای تربیت علمای اسلام، برای تربیت روحانیون و علمای دینی و برای تربیت مردم و ترویج فرهنگ دینی به این شهرستان آمده بود.

کلانتری به حضور پرشور مردم کهگیلویه در مراسم تشییع پیکر عالم ربانی آمیراحمد تقوی اشاره کرد و افزود: امروز در این فغان و مصیبت بزرگ، با گریه‌ها و اشک‌های مردم دهدشت گریه کردم، الحق و الانصاف شما مردم کهگیلویه امروز تاریخ ساز شدید.

وی تصریح کرد: بنده به‌عنوان خدمتگزار مردم همانند وصیت عالم ربانی آمیراحمد تقوی که به فرزندش گفت به فکر مردم کهگیلویه باشید، به خودم و همکارانم می‌گویم با تمام وجود در خدمت مردم این شهرستان هستیم تا ان‌شاء‌الله بتوانیم با کمک هم چهره محرومیت را از این شهرستان دور کرده و توسعه و خدمت را به کهگیلویه بیاوریم.

کلانتری بیان کرد: سرداران این شهرستان به یاد دارند که آمیراحمد تقوی در زمان جنگ تحمیلی چقدر تلاش کرد و چه تعداد از جوانان این شهرستان را به سوی جبهه‌های جنگ فرستاده است، امروز به برکت امثال آمیراحمد تقوی استان کهگیلویه و بویراحمد بیشترین شهید را در کل کشور تقدیم انقلاب کرده است.

وی خاطرنشان کرد: مردم کهگیلویه بدانید که امروز من نیز همانند تک‌تک شماها در غم از دست دادن چنین مرد بزرگی نالان و گریانم و به روح بزرگ آمیراحمد تقوی بابت خدمات بسیار ارزنده‌اش درود می‌فرستم.