ساعاتی پیش حجت الاسلام والمسلمین آ میراحمد تقوی به علت کهولت سن  در بیمارستان امام خمینی ره شهر دهدشت به رحمت ایزدی پیوست. حجت‌الاسلام تقوی موسس حوزه علمیه شهر دهدشت بود. جزئیات مراسم تشییع پیکر این عالم ربانی از همین رسانه متقابلاً اعلام خواهد شد. به گزارش افتونیوز،سید مصطفی تقوی فرزند حضرت حجت الاسلام والمسلمین […]

ساعاتی پیش حجت الاسلام والمسلمین آ میراحمد تقوی به علت کهولت سن  در بیمارستان امام خمینی ره شهر دهدشت به رحمت ایزدی پیوست.

حجت‌الاسلام تقوی موسس حوزه علمیه شهر دهدشت بود.
جزئیات مراسم تشییع پیکر این عالم ربانی از همین رسانه متقابلاً اعلام خواهد شد.

به گزارش افتونیوز،سید مصطفی تقوی فرزند حضرت حجت الاسلام والمسلمین تقوی در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری خبر درگذشت این عالم ربانی را تایید کرد.

مراسم تشییع وتدفین حجت الاسلام میراحمد تقوی،،راس ساعت ۵ عصرروز جمعه ۲۵ /۵ /۹۸ از میدان مرکزی شهر دهدشت به سمت حوزه علمیه ولی عصرکهگیلویه برگزار می گردد

میراحمد تقوی‌مقدم مشهور به «آمیراحمد» سال ۱۳۰۲ در بهبهان متولد و بعد دو سال از تولد به کهگیلویه منتقل شد. پدر او میر علی صفدر تقوی عالم منطقه کهگیلویه بود. خواندن، نوشتن و مقدمات عربی و قرآن را نزد پدر آموخت، مقدمات را در بهبهان نزد شیخ عبدالهادی مجتهدی فرا گرفت و در سال ۱۳۲۸ عازم نجف اشرف شد.

آمیر احمد تقوی یکی از تأثیر گذارترین شخصیت‌های استان کهگیلویه و بویر احمد در این برهه از تاریخ استان است که پس از طی مدارج علمی در نجف اشرف تاکنون بیش از ۵۰ سال است که در کسوت یک عالم دینی منشاء خدمات فراوان و مرجع امور مردم است.