رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شاخص نرخ بیکاری استان در بهار ۹۸ کاهش یافت. به گزارش افتونیوز، حسن نوروزی در نشست با خبرنگاران، افزود: نرخ بیکاری سال ۹۷ استان ۱۳٫۳ بود و در بهار ۹۸ این نرخ به ۱۱٫۳ کاهش یافته است. وی بیان داشت: تورم نقطه به نقطه کشور […]

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شاخص نرخ بیکاری استان در بهار ۹۸ کاهش یافت.

به گزارش افتونیوز، حسن نوروزی در نشست با خبرنگاران، افزود: نرخ بیکاری سال ۹۷ استان ۱۳٫۳ بود و در بهار ۹۸ این نرخ به ۱۱٫۳ کاهش یافته است.

وی بیان داشت: تورم نقطه به نقطه کشور در تیرماه به ۴۰٫۴ درصد بود که این شاخص برای استان ۴۶٫۵ بوده است. تورم نقطه به نقطه از مقایسه قیمت سبدکالاهای مصرفی خانوار در یک ماه مشخص نسبت به همان ماه در سال گذشته بدست می آید.

نوروزی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برای ۴۵۵ روستا تا پایان سال جاری برنامه توسعه ای تدوین خواهد شد و خروجی محوری در این بخش نیز مورد تاکید است .

وی با اشاره به عملیاتی سازی کمک های فنی و اعتباری در استان، اظهارکرد: برای تسهیلات پرداختی به جامعه هدف، بخشودگی ها محور فعالیت قرار گرفت و سیستم بانکی و دستگاه ها برای تحقق اهداف هماهنگ شدند .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد سرمایه گذاری و ارتقای اشتغال زایی با محوریت بخش خصوصی را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: باید ظرفیت سازی در این بخش به شکل مطلوبی عملیاتی شود .

نوروزی با اشاره به مدیریت اعتبارات هزینه ای استان تصریح کرد: بازنشستگانی که تا پایان سال ۹۶ بازنشست شدند، در سال ۹۷ مطالبات مانده مرخصی خود را دریافت کردند .

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز مطالبات مرخصی بازنشستگان سال ۹۷ ، با تخصیص ۱۰۰ درصدی عملیاتی و ۳۵ درصد نقدینگی آن محقق شده است .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد همچنین از برگزاری جشنواره شهید رجایی طی هفته دولت خبر داد و بیان کرد: ۷۶ دستگاه، اداره، بانک و شرکت در سطح استان در شاخص های عمومی و تخصصی ارزیابی شده و از دستگاه های برتر طی هفته دولت تقدیر می شود .

نوروزی با بیان اینکه باید بر اساس برنامه و استفاده از ظرفیت های توسعه ای کشور گام برداریم، عنوان کرد: باید ظرفیت های ایجاد شده برای دستگاه ها در سطح کشوری به عنوان یک مطالبه توسط مدیران استانی دستگاه ها پیگیری شود .

وی با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه به عنوان راهبر توسعه کشور و در سطح استانی سازمان مدیریت با این ظرفیت شناخته می شود، تاکید کرد: قرار گیری در مسیر توسعه، کار تیمی هماهنگ را طلب می کند و باید بخش های مختلف برای تحقق اهداف به همدیگر کمک کنند .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: برنامه نویسی قوی برای دستیابی به توسعه، همکاری همه جانبه را طلب می کند.

نظر نوروزی درباره حذف چهار صفر از واحد پول کشور

رئیس مدیریت و برنامه ریزی استان در خصوص حذف چهار صفر از واحد پول کشور گفت: تا زمانی که ساختار اقتصاد درست نشود حذف صفر تاثیری بر اقتصاد کشور ندارد.

وی ادامه داد: باید موتور تولید صفر را حذف کرد یعنی اقتصاد کشور از وابستگی به نفت رها شود و دیگر مشکلات اقتصاد کشور نیز مرتفع شوند.

نوروزی حذف صفرها از واحد پول همراه با اصلاح ساختار اقتصاد را مثبت دانست و بیان داشت: در غیر این صورت فقط یک تناسب ساده است و تاثیری بر اقتصاد کشور ندارد.