اخبار ضد ونقیض وجنجالی حول وحوش انتخابات در گچساران وبویر احمد بیداد می کند ، اصول گرایان که یک سوی این هیاهو وجنجال هستند و سوی دیگرش تاجگردون وزارعی وجبهه اصلاحات استان . اصول گرایان با همان نگاه تک محوری که متاسفانه از اول انقلاب دامان آنان را گرفته بود روبرو هستند وهمین زنگ شکست […]

اخبار ضد ونقیض وجنجالی حول وحوش انتخابات در گچساران وبویر احمد بیداد می کند ، اصول گرایان که یک سوی این هیاهو وجنجال هستند و سوی دیگرش تاجگردون وزارعی وجبهه اصلاحات استان .
اصول گرایان با همان نگاه تک محوری که متاسفانه از اول انقلاب دامان آنان را گرفته بود روبرو هستند وهمین زنگ شکست زود هنگام آنان را بصدا در خواهد آورد ومطمعن باشند یکبار دیگر چرخ بمراد شان گردش نخواهد کرد.
بگذریم که تاجگردون در حوزه گچساران وباشت مقداری مقبولیت خویش را بدلیل پاره ایی ناراضی تراشی ها از دست داده است اما این دلیل کافی و وافی برای عدم حضور مقتدرانه وی نخواهد بود مگر بخت با اصول گرایان یار شود وشورای نگهبان کارنامه تاجگردون را با رد صلاحیت مخدومه اعلام نماید که این اندکی دور از انتظار است ، تاجگردون توانسته در رده های بالا نیز عده ی زیادی را راضی نگه دارد و همین برگ برنده وی در عرصه انتخابات پیش رو خواهد بود.
واما در بویراحمد زارعی با چنان ریزش آرایی مواجه خواهد شد که اطرافیانش تصورش را نیز نخواهند کرد ، جبهه گیری های غلط در اتفاقات استانی وکشوری وگاهی حتی سکوت معنا دار وی در مجلس شورای اسلامی وکم کاری وی در خدمت رسانی به آحاد جامعه همه و همه دلیل خوبی است که حاج زارعی آخرین روزهای نمایندگی خویش را طی نماید و دیگر بار صندلی سبز را نخواهد دید.
از آن سو تشتت تفکری اصول گرایان در معرفی کاندیدی واحد ونگاه خود محوری شخصیت های اصول گرا زمینه رابرای موفقیت اصلاح طلبان آماده خواهد کرد که اگر با درایت وبرنامه ریزی دقیق عمل کنند شاید یک اصلاح طلب از مرکز استان بتواند بر کرسی مجلس تکیه زند و صد البته منوط به این که شورای نگهبان پای ورقه ی تائید صلاحیت اورا امضاء نماید.
فراموش نکنیم همین یکسو نگری دامان اصلاحات را نیز گرفته ومیرود که موریانه وار از درون تفکر اصلاح طلبی را ویران کند ، زدوبند های بزرگان قوم وتند روی جوانان اصلاح طلب بیماری مزمنی است که به این راحتی ها مداوا نمیشود ، خیلی به گمان خویش همه ی امورات را به نفع اصلاح طلبی تفسیر کرده و اینگونه می پندارند مردم دیگر به اصول گرایان اقبال نشان نمی دهند و غافلند که خودشان نیز کارنامه قابل قبولی نزد عامه ندارند و باید به فکر چاره ایی اساسی باشند تا اعتماد از دست رفته را مجدد بسوی خویش بر گردانند اگر همچنان بر این باور غلط پای فشاری کنند شکست شان قطعی خواهد بود.
هیچ دور از انتظار نیست افرادی همچون دکتر هاشمی وزیر سابق بهداشت ووزیر کنونی ارتباطات از گزینه های قابل قبول عامه در نشستن بر روی صندلی ریاست جمهوری باشد و شک نکنید این دو نفر از مهم ترین انتخاب اصول گرایان بخصوص جبهه پایداری خواهند بود و میزان مقبولیت شان بواسطهٔ کارهایی که بنفع مردم انجام داده اند آنها را بیمه کرده است.
باید نشست وروند سیاسی روزهای آینده را رصد کرده و مورد تجزیه وتحلیل قرار داد اما خیلی از اتفاقات پیش روی را از هم اکنون میتوان پیش بینی نمود.
سید قربانعلی موسوی شیرازی روزنامه نگار و فعال فرهنگی رسانه ایی