با حضور فرماندار چرام و مسئولان این شهرستان مشکلات عشایر مناطق دم طسوج بررسی شد به گزارش خبرنگار افتونیوز، فرماندار شهرستان چرام به همراه جمعی از مدیران ، دستگاه های خدمات رسان با عشایر مناطق دم طسوج دیدار و مشکلات آنها را بررسی کردند.  فرماندار چرام با اشاره به اینکه بیش از ۲۰۰ هکتار انواع باغ […]

با حضور فرماندار چرام و مسئولان این شهرستان مشکلات عشایر مناطق دم طسوج بررسی شد

به گزارش خبرنگار افتونیوز، فرماندار شهرستان چرام به همراه جمعی از مدیران ، دستگاه های خدمات رسان با عشایر مناطق دم طسوج دیدار و مشکلات آنها را بررسی کردند.

 فرماندار چرام با اشاره به اینکه بیش از ۲۰۰ هکتار انواع باغ در این منطقه وجود دارد که با حمایت از باغداران و فراهم نمودن امکانات لازم، میتوان آن را به ۵۰۰ هکتار افزایش داد گفت: در این مناطق بیش از ۱۵۰ خانوار عشایری سکونت دارند که عمده شغل آنان دامداری،کشاورزی و زنبور داری است.

 هادی فتاحی اصل نبود جاده مناسب را از جمله مشکلات مردم این منطقه ذکر کرد و افزود: با همکاری اداره جهاد کشاورزی کانال های آبیاری باغات این منطقه ترمیم و جاده دسترسی به این منطقه نیز خاکبرداری و تعریض می شود.

 هادی فتاحی اصل از آسفالت بخشی از محور ارتباطی طسوج و روستاهای طول این مسیر در آینده نزدیک خبرداد و گفت: عملیات آسفالت در محورهای ارتباطی منطقه طسوج و راه های روستایی در کوتاهترین زمان ممکن شروع و به زودی آسفالت خواهند شد.

وی با اشاره به محور ارتباطی شهرستان چرام و باغچه سادات به سمت یاسوج که از محورهای پرترافیک، ملی و حادثه خیز است گفت: بخشی از این محور ارتباطی تا شهریور امسال و تا قبل از شروع فصل سرما و بارندگی ها، آسفالت خواهد شد.

 فرماندار شهرستان چرام، از تکمیل و بهره برداری محور حادثه خیز آب حیات در شهرستان چرام تا قبل از دهه مبارکه فجر امسال خبر داد و گفت: با توجه به حادثه خیز بودن این محور، با ایمن سازی های لازم، ۱۰ مورد اصلاحات در این مسیر انجام خواهد گرفت تا تصادفات و حوادث جاده ای به نحو چشمگیری کاهش پیدا کند.