اگر می خواهیم توسعه ما ، توسعه پایدار باشد باید سهم قابل ملاحظه ای به توسعه روستاها بدهیم. ” شوراهای اسلامی شهر و روستا نماد عینیت یافتن مردم سالاری دینی و نقش آفرینی مردم در تعیین سرنوشت خود و جامعه می باشد. دهیاران محترم به عنوان منتخبین شورا های اسلامی روستا، از مردمی ترین نهادها، […]

اگر می خواهیم توسعه ما ، توسعه پایدار باشد باید سهم قابل ملاحظه ای به توسعه روستاها بدهیم. ”

شوراهای اسلامی شهر و روستا نماد عینیت یافتن مردم سالاری دینی و نقش آفرینی مردم در تعیین سرنوشت خود و جامعه می باشد.

دهیاران محترم به عنوان منتخبین شورا های اسلامی روستا، از مردمی ترین نهادها، مسئول در مدیریت و توسعه روستا ها می باشند .

شروع فعالیت ، نهاد دهیاریها، حدود چند سالی می گذرد و در این فعالیت دهیاریها، میزان خدمات ارائه شده در مقایسه با سایر نهادها و ارگانها و ادارات چه از لحاظ کمی و چه از لحاظ کیفی و چه قیمت تمام شده ،خدمات بسیار چشمگیر بوده است .

در واقع دهیاریها با حداقل امکانات مالی و نیروی انسانی خدمات بسیار ارزنده ای به روستا ها داده و نقش عمده ای در توسعه روستایی ایفا نموده است.

اگر دهیاریها را به عنوان یک نهاد مقدس در سنگر سازندگی و توسعه روستا ها یاد کنیم سخن به گزافه نگفته ایم.

۱۴ تیر ماه روز دهیاری را بهانه قرار داده و از تمامی دهیاران بخش مرکزی که با تلاش شبانه روزی و ایثارگرانه در سنگر خدمت رسانی به روستائیان با صفا از جان و مال و همه چیز خود گذشته اند ، ارج می نهیم و از خداوند منان آرزوی سربلندی و سرافرازی تمامی عزیزان و محقق شدن توسعه پایدار در تمامی روستا های منطقه و کشورمان را دارم .

به امید آن روز که هیچ روستا نشینی دغدغه معیشتی ، رفاهی و فرهنگی ، بهداشتی نداشته باشد و مردم عزیزمان در مهاجرت معکوس به روستا ها از هم سبقت بگیرند .

رضا شهرخ پور
مشاور عمرانی فرماندار بویراحمد

  • نویسنده : رضا شهرخ پور