رئیس شرکت برق ناحیه کهگیلویه با اشاره به افزایش مصرف برق در سال جاری گفت: ماهانه بین ۶۰ تا ۷۰ مگاوات برق در این شهرستان مصرف می شود. به گزارش افتونیوز، مهرداد تابش نژاد با اشاره به افزایش پنج درصدی مصرف برق نسبت به سال گذشته اظهار داشت: صرفه جویی مشترکان در پیک بار نقش […]

رئیس شرکت برق ناحیه کهگیلویه با اشاره به افزایش مصرف برق در سال جاری گفت: ماهانه بین ۶۰ تا ۷۰ مگاوات برق در این شهرستان مصرف می شود.

به گزارش افتونیوز، مهرداد تابش نژاد با اشاره به افزایش پنج درصدی مصرف برق نسبت به سال گذشته اظهار داشت: صرفه جویی مشترکان در پیک بار نقش مهمی در کاهش مصرف برق دارد.

وی اظهار داشت: باتوجه به شدت گرما تعداد خاموشی‌ها نسبت به سالهای گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

تابش نژاد تعداد فیدرهای توزیع برق شهرستانهای کهگیلویه و لنده را هشت فیدر ذکر کرد و گفت: تعداد خاموشی مجاز در هر فیدر ماهانه پنج خاموشی است.

وی مدیریت مصرف برق در شهرستان را نیازمند همکاری و فرهنگ سازی مردم دانست و تصریح کرد: این نهاد با کارخانه‌های سنگ‌شکن، کارخانه آجر، سی‌ان‌جی‌ها و طرح‌های کشاورزی و همه نهادها در راستای کاهش مصرف در ساعات پیک‌بار تفاهم نامه امضا کرده است.

تابش نژاد تصریح کرد: در این تفاهم نامه مسئولان طرح‌های صنعتی و کشاورزی در زمان پیک بار از ژنراتور بجای برق استفاده می‌کنند.

وی افزود: با استفاده از ژنراتور مصرف برق ۱۵ درصد کاهش خواهد یافت.

تابش نژاد بر همکاری مردم در مدیریت مصرف برق تاکید کرد و گفت: مشترکان پرمصرف مشمول جریمه در قبوض برق می‌شوند.