قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد با تشریح وضعیت کنونی مصرف برق در کشور و این استان، میزان مصرف برق در شهرستان گرمسیری گچساران را ۳۹ درصد عنوان کرد. به گزارش افتونیوز به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، «نادر جانی پور» در همایش فرهنگ […]

قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد با تشریح وضعیت کنونی مصرف برق در کشور و این استان، میزان مصرف برق در شهرستان گرمسیری گچساران را ۳۹ درصد عنوان کرد.

به گزارش افتونیوز به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، «نادر جانی پور» در همایش فرهنگ سازی صرفه جویی در مصرف برق که با همکاری مرکز آموزش علمی کاربردی شماره ۲ گچساران در سالن فرهنگیان دوگنبدان مرکز این شهرستان برگزار شد،اظهارداشت: میزان مصرف برق در کشور به ۵۵ هزار و ۹۷۷ مگاوات رسیده که سهم مصرفی استان کهگیلویه و بویراحمد از این میزان، ۳۸۹ مگاوات است.

وی با تشریح علمی وضعیت مصرف برق در استان کهگیلویه و بویراحمد و ارائه راهکارهای مناسب برای مدیریت مصرف آن، خاطرنشان کرد: میزان مصرف برق نسبت به مدت مشابه ۲ مگاوات افزایش را نشان می دهد.

قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهرستان گچساران بعنوان یکی از شهرستان های گرمسیری کشور و این استان هم اکنون ۱۵۰ مگاوات برق مصرفی دارد که البته با مدیریت های صورت گرفته تاکنون شاهد کاهش ۲ درصدی مصرف برق نسبت به مدت مشابه در این شهرستان هستیم.

جانی پور، تعداد مشترکین برق در استان کهگیلویه و بویراحمد را حدود ۲۷۰ هزار مشترک ذکر و یادآورشد: از این تعداد ۴۸ هزار و ۱۸۶ مشترک در این شهرستان از برق استفاده می کنند.

وی افزود: از مجموع مشترکین برق در شهرستان گچساران، ۳۸ هزار و ۹۹۱ اشتراک خانگی، شش هزار و ۱۹۹ اشتراک تجاری، هزار و ۸۷۱ اشتراک عمومی، ۵۱۴ اشتراک کشاورزی، ۴۲۶ اشتراک آزاد و ۱۸۵ اشتراک هم صنعتی است.

احتمال خاموشی با برنامه برق در استان کهگیلویه و بویراحمد

قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از احتمال خاموشی بابرنامه برق دراین استان در صورت رعایت نکردن مصرف هم خبرداد.

جانی پور گفت: امیدواریم که مشترکین برق در این استان برق مصرفی خود را مدیریت کرده تا شاهد اجرای خاموشی های بابرنامه برق نباشیم و البته اگر میزان مصرف برق از سقف های پیش بینی شده بگذرد بطورحتم خاموشی های بابرنامه برق در مناطق مختلف استان اجرا می شود.

وی برگزاری همایش ها و سمینارهای علمی در محیط های آکادمیک دانشگاهی باهدف آگاهی بخشی مثمرثمر خواند و اظهارداشت: همراهی دانشگاهیان با مجموعه وزارت نیرو بویژه در حوزه برق بسیار ضروری است.

قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد با برجسته نامیدن نقش بانوان در مدیریت مصرف برق، آنان را فرماندهان مدیریت مصرف برق خواند و تصریح کرد: نقش بانوان در صرفه جویی انرژی بر همگان واضح و روشن است.

جانی پور گفت: بنظر می رسد بانوان بایستی نقش فعال تری نسبت به گذشته در موضوع مدیریت مصرف برق از خود نشان داده تا بتوانیم با آرامش در کنارهم از پیک بار تابستان امسال عبور کنیم.

وی با اشاره به نقش رسانه ها در امر فرهنگ سازی مدیریت مصرف برق هم ادامه داد: از رسانه ها نیز انتظار می رود با انتشار مقالات، اخبار و گزارش های مختلف در این راه نیز فرهنگ سازی های لازم را انجام دهند.

همایش فرهنگ سازی صرفه جویی در مصرف برق با همکاری مرکز آموزش علمی کاربردی شماره ۲ گچساران در سالن فرهنگیان دوگنبدان مرکز این شهرستان برگزار شد.

مرکز آموزش علمی کاربردی شماره ۲ گچساران هرساله و همزمان با پیک برق تابستان این همایش را با حضور اساتید دانشگاهی، دانشجویان،مدیران، بانوان و اقشار مختلف مردمی در شهر دوگنبدان مرکز این شهرستان برگزار می کند.