با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی و معاون درمان این دانشگاه مرکز CCU مجتمع آموزشی درمانی شهدای دولت آباد و بیمارستان شهید جلیل یاسوج و بخش قلب این بیمارستان افتتاح و آغاز بکار کرد . به گزارش افتونیوز،به نقل از روابط عمومی بیمارستان شهید جلیل یاسوج ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در این آیین […]

با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی و معاون درمان این دانشگاه مرکز CCU مجتمع آموزشی درمانی شهدای دولت آباد و بیمارستان شهید جلیل یاسوج و بخش قلب این بیمارستان افتتاح و آغاز بکار کرد .

به گزارش افتونیوز،به نقل از روابط عمومی بیمارستان شهید جلیل یاسوج ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در این آیین در خصوص مرکز سی سی یو این بیمارستان گفت: دانشگاه علوم پزشکی در راستای خدمت رسانی به مردم تصمیم گرفته است که بخش هایی که در این بیمارستان وجود دارد و بلحاظ تجهیزات با مشکلاتی و کمبودهایی مواجه است با تهیه تجهیزات ،راه اندازی بخش های مختلف بیمارستان را در دستور کار قرار دهد .

پرویز یزدان پناه در ادامه گفت: این بخشی که از امروز فعالیت خود را آغاز خواهد کردبخش مراقبت های ویژه قلبی است که دارای ۱۴ تخت و بخش بعد از مراقبت ها شامل ده تخت که مجموعا ۲۴ تخت در این بخش نصب و راه اندازی شده است .

یزدان پناه اضافه کرد: این بخش حدود ۹۹۶ متر مربع مساحت دارد که بزرگترین مرکز CCU در استان است که اعتباری بالغ بر ۷۵۰ میلیون تومان جهت تکمیل آن هزینه شده است.

وی گفت: تعداد افراد بکار گرفته شده در این بخش ۱۷ نفر هستند .

سرپرست بیمارستان شهید جلیل یاسوج در این مراسم گفت: با پی گیری های نماینده محترم ،سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان،معاونت درمان تجهزیات مورد نیاز بخش مراقب های ویژه قلب بیمارستان شهید جلیل تهیه و از امروز به شهروندان محترم آماده ارائه خدمت به شهروندان محترم است .

بهروزی بیان کرد : در این مرکز از ۱۴ تخت ویژه ccu همراه با ۱۰ تخت post ccuو سایر تجهیزات استفاده خواهد شد .

وی ادامه داد : ۱۴ مانیتورینگ علایم قلبی و حیاتی به همراه مدرن ترین مدل دستگاه اکوکاردیوگرافی در یک فضای مناسب آماده فعالیت هستند .

سرپرست بیمارستان شهید جلیل اضافه کرد: دو اتاق ایزوله و دو ایستگاه پرستاری جهت خدمت رسانی به بیماران در نظر گرفته شده است که امیدواریم با آغاز بکار این مرکز از اعزام بخشی از بیماران به خارج استان تا حد زیادی جلوگیری شود .

علی اصغر بهروزی خاطرنشان کرد: بزودی در این بیمارستان دستگاه C- ARM اتاق عمل راه اندازی می شود که با نصب این دستگاه مشکل اصلی اتاق عمل ارتوپدی حل خواهد شد .

بهروزی اضافه کرد: در حال حاضر جهت تهیه اقلام مصرفی مورد نیاز گروه فوق تخصصی جراحی عروق هستیم که با خرید این اقلام اتاق عمل فوق تخصصی جراحی عروق بیمارستان راه اندازی می شود .

بهروزی تصریح کرد: جا دارد که از زحمات نماینده محترم بویراحمد و دنا ، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ،مجموعه معاونت درمان و رئیس سابق بیمارستان بدلیل تلاش های انجام شده تقدیر کنم .

سرپرست بیمارستان شهید جلیل بیان کرد: در همین راستا بعد از راه اندازی بخش داخلی ، به همت عزیزان بخش قلب درمانگاه امروز افتتاح خواهد شد که با راه اندازی این بخش و فعالیت CCUبخش اعظمی از مشکلات بیماران قلبی بیمارستان موتفع خواهد شد .

علی اصغر بهروزی اضافه کرد: بخش زیادی از امکانات و تجهیزات این دو بخش تهیه شده است .