در ماه‌های اخیراً چندین نفر از مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در رودخانه‌های استان غرق شدند که متأسفانه برای جلوگیری این گونه حوادث هم کار خاصی انجام نگرفت و همچنان برخی افراد اسیر این رودخانه ها می شوند و جان شان را از دست می دهند. وحید محمدی تبار مدیر کل مدیریت بحران استان کهگیلویه […]

در ماه‌های اخیراً چندین نفر از مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در رودخانه‌های استان غرق شدند که متأسفانه برای جلوگیری این گونه حوادث هم کار خاصی انجام نگرفت و همچنان برخی افراد اسیر این رودخانه ها می شوند و جان شان را از دست می دهند.
وحید محمدی تبار مدیر کل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد  با اشاره به مرگ کودک ۴ ساله در پارک ساحلی، خواستار ورود دادستان مرکز استان به پرونده مرگ این کودک شد.
به گزارش افتونیوز،محمدی تبار در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن تسلیت به خانواده حادثه دیده و ابراز تأسف از کوتاهی برخی مسئولین خدمات شهری و گردشگری، در ایمن سازی پارک‌ها و تفرج گاههای مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: متولی پارک‌ها شهرداری است و شهرداری بایستی آیتم‌ها و شاخص‌های پدافند غیره عامل و مدیریت بحران را در پارک‌ها، پروژه‌ها و … خود به شکل فنی رعایت می‌کرده و رعایت کند. ساخت و بهره برداری از پارک‌ها و تفرج گاهها، بدون ایمن سازی و استاندارد سازی خلاف اصول فنی و مدیریتی است.
مدیر کل مدیریت بحران در خصوص افتادن امیرسام مرادی کودک ۴ ساله‌ای که بهمراه خانواده در تاریخ ۳ خرداد ۱۳۹۸ در کانال آب واقع در پارک مهروزی یاسوج، سقوط کرده و جان خود را از دست داده است گفت: این کانال باید سرپوشیده می‌شد و یا نرده‌های حفاظ در تمامی قسمت‌های ان نصب می‌گردید.
شرکت آب منطقه‌ای استان و شهرداری یاسوج باید پاسخگو باشند.
محمدی تبار از دادستان مرکز استان خواست با ورود به این پرونده و موارد مشابه که طی دو ماه اخیر در تنگ مهریان و سایر رودخانه‌های استان اتفاق افتاده است، گفت: با مسئولینی که کوتاهی در انجام وظایف قانونی خود کرده‌اند پیگیری‌های لازم را انجام دهند.
ایمن سازی و استاندارد سازی پارک‌ها، سفره خانه‌ها، تفرج گاهها و … باید توسط میراث فرهنگی، گردشگری و شهرداری انجام پذیرد که قبلاً این موارد کتباً تذکر داده شده است.
مدیر کل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان افزود: شرکت آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی استان وضعیت کانال‌های آب کشاورزی از تمامی رودخانه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد و الخصوص بشار یاسوج، را روشن و نسبت به نصب علائم هشدار و سایر اقدامات قانونی لازم تسریع در اقدام نمایند.