مراسم تکریم و معارفه رئیس قدیم و جدید دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با حضور مسئولان استانی و کشوری برگزار شد. به گزارش افتونیوز،در این مراسم قائم مقام وزیر بهداشت و درمان، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، معاونان استاندار، برخی از مدیران کل، برخی از اعضای هیئت علمی و پرسنل علوم پزشکی و جمع زیادی […]

مراسم تکریم و معارفه رئیس قدیم و جدید دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با حضور مسئولان استانی و کشوری برگزار شد.

به گزارش افتونیوز،در این مراسم قائم مقام وزیر بهداشت و درمان، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، معاونان استاندار، برخی از مدیران کل، برخی از اعضای هیئت علمی و پرسنل علوم پزشکی و جمع زیادی از مردم در سالن جرجانی این دانشگاه برگزار شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف از جمله بهداشت و درمان قابل مقایسه با هیچ دوره‌ای نیست.

علی محمد احمدی با اشاره به اینکه با طرح تحول سلامت کارهای بزرگی صورت گرفت که این تحولات قابل مقایسه با هیچ دوره‌ای نیست، اظهارکرد: دستاوردهای این طرح در زمینه تقویب زیرساخت‌ها و بحث عدالت در سلامت دور از مشاهده نیست.

احمدی با اشاره به اضافه شدن ۴۰۰ تخت بیمارستانی به تعداد تخت‌های استان در سال گذشته افزود: از نظر زیرساخت‌ها درمان در سطح کشور جزو استان‌های برخوردار کشور هستیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار باز مهندسی در بهره مندی از این امکانات شد و خاطرنشان کرد: ضروری است بستر فرصت دسترسی مردم به تخت و خدمات درمان فراهم شود.

احمدی تصریح کرد: کادر متخصص پزشکی برای بیمارستان‌ها افتتاح شده پیش بینی تا از تمام بخش‌ها به نحو مطلوب استفاده شود و سرمایه گذاری گران سنگ دولت در این سال‌های خسکسالی مالی مورد استفاده مردم قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه همه انتظار داریم ساز و کار مدیریت در درون دانشگاه مجزار از مدیربت سایر بخش‌ها باشد، ادامه داد: بهره وری، قانونمندی و بهره مندی از نخبگان در دستور کار مسئولان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج قرار بگیرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از افتخارات این استان و آشنا به مسائل و مشکلات است که امیدوارم با اتکا به تجربه قبلی ضعف‌ها را برطرف کند.

احمدی تاکید کرد: کار کردن در این استان نیاز به تلاش، خون دل خوردن، پیگیری و سعه صدر دارد.

دانشگاه علوم پزشکی استان ۱۷۴ میلیارد تومان بدهی مالی دارد

دکتر پرویز یزدانپناه، مدیر جدید دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آئین با تقدیر از مقام عالی وزارت و مسئولان ارشد وزارتخانه، مجمع نمایندگان و مسئولان ارشد استانی گفت: امیدوارم با تلاش شبانه روزی بتوانم پاسخگوی اعتماد مجموعه باشم.

وی قانونمنداری، عدالت محوری، جلوگیری از هزینه‌های غیر ضروری، پرداخت مطالبات پزشکان، پرستاران و کارکنان را جزو اولویت‌های خود عنوان کرد و افزود: شفاف سازی در مسائل مختلف از جمله استخدام نیروی انسانی به جد در دستور کار است.

یزدانپناه با اشاره به اینکه دانشگاه در سال ۹۷ کسری تراز دارد، خاطرنشان کرد: کسری تراز بیمارستان بزرگ شهر یاسوج در سال ۹۷ به ۹۰ میلیارد تومان رسید و بدهکاری بیمارستان‌هایی که افتتاح شدند ۴۲ میلیارد تومان است.

دکتر یزدانپناه اضافه کرد: بدهی پرسنل ستادی ۲۰ میلیارد تومان و کسری تراز پروژه‌های عمرانی ۲۲ میلیارد تومان است و بیمارستان‌های جدید ۲۱ میلیارد تومان بدهی تجهیزات دارند و برای راه‌اندازی کامل آن‌ها نیاز به ۳۵ میلیارد تومان دیگر داریم و در کل نزدیک به ۱۷۴ میلیارد تومان سرجمع کسری تراز در پایان سال ۹۷ داریم.

در پایان این آیین دکتر پرویز یزدانپناه بعنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی و از زحمات دکتر اورنگ ایلامی، رئیس این دانشگاه تقدیر بعمل آمد.