نشست گام دوم انقلاب اسلامی با حضور جوانان شهرستان های بویراحمد و دنا در حسینیه امام علی (ع) شهر یاسوج برگزار شد. این نشست به منظور هم اندیشی و اتحاد میان طیف های مختلف جریان اصولگرایی و به میزبانی ستار هدایتخواه با حضور برخی چهره های نخبه اصولگرا برگزار شد که متاسفانه اکثر پیشکسوتان و […]

نشست گام دوم انقلاب اسلامی با حضور جوانان شهرستان های بویراحمد و دنا در حسینیه امام علی (ع) شهر یاسوج برگزار شد.

این نشست به منظور هم اندیشی و اتحاد میان طیف های مختلف جریان اصولگرایی و به میزبانی ستار هدایتخواه با حضور برخی چهره های نخبه اصولگرا برگزار شد که متاسفانه اکثر پیشکسوتان و بزرگان اصولگرایی در این نشست حضور نداشتند.
ستار هدایتخواه در آغاز این نشست با بیان اینکه در روزگار فتنه خیزی به سر می بریم، گفت: فتنه های بسیار زیادی در فضای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و رسانه ای استان و کشور رخنه کرده است و تنها نور افکنی که می تواند این فضا و مسیر فتنه انگیز را برای ما روشن نماید، تقوا پیشگی است.
مجری برگزاری این نشست با بیان اینکه جوانان و پیشکسوتان جریان اصولگرایی شهرستان های بویراحمد و دنا به منظور نشست با ستار هدایتخواه نماینده اسبق جریان اصولگرایی، پیرامون گام دوم انقلاب در این جلسه حضور پیدا کرده اند، اظهار داشت: به منظور ایجاد شور و شئف و در راستای منویات مقام معظم رهبری نشست های هم اندیشی با حضور شخصیت های انقلابی استان آغاز شده است و در این راستا به منظور کمک و ایجاد جلسات انقلابی، هدایتخواه این جلسات را تدارک دیده است.

باید به جوانان بها داده شود

حجت الاسلام بهشت به عنوان نماینده جمعی از اصولگرایان در این نشست، گفت: امام خمینی انقلابی را در ایران رقم زد که سبب آزادی مردم ایران شد و شعار استقلال و آزادی را جامه عمل پوشاند. وی افزود: پس از انقلاب اسلامی باید نظام اسلامی شکل می گرفت تا تمدن اسلامی تحقق یابد. حجت الاسلام بهشت بیان داشت: پس از انقلاب اسلامی باید دولت اسلامی شکل می گرفت تا زمینه ساز تمدن اسلامی گردد، اما متاسفانه حق خوری ها، فساد، رشوه خواری ها و اختلاس در کشور بیانگر آن است که دولت اسلامی شکل نگرفته است. این روحانی با تاکید بر بیانات رهبر انقلاب اسلامی ادامه داد: امروز باید به جوانان بها داده شود تا جوانان زمینه ساز شکوفایی کشور و به بار نشستن تمدن اسلامی گردند. حجت الاسلام بهشت با تایید سخنان آقای هدایتخواه مبنی بر اینکه جامعه عرصه فتنه و دشواری ها است، گفت: ما باید در این عرصه به دنبال مدیران، فرمانداران، استانداران، رئیس جمهورها و نمایندگانی باشیم که مدیر، دلسوز و خودساخته باشند و شایستگی خدمت به مردم را داشته باشند.

فرایند انتخاب باید طبق مکانیزم از پایین به بالا انجام شود

مدبر نیز به عنوان نماینده ای دیگر از جوانان اصولگرای شهرستان های بویراحمد و دنا در این جلسه، اظهار داشت: امیدواریم در آینده ای نه چندان دور نماینده ای شایسته و انقلابی در مجلس شورای اسلامی داشته باشیم، وی افزود: ما به نماینده ای متدین، وفادار به عهد، با انگیزه و خادم ملت نیازمنیدم که به دور از کانون ثروت و قدرت باشد و دارای سلامت مالی و اخلاقی باشد.
مدبر ادامه داد: به نماینده ای پاسخگو نیازمندیم که به دنبال ایجاد وحدت و انسجام باشد. مدبر با بیان اینکه جریان انقلابی اصولگرا دارای شناسنامه و اصالت می باشد، تصریح کرد: باید نماینده ای انتخاب و به مجلس برود که تمام جوانان اصولگرا در انتخاب وی نقش داشته باشند. مدبر خطاب به ستار هدایتخواه گفت: جوانان حاضر در مجلس بدان منظور در این جلسه حضور یافته اند که فرایند انتخاب کاندیدای واحد بر اساس مکانیزم از پایین به بالا انجام گیرد. وی ادامه داد: ما نمی خواهیم همچون گذشته تنها چند نفر از بالا برای منتخب جریان اصولگرایی تصمیم گیری کنند و به نظر جوانان و سایر افراد حاضر در جریان بی توجه باشند.

گزینه نهایی باید معقول و مردمی باشد

فضیلت به عنوان نماینده ای دیگر از جوانان اصولگرای حاضر در جمع، اظهار داشت: اصرار نداریم خروجی مجمع اصولگرایان به عنوان کاندیدای مجلس ستار هدایتخواه باشد. وی افزود: ما با تعیین نماینده برای دوشهرستان محروم بویراحمد و دنا روبرو هستیم که باید نظم تشکیلاتی و قانون عقلایی در خصوص کاندیدای خروجی مجمع رعایت گردد. وی تصریح کرد: اگر قرار باشد ستار هدایتخواه در انتخابات حضور نیابد، گزینه انتخابی باید معقول و مردمی باشد، نه آنکه از جلسات سه و یا چهار نفره بیرون آمده باشد.

به اسم جوان و جوانگرایی نمی توان تجارب پیشکسوتان را نادیده گرفت

ستار هدایتخواه، نماینده ادوار مجلس در راستای موضوع جلسه و با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی مقام معظم رهبری صادر شده است، گفت: این بیانیه نه تنها برای جوانان انقلابی و شیعه ایران، بلکه برای تمام جوانان مسلمان جهان صادر شده است و ما علاوه بر خواندن این بیانیه، باید آن را بفهمیم و در خصوص آن در محافل مختلف گفت و گو کنیم. وی افزود: جوانان وظیفه دارند که نسبت به مسئولان در خصوص این بیانیه مطالبه گر باشند. هدایتخواه با بیان اینکه طبق بیانیه گام دوم انقلاب بسیاری از پیشکسوتان باید بازنشسته شوند و عرصه را به جوانان بسپارند، اظهار داشت: قدرت و انرژی جوانان زمانی معنا می یابد که در کنار تجربه پیشکسوتان قرار گیرد. وی با انتقاد از نظریات برخی ها که می گویند پیرها و پیشکسوتان باید کنار برند تا جوانان فرصت پیشرفت داشته باشند، تاکید کرد: به اسم جوان و جوانگرایی نمی توان تجارب پیشکسوتان را نادیده گرفت.
نماینده ادوار مجلس با انتقاد از نظرات برخی از نمایندگان جوانان اصولگرا، مبنی بر آنکه مکانیزم انتخاب و ائتلاف بر کاندیدای خروجی مجمع اصولگرایان باید از پایین به بالا باشد، نه از بالا به پایین اظهار داشت: در دوره اول انتخاباتی که وی به عنوان کاندیدای خروجی مجمع اصولگرایان انتخاب شد، این انتخاب از بالا به پایین و توسط پیشکسوتان انجام گرفت و در ادوار بعد نیز مکانیزم انتخابی از بالا به پایین سبب حضور وی در انتخابات گردید. وی تصریح کرد: این انتخاب از بالا به پایین تنها از طرف چند پیشکسوت صورت نمی گیرد، بلکه پیشکسوتان با در نظر گرفتن نظر مردم اقدام به انتخاب می کنند.
هدایتخواه با اشاره به حضورش در انتخابات گذشته نیز اظهار کرد: در انتخابات گذشته قصد شرکت در انتخابات را نداشت و تا جایی که توانست در مقابل فشارهایی که بزرگان و پیشکسوتان مجمع اصولگرایان به منظور حضور وی در انتخابات وارد کردند، مقاومت کرد. وی افزود: پیشکسوتان و بزرگان مجمع حضور وی را الزامی دانستند و وی نیز نهایتا نسبت به رای مجمع تمکین کرد و در انتخابات حضور یافت. نماینده ادوار مجلس تصریح کرد: در تمامی ادوار حضورش در انتخابات پیشکسوتان و بزرگان مجمع، اظهار داشته اند که حضور وی در انتخابات خواست مردم است و وی مکلف به تمکین از همان مکانیزیم از بالا به پایین است. وی افزود: در دور گذشته شروطی برای حضورش در انتخابات در مقابل مجمع داشت از جمله اتحاد و انسجام مجمع اصولگرایان و اینکه دور بعد باید به فکر نماینده ای دیگر باشند.
نماینده ادوار مجلس با اشاره به اینکه در سازکارهای آینده حضور جوانان الزامی است، بیان کرد: حضور جوانان در عرصه با چالش ها و تنش های بسیاری مواجه خواهد شد، زیرا در همین جمع افرادی به مقابله با جوانانی که به نمایندگی از دیگران صحبت کردند واکنش نشان داده و اظهار داشته اند که چه کسی گفته اینها نماینده ما هستند!!

تشنج و درگیری در پایان نشست اصولگرایان با ستار هدایتخواه

در پایان این نشست جوانی به نمایندگی از جوانان معترض با بیان اینکه عدم اتحاد میان اصولگرایان سبب شکست مقابل اصلاح طلبان و سایر گروه ها می شود، اظهار کرد: وقتی سخن از جوانان به میان می آید منظور رنج سنی بیست تا سی و پنج سال است. وی افزود: علاوه بر بحث جوانگرایی در بیانیه گام دوم انقلاب، بحث اتحاد و انسجام نیز مطرح است و متاسفانه این اتحاد و انسجام در میان اصولگرایان وجود ندارد. وی افزود ما نباید تعصبات قومی و قبیله ای داشته باشیم و باید با خردورزی راه را ادامه دهیم.
علمدار معارفی نژاد نیز با بیان اینکه این جلسه با برنامه ریزی از پیش تعیین شده افراد خاص تدارک دیده شده و پیش رفته است، گفت: برخی ها در این جلسه متکبرانه و خودخواهانه خود را نماینده همگان معرفی کردند. وی خطاب به هدایتخواه طرح سوالاتی کرد که علت جاماندن نیروهای متعهد و خادم ملت از اکتساب کرسی های مجلس در رقابت های قبل ناشی از چه مواردی بوده است؟ آیا افرادی که منفعت طلب بوده اند عامل اصلی این شکست نیستند؟ آیا نادیده گرفتن مهدی روشنفکر یکی از عوامل شکست جبهه اصولگرایی نبود؟
شایان ذکر است نهایتا این نشست با تنش میان هواداران ستار هدایتخواه و مهدی روشنفکر به پایان رسید.

گزارش: پدرام ئیلانی