آخرین روزهای حضور اورنگ ایلامی در دانشگاه ایلامی احتمالا پر التهاب ترین روزهای مدیریت او در این دانشگاه است..حتی در دوران مدیریت ایلامی در دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد و نمایندگی مجلس ستار هدایت خواه نیز کسی چنین روزهای پرتنش و التهابی را سراغ ندارد… اورنگ ایلامی پس از آنکه فهمید حنایش دیگر برای تاجگردون […]

آخرین روزهای حضور اورنگ ایلامی در دانشگاه ایلامی احتمالا پر التهاب ترین روزهای مدیریت او در این دانشگاه است..حتی در دوران مدیریت ایلامی در دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد و نمایندگی مجلس ستار هدایت خواه نیز کسی چنین روزهای پرتنش و التهابی را سراغ ندارد…

اورنگ ایلامی پس از آنکه فهمید حنایش دیگر برای تاجگردون رنگی ندارد و زارعی و هاشمی هم مانند قبل از او حمایت نمی کنند تمام تلاش خود را به کار گرفت تا با آمارسازی های غلط و افتتاح های نمایشی دل نمایندگان استان را به دست آورد. آنهم در حالی که نیاز شدیدی به افتتاح پیش از موعد و نمایشی این مراکز احساس نمی شد.

اما ایلامی برای رزومه سازی نمایشی برای خود همه امکانات و توان خود و نیروهایش را به کار گرفت غافل از اینکه این تجمیع بودجه در افتتاح ها در آینده ای نزدیک میتواند همچون شمشیر دولبه ای عمل کند و اورا از هدفش که “ماندن به هر قیمتی” بود دور کند.

جملات کوبنده پزشکان متخصص به ایلامی درجلسه پیگیری مطالباتشان چیزی بود که او اصلا تصورش را هم نمی کرد..شاه بیت آن جلسه صحبت پزشکانی بود که ایلامی را متهم کردند که مطالبات عقب افتاده آنها را صرف رزومه سازی برای ماندن خود کرده است..این سخنان آنچنان برای ایلامی سنگین و غیر منتظره بود که منجر به بستری شدنش در بخش CCU بیمارستان امام سجاد یاسوج بلافاصله بعد از این جلسه شد..
حالا ایلامی مانده بود و مطالبات ۱۸ ماهه پزشکان و ۱۴ ماهه پرسنل… آن هم مطالباتی که در زمان حضور ایلامی به جای چمن فقط ۶ ماه دیرکرد پرداخت داشت…

اما مشکل بعدی ایلامی،مطالبات پرسنل ستادی و همچنین پرسنل شاغل در حوزه های بهداشتی بود..

در حالی که در همه این سالها این پرسنل به دریافت اکثر مطالبات خود در روزهای پایانی سال عادت کرده بودند، این روند در پایان سال ۹۷ نیز شکسته شد تا این پرسنل حداقل ۶ ماه از مطالبات خود را دریافت نکنند و به تعطیلات بروند.

این در حالی بود که بعضی از این مطالبات مانند حق مسکن پرسنل شبکه های بهداشتی در سال ۹۶و ۹۷ حتی با وجود تاخیر ۱۶ ماهه بازهم به آنها پرداخت نشد.

اما ایلامی بی توجه به این مطالبات عقب مانده پرسنل،همه مطالبات چند ده میلیونی خود را در سال ۹۷ دریافت کرد و به سفر تفریحی خود در اروپا رفت…آن هم در حالی که بسیاری از پرسنل شاغل در مراکز بهداشتی مناطق دور افتاده چشم انتظار کارانه ای بودند که به سختی به ماهی صد هزارتومان می رسید..ایلامی حتی در روزهایی که سیل بسیاری از نقاط کشور و استان را درنوردیده بود مشغول تفریح و سیاحت در آن ور مرزها بود و تنها در روزهای آخر تعطیلات آن هم با توپ و تشرهای استاندار در جلسات ستاد بحران حاضر شد به مسافرتش پایان دهد و چند بازدید نمایشی از مراکز درمانی داشته باشد. با شروع نیمه دوم سال ۹۷ و بعداز اعتصاب پرسنل برخی از بیمارستان ها و مراکز بهداشتی، گمان می رفت ایلامی به صورت جدی پیگیر این مطالبات عقب افتاده باشد اما او بازهم نشان داد که ماندن به هر قیمتی برای او مهمتر از هر چیز دیگریست..

علیرغم اینکه هر سه نماینده استان به شدت با ماندن ایلامی بر مسند ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان مخالف هستند اما او لحظه ای از پا نمی نشیند و علاوه بر رایزنی های گسترده با نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی، هر روز با ترفندی جدید در پی راضی کردن نمایندگان استان است..

حتی شنیده شده که در تعطیلات چند روز اخیر،در حالی که تاجگردون جهت ماموریت کاری در مشهد مقدس حضور داشته،ایلامی نیز خود را به مشهد رسانده تا شاید بتواند نظر نماینده گچساران را تغییر دهد.

اتفاقی که با توجه به هوش و کار کشتگی تاجگردون بسیار بعید به نظر می رسد‌.