معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از مرکز رشد سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد بازدید کرد. به گزارش افتونیوز، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با همراهی علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، معاونین استاندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان از مرکز رشد سلامت این دانشگاه بازدید کرد. […]

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از مرکز رشد سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد بازدید کرد.
به گزارش افتونیوز، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با همراهی علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، معاونین استاندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان از مرکز رشد سلامت این دانشگاه بازدید کرد.
ستاری معاون رئیس جمهور در حاشیه این بازدید کلنگ باغ گیاهان دارویی و گلخانه هوشمند مرکز رشد سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد را بر زمین زد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد امروز دوشنبه در حاشیه این آئین اظهار داشت: باغ گیاهان دارویی و گلخانه هوشمند در زمینی به مساحت ۶ هزار متر مربع و با اعتبار چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در مرکز رشد این سلامت دانشگاه کلنگ زنی شد.
اورنگ ایلامی افزود: در این باغ از مدرن‌ترین تکنولوژی ها برای بهره برداری از گیاهان دارویی استفاده خواهد شد.
وی بیان کرد: باغ گیاهان دارویی و گلخانه هوشمند می‌تواند نقش مهمی در تهیه داروهای مورد نیاز ایفا کند.
ایلامی بیان کرد: ۱۳ واحد فناور و هشت شرکت علمی در دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد وجود دارند.
وجود بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ گونه گیاه دارویی و خوراکی در جای جای کهگیلویه و بویراحمد، یکی از ارزشمندترین گنجینه های ناشناخته در این استان بشمار می رود.
این استان یک درصدی بیش از ۱۰ درصد آبهای شیرین کشور را دارد، یک مترمربع خاک شور ندارد، پوشیده از انبوه جنگل های بلوط است، به اندازه ۶۰ کشور دنیا در آن گیاه دارویی می روید و طبیعت بکر و سحر انگیزش شکوه و شوکت آفرینش می سراید.