رئیس سازمان جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد می گوید:  بر اساس قیمت مصوب کشور و تنظیم بازار   مرغ باید کیلویی  ۱۱ هزار و و ۵۰۰ تومان در بازار عرضه شود اما برخی از مرغ داران می گویند که ما نهاده های قبلی را با قیمت بالایی خریداری کردیم و نمی توانیم ضرر کنیم و ۱۱ […]

رئیس سازمان جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد می گوید:  بر اساس قیمت مصوب کشور و تنظیم بازار   مرغ باید کیلویی  ۱۱ هزار و و ۵۰۰ تومان در بازار عرضه شود اما برخی از مرغ داران می گویند که ما نهاده های قبلی را با قیمت بالایی خریداری کردیم و نمی توانیم ضرر کنیم و ۱۱ و ۵۰۰ به فروش برسانیم.

 به گزارش افتونیوز، الیاس تاج الدینی تصریح کرد: همکاران من رصد کرده اند و هم اکنون مرغ در بازار یاسوج ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان به فروش می رسد و ما نیز در قبال تعهدی که از مرغ داران  می گیریم نهاده یا دانه در اختیار انها قرار می دهیم که با قیمت مصوب وارد بازار کنند.

 تاج الدینی تصریح کرد: قریب به ۲۰ روزی است که نهاده هایی از جمله ذرت و  سویا به مرغ داران داده شده است که مرغ را با قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان  وارد بازار کنند این مرغدارانی که تعهد  داده اند هنوز جوجه های انها وارد بازار نشده است.

 رئیس سازمان جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد  عنوان کرد: قیمت نهاده در بازار آزاد بسیار بالاتر از قیمتی است که ما در اختیار مرغ داران قرار می دهیم و ما این نهاده ها را با قیمت مناسب تر به انها می دهیم که مرغ را نیز با قیمت مصوب وارد بازار کنند.

 وی افزود: مشکل این است که نهاده هایی که مرغ داران قبلا خریداری کرده اند قیمت بالایی داشته است و اکنون مرغ داران با قیمت بالاتر از مقدار مصوب می فروشند البته وضعیت در حال بهبود است و باید با قیمت ۱۱ هزار و  ۵۰۰ به فروش برسانند.