معاون امور صنایع و معادن سازمان صمت ، گفت: عملکرد سازمان صنعت ،معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد  در وصول حقوق دولتی معادن ،   در سال ۹۷نسبت به سال ۹۶، بیش از  ۹۷درصد رشد داشته است. دارا فرامرزی با اعلام این خبر افزود:در سال ۹۷بیش از ۶هزار و ۳۱۰میلیون ریال حقوق دولتی از بهره برداران […]

معاون امور صنایع و معادن سازمان صمت ، گفت: عملکرد سازمان صنعت ،معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد  در وصول حقوق دولتی معادن ،   در سال ۹۷نسبت به سال ۹۶، بیش از  ۹۷درصد رشد داشته است.

دارا فرامرزی با اعلام این خبر افزود:در سال ۹۷بیش از ۶هزار و ۳۱۰میلیون ریال حقوق دولتی از بهره برداران معادن و دارندگان مجوزهای برداشت موقت مواد معدنی وصول شده است.

وی با اشاره به رشد بیش از  ۹۷درصدی وصول حقوق دولتی معادن نسبت به سال ۹۶ ، اظهار داشت:در سال ۹۶، وصولی حقوق  دولتی ۳هزار و ۲۰۰میلیون ریال بوده است.

فرامرزی  با اشاره  به  وجود ۷۴فقره پروانه بهره برداری معدن در استان، افزود: این معادن با سرمایه گذاری بیش از ۳۴۰میلیارد ریال و اشتغال ۷۱۸نفر  ، دارای بیش از یک میلیارد و ۵۱۶میلیون تن ذخیره معدنی هستند و در حال حاضر ۴۵معدن در استان فعال و در حال بهره برداری هستند.

معاون سازمان صنعت،معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد  تصریح کرد: :عمده مواد معدنی استان ، مواد اولیه سیمان، گچ، اهک،سنگ لاشه و مالون،مرمریت،بوکسیت،

سلستین،مارن و ….می باشد که در نه ماهه ی اول سال گذشته قریب به ۲میلیون و ۳۱۳هزار تن استخراج داشته اند.