رویکرد نوین در اجرای پروژه های آبرسانی روستایی استان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد به همراه معاون عمرانی خود، از پروژه های آبرسانی در شهرستان های کهگیلویه و گچساران و نقاط آسیب دیده ناشی از باران در این شهرستان ها بازدید کرد. به گزارش افتونیوز، فیض اله پاسره در حاشیه بازدید […]

رویکرد نوین در اجرای پروژه های آبرسانی روستایی استان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد به همراه معاون عمرانی خود، از پروژه های آبرسانی در شهرستان های کهگیلویه و گچساران و نقاط آسیب دیده ناشی از باران در این شهرستان ها بازدید کرد.

به گزارش افتونیوز، فیض اله پاسره در حاشیه بازدید از مجتمع های بزرگ آبرسانی باباکلان، دهدشت غربی و پروژه های آبرسانی در گچساران، اظهار داشت: امروز در اجرای پروژه های آبرسانی روستایی تکیه ما تنها بر بخوردار کردن روستاها از آب نیست، برای ما مهم است هم آب سالم و با کیفیت به مردم برسد و هم در اجرای پروژه ها منطقی و کم هزینه ترین مسیر و بهترین تجهیزات رعایت شود.

پاسره گفت: اگر در گذشته از هر مسیری برای آّبرسانی استفاده می شد و گاهاً زمین های زیادی از مردم هم در این میان دچار خسارت می شد، و یا از تجهیزاتی نامرغوب استفاده می شده اما در این دوره سعی ما بر واگذاری خریدها به بخش خصوصی برای افزایش نظارت ها و تدوین راه هایی برای کاهش هزینه و زحمت مردم بوده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گفت: در تعداد معدودی از پروژه ها شاهد افزایش زمان بهره برداری هستیم، این زمان برای اطمینان ما از اجرای با کیفیت کار و البته نصب و تجهیزات مدرن و با کیفیت برای مردم است، چرا که معتقدم حالا که پول بیت المال در اختیارمان است، باید عمران و آبادی را با نگاه بلند مدت و با عمر قابل توجهی اجرایی کنیم.

وی افزود: در همین مجتمع آبرسانی بابا کلان یک سوم از جمعیت روستایی گچساران بالغ بر ۱۲ هزار نفر را تحت پوشش قرار می دهد، امروز با ایجاد مخزن ها و سیستم جدید طراحی شده ما آب بسیار با کیفیت، پر فشار و پایداری با هزینه کمتر و مدیریت بهتر به مردم روستاهای این مناطق می رسانیم.

پاسره ادامه داد: مجتمع آبرسانی دهدشت غربی نیز در سکانس پایانی است و با تکمیل این پروژه ۳۰ میلیاردی قریب به ۱۵ روستا با جمعیتی بیش از ۲ هزار نفر برخوردار خواهند شد.

مدیرعامل آبفای روستایی با اشاره به آُسیب های سیل اخیر، خاطر نشان کرد: بارش های سیل آسای اخیر قریب به ۴۵ میلیارد ریال به تاسیسات آبرسانی روستاها خسارت وارد کرد، بخش زیادی از ایرادات مرتفع شده است و آب عمده روستاهای آسیب دیده با تلاش همکاران ما برقرار شده است.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC