ششمین شب های شعر بلاد شاپور علیرغم همه نقاط مثبت و ضعف ها فرصتی بود تا نخبگان فرهنگی و سیاسی کهگیلویه در بافت تاریخی دهدشت دور هم گرد آیند. ۸و۹ فروردین ماه بلاد شاپور دهدشت در شب های بهاری اما نیمه سرد خود میزبان شاعران ،هنرمندان، علاقمندان به شعروفرهنگ بودندتا شنونده شعر سروده های  استانی […]

ششمین شب های شعر بلاد شاپور علیرغم همه نقاط مثبت و ضعف ها فرصتی بود تا نخبگان فرهنگی و سیاسی کهگیلویه در بافت تاریخی دهدشت دور هم گرد آیند.

۸و۹ فروردین ماه بلاد شاپور دهدشت در شب های بهاری اما نیمه سرد خود میزبان شاعران ،هنرمندان، علاقمندان به شعروفرهنگ بودندتا شنونده شعر سروده های  استانی وملی باشند.
به گزارش افتونیوز ؛ حمیده زعیمی از چهره های فعال سیاسی و فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد از جمله شرکت کنندگان در این محفل بود.
وی در حاشیه این مراسم درتشریح این محفل گفت:شب شعر بلاد شاپور یک‌رویداد فرهنگی است که هرساله در این محفل ادبی علاقمندان زیادی را ترغیب به شنیدن شعر می کند.

وی ضمن قدردانی از زحمات مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه گفت: البته با توجه به این نکته که انجمن شعر مستقل عمل می‌کنند اما ذکر یک نکته از نظر بنده بعنوان مخاطب این محفل ادبی  لازم بنظر میرسد وآن هم اینکه محتوای شعر ها بیشترمورد

بررسی قرار بگیردو دربرنامه ریزی وچینش برنامه دقت نظر بیشتری بخرج داده شود تا هم مخاطب ازاین فرصت ادبی بیشترین بهره را ببرد و هم نتیجه زحمات برگزارکنندگان مراسم به شایستگی نمود داشته باشد.

این فعال سیاسی با انتقاد از نقش پر رنگ سلیقه ای برخورد کردن در انتخاب اشعار و شاعران گفت : این   موردی بود که به وضوح دیده می‌شد وعلیرغم همه زحمات وتلاش های برگزارکنندگان این نگرانی را می شد از واکنش های اکثر شرکت کنندگان در این محفل متوجه شد.

زعیمی خاطرنشان کرد باتوجه به اینکه   نام محفل شعربابلادشاپور انیس شده و فضا سازی محل مراسم گفت البته مانند هر مراسمی که عاری از نقضان نیست دراین مراسم نیز  نواقصی مشاهده شده است  که انتظار میرود برای برگزاری مراسم در سال های آینده حساسیت بیشتری بخرج دهندتادر اذهان ببینده ماندگار گردد.

“مردمی که تاریخ نخوانند مجبور به تکرار آن هستند ”

کاندیدای شورای شهر مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از بی توجهی ها به بافت تاریخی دهدشت وتاکید برتوجه به داشته های هویتی گفت: از نظر من مردمی که ارزش های تاریخی و هویت دار را ارج ننهند مجبور به ارج نهادن به اماکن بی هویت هستند.

زعیمی یادآورشد:جای جای این استان رد پایی از تاریخ پر فراز و نشیب است اما اوج این زیبایی و هنر در این نقطه از بلاد شاپور با قریب ۴۰هکتار مساحت با معماری ارزشمند هست ،ولی در کمال ناباوری حتی هم استانی های ما هم از بودن این گنج مدفون شده بی اطلاع یا کم اطلاع هستند .

این فعال سیاسی هم استانی با اشاره به جایگاه وارزش ذاتی بافت تاریخی دهدشت گفت: فروریختن هر خشت این معماری فرو ریختن هویت ماست،اما متاسفانه  کهگیلویه با داشتن گنجینه بزرگ از انسان های توانمند و اماکن ارزشمند همچنان مورد بی مهری است.

زعیمی افزود :  از مسئولین استانی علی الخصوص استاندار محترم استان که فردی آکادمیک ، اهل دانش  و بدون شک واقف بر ارزش داشته های استان هستند، انتطار داریم که این بافت تاریخی هویت سازکه شاخص ترین آنهاست را مورد عنایت ویژه قرار دهند.

وی به حواشی ایجاد شده در جشن نوروزگان دربافت تاریخی دهدشت نیز اشاره کرد و گفت: مدیر کل محترم میراث فرهنگی از حساسیت خبر نگاران و مردم کهگیلویه  عصبانی نشوندو این را به حساب دلسوزی و احساس وظیفه بگذارند و بیش از پیش کهگیلویه را ببینند .
وی درپایان از بذل وتوجه ۲نماینده مردم شهرستان های گچساران وباشت و کهگیلویه بزرگ درتخصیص اعتبار به بافت تاریخی دهدشت قدردانی نمود.

راک نیوز

  • نویسنده : حمیده زعیمی