با تایید خبر فوت زن جوان بدلیل اتفاق رخ داده در هفته های گذشته در بیمارستان امام خمینی دهدشت نوبت به یک مرد جوان رسید که به علت سهل نگاری کادر درمان یک خانواده  دیگر را عزادار کنند. به گزارش افتونیوز، روز گذشته بستگان جوان 24ساله ای با خبرنگار یکی از سایت های استان  تماس […]

با تایید خبر فوت زن جوان بدلیل اتفاق رخ داده در هفته های گذشته در بیمارستان امام خمینی دهدشت نوبت به یک مرد جوان رسید که به علت سهل نگاری کادر درمان یک خانواده  دیگر را عزادار کنند.
به گزارش افتونیوز، روز گذشته بستگان جوان 24ساله ای با خبرنگار یکی از سایت های استان  تماس گرفته و گفتند شب 15 اسفندماه این پسر جوان که بعلت احساس درد در بخشی از شکم به اورژانس مراجعه کرده بود با تشخیص دکتر بهادران جراح بیمارستان امام خمینی مبنی بر نیاز به انجام عمل آپاندیس، این جوان تحت عمل جراحی قرار می گیرد .

آنها مدعی هستند پس از عمل جراحی و ریکاوری حدود 5 دقیقه که مرحوم “کاووس نعمتی” به بخش جراحی انتقال داده می شود دچار ایست قلبی می شود.

بستگان جوان نگون بخت دهدشتی می گویند آپاندیس یک عمل معمولی است و پزشک جراح گفته عمل به راحتی و بیمار با علائم نرمال به ریکاوری انتقال داده شد، و علت ایست قلبی و مرگ این جوان را پر از ابهام می دانند.

آنها علیرغم اینکه از تلاش های برخی پزشکان درمدت این چند روز قدردانی کردند اما حلقه گم شده را در بی توجهی کادر درمانی می دانند و مدعی هستند هرچه شده ربطی به عملکرد کادر درمانی دارد و حتی یکی از بستکانش از تزریق اشتباهی آمپولی حرف میزند.

بهرحال علیرغم همه تلاش ها وپس از انتقال این جوان از طریق اورژانس هوایی بنا به گفته بستگانش در هنگام رسیدن به مرکز درمانی در یاسوج جان باخت تابجای عودت جسد ، پزشکی قانونی برای تعیین علت دقیق دومین فوت پرابهام در دهدشت طی ماه گذشته ، مسیر بعدی جسد کاووس نعمتی 24 ساله باشدکه بقول بستگانش قرار بود جشن تولدش را همین شب ها جشن بگیرد.

اینکه خطاهای پزشکی در دنیا مرسوم است یک بخش ، اینکه تعداد بیماران بیمارستانی در کهگیلویه و چرام ولنده به تعداد تخت های تنها بیمارستان دولتی دهدشت اصلا برابری نمی کند هم یک بخش اما اینکه کهگیلویه بزرگ در اعتبارات و محور توجهات استانی جایی ندارد یک بخشی اصلی است .

اینکه پس از مرگ پر ابهام قبلی تاکنون مسئولان شبکه بهداشت و درمان و مدیریت بیمارستان چه اقداماتی انجام داده اند بخشی از مطالبات خانواده های داغدار و افکار عمومی درکهگیلویه است که خبر اینگونه داغ ها روح وروان آنها را جریحه دار می کند.

کنار آمدن وپذیرفتن مرگ یک جوان 24 ساله قطعا برای خانواده ای که با همه نداری ها وخون دل خوردن ها فرزندی را پرورش می دهند در قرن 21 که علم پزشکی و تکنولوژی اینقدر فراگیر و توسعه یافته است بی شک کار سخت و شاید تا حدود زیادی غیر ممکن است اما از آنسو بهرحال هرگونه اظهارنظر در مورد علت دقیق فوت های مورد اشاره را باید به پس از نظر کارشناسی پزشکی قانونی موکول نمود و مشخص گردد که آیا واقعا سهل انگاری کادر درمانی سهمی دارند یا خیر؟

گزارش؛ امین سبحانی