نشست احزاب سیاسی شهرستان بویراحمد به ریاست شاهرخ کناری فرمانداری بویراحمد عصر امروز دوشنبه 20 اسفندماه 97 برگزار شد. به گزارش افتونیوز، در ابتدای این نشست عبدالحمید پناهی معاون سیاسی فرمانداری بویراحمد با بیان اینکه احزاب سیاسی باید در راستای بهبود توسعه شهرستان قدم بردارند، اظهار کرد: 12 حزب از فرمانداری بویراحمد تاکنون مجوز فعالیت […]

نشست احزاب سیاسی شهرستان بویراحمد به ریاست شاهرخ کناری فرمانداری بویراحمد عصر امروز دوشنبه 20 اسفندماه 97 برگزار شد.
به گزارش افتونیوز، در ابتدای این نشست عبدالحمید پناهی معاون سیاسی فرمانداری بویراحمد با بیان اینکه احزاب سیاسی باید در راستای بهبود توسعه شهرستان قدم بردارند، اظهار کرد: 12 حزب از فرمانداری بویراحمد تاکنون مجوز فعالیت گرفته‌اند و همواره این احزاب مورد حمایت ما قرار می‌گیرند و در حمایت از آنها هیچ گونه نگاه‌های سیاسی دخالت داده نمی‌شود.
پناهی در ادامه افزود: تا سال 95 ما 22 سمن داشتیم که از سال 95 تا اواخر سال 97، مجوز 36 سمن دیگر صادر گردید و در حال حاضر 58 سمن داریم.
وی گفت: ما در این مدت از تمامی سخنرانی‌ها حمایت کردیم و هیچ سخنرانی سیاسی در شهرستان لغو نشده است به غیر از آنهایی که مشکل امنیت داشتند. و همچنین در این مدت کنسرت‌ها را نیز مورد حمایت قرار دادیم و هیچ کنسرتی نداشتیم که لغو شده باشد.

دبیرحزب تدبیر و توسعه ایران
جانی پور دبیر حزب تدبیر و توسعه ایران اسلامی با اشاره به اینکه هر دوره‌ای یک گروه در رأس کار قرار می‌گیرند، اظهار کرد: طرف مقابل دولت نباید با نقدهای غیر منصفانه فکر کنند که به پویایی خودشان کمک می‌کنند، که در واقع ضربه به نظام می‌زنند.

دبیر انجمن اسلامی معلمان
دمساز دبیر انجمن اسلامی معلمان شهرستان بویراحمد نیز با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور، گفت: احمدی نژاد در دوره دوم ریاست جمهوری خود، خودش را از بدنه اصولگرایان جدا کرد و آقای روحانی نیز در دوره دوم ریاست جمهوری‌اش نیز خود را از اصلاح طلبان جدا می‌داند.
وی گفت: وظیفه احزاب سیاسی فقط کار سیاسی نیست، بلکه کار فرهنگی و زیرسازی هم هست.
دمساز به تنش‌های بین شهردار یاسوج و استاندار و مدیران استانداری هم اشاره کرد و گفت: امیدوارم این تنش‌ها بر روند خدمات دهی به مردم و شهر تاثیر نگذ ارند و در آستانه سال جدید هستیم که سال خوبی را برای همه آرزو می‌کنیم.

دبیر سازمان معلمان استان
چمن آرا دبیر سازمان معلمان استان در ابتدای به اهداف این سازمان پرداخت و اظهار کرد: آزادی‌های مدنی و دموکراسی در کشور ما کمرنگ است.

دبیر جمعیت عمران انقلاب اسلامی
احساس خواه دبیر جمعیت عمران انقلاب اسلامی نیز در این جلسه به اهداف جمعیت پرداخت و گفت: پاسداشت آرمان‌های انقلاب اسلامی از اهداف این جمعیت است و مطالبه گری به حق مردم یکی دیگری از این اهداف می‌باشد.
وی گفت: احزاب سیاسی فقط به دنبال کار سیاسی نباشد بلکه باید به مردم هم خدماتی ارائه دهند.

دبیر جمعیت زنان مسلمان نواندیش
فرزانه آرامش دبیر جمعیت زنان مسلمان نواندیش نیز ماهیت کار سیاسی را هزینه بر دانست و گفت: در استان کهگیلویه و بویراحمد که هنوز به بلوغ سیاسی نرسیده‌ایم این هزینه‌ها برای زنان ما بیشتر است.
وی افزود: باید بستر فعالیت‌های سیاسی برای زنان ما فراهم شود و مشوق‌های را نیز در این رابطه در نظر گرفت.
آرامش گفت: در این سالهای فعالیتم خیلی اذیت شدم و برای مسئولیتی که می‌خواستم بگیرم، اولین انگی که به ما می‌زدند این بود که می‌گفتند، من یک آدم سیاسی هستم و جاهای مختلف مرا به بهانه سیاسی بودن تخریب می‌کردند.
وی گفت: زنان اصلاح طلب ما از عواقب کار سیاسی هراس دارند و نباید به صرف انجام کار سیاسی مشکلی برای بانوان ما ایجاد شود.

جامعه اسلامی مهندسین استان
رستمی از حزب جامعه اسلامی مهندسین استان نیز در این جلسه به صحبت‌های برخی از سخنرانان اشاره کرد و گفت: برخی دوستان در این جلسه بیان کردند که احزاب نزدیک به حاکمیت، مگر شماها از حاکمیت جدا هستید.
وی ادامه داد: بعضی دوستان می گویند که ما برای انجام فعالیت سیاسی نگران هستیم و ما را محدود می‌کنند. لازم است که بگویم هر کدام از دستگاه‌ها وظایف خودشان را دارند.
وی به این سخن یکی از حاضر که گفته بود ما حزب پول دار هم داریم (حزب موتلفه) هم واکنش نشان داد و گفت: مگر حزب پول دار بد است.
اژدر عضو حزب اعتماد ملی گفت: محفلی عملی کردن به ضرر کشور ما است و هر کسی که رئیس جمهور یا مسئول می‌شود، احزاب را کنار می‌گذرد و همه را به باد انتقاد و تخریب بگیرد.
وی گفت: احزاب ما در آغاز راه هستند و هیچ اهداف را برای فعالیت آنها تدوین نکرده‌ایم.

حزب اعتماد ملی
آذرپیوند حزب اعتماد ملی نیز گفت: خدمت تنها در عبادت نیست، بلکه احزاب هم می‌توانند کشورها را بالانس و نگهداری کنند و اگر کشورهای اطراف ما احزاب داشتند، داعش ها به وجود نمی‌آمدند.
وی افزود: کشور بدون حزب همانند خانه بدون سقف است. از مسوولان می‌خواهیم که احزاب را تقویت کنند و احزاب حیات کشور ما هستند.

دبیر حزب موتلفه استان
دانشی دبیر حزب موتلفه استان کهگیلویه و بویراحمد در ابتدا به شوخی در جواب به فردی که گفت حزب پولدار به جلسه آمد، گفت: دارندگی برازندگی.
وی در ادامه با بیان اینکه از ظرفیت احزاب سیاسی می‌توانند استفاده کرد، گفت: ما می‌توانیم استانمان را کمک کنیم اما اینکه همدیگر را تخریب می‌کنیم سبب شده که استانمان در سر جای خودش نباشد.

حزب اصولگرایان
شیخ شجاعیان از حزب اصولگرایان نیز خواستار استمرار این جلسات شد و گفت: در جلسه‌ای قبلی که با استاندار کهگیلویه و بویراحمد داشتیم، آقای استاندار دو ساعت وقت ما را گرفت و یکی از مصوبات جلسه هم اجرا نشد.
وی گفت:
دموکراسی و آزادی بیان در بالاترین حد خودش است. امروز رئیس جمهور را رسانه‌های مختلف در بالاترین حد نقد می‌کنیم و هیچ حرفی نمی‌زنند. چه آزادی بالاتر از این که برخی دوستان می گویند، آزادی و دموکراسی کمرنگ است.

مشکل امروز ما دولت سایه هست
اما در ادامه رحمان وفانژاد از فعالین سیاسی اصلاح طلب به صحبت‌های شجاعیان از حزب اصولگرایان واکنش نشان داد و گفت: آیا در کشور ما دموکراسی هست، وقتی که مهره دسته سوم اصلاح‌طلبان باید با مهره شاخص شما در انتخابات رقابت کند.
وی گفت: باید از ظرفیت نخبگان منتقد استفاده کنیم و تا زمانی که نخبگان ما ایستاده‌اند و انتقاد می‌کنند، یعنی دولت و نظام را می‌خواهند و به دنبال اصلاح هستند.
وفانژاد گفت: هر زمان شناسنامه احزاب را هزینه اشخاص کردیم روند توسعه در کشور مطلوب است.
وی در ادامه با اشاره به شرایط اقتصادی کشور، گفت: این روزها تفاهم‌نامه منعقد می‌کنند که آجیل شب عید خریداری نکنیم. به خدا این برای مردم ما زیبنده نیست. ایران دارای 8/7 درصد کل سرمایه جهان و کمتر از یک درصد کل جمعیت دنیا را دارد و تحریم آجیل زیبنده ما نیست. اما الان ما کجا قرار داریم. احزاب باید الان فکری برای این وضعیت کنند.
این فعال سیاسی در ادامه به حادثه زجرآور و تاسف بار سقوط هواپیمای یاسوج اشاره کرد و گفت: احزاب در این رابطه چه نقشی ایفا کردند و چرا برای توجیه اقتصادی 42 میلیون تومان 65 نیرو نخبه کشور و استان جان خود را از دست می‌دهند و مقصرین آیا محاکمه شدند. احزاب در این رابطه کم گذاشتند.
وی گفت: تورمی که در این دوره هست در ایام جنگ هم نبود. مشکل امروز ما دولت سایه هست.
وفانژاد بیان کرد: نباید نیروهای درجه یک اصلاح طلب رد صلاحیت شوند تا ما مجبور باشیم با نیروهای درجه 3 در انتخابات حاضر شویم.
مجید علی پور از حزب تدبیر و توسعه نیز گفت: همه احزاب وفادار به نظام اسلامی هستند.

احزاب باید چشم انداز داشته باشند
چنگیر هاشمی یکی دیگر از اعضای حزب تدبیر و توسعه گفت: همه ما در یک کشتی هستیم و همه در یک راست تلاش می‌کنیم.
وی گفت: اگر احزاب پا بگیرند و قدرتمند شوند، و در جامعه جایگاهشان محکم شود، آن وقت هر ننه قمری نمی‌تواند کاندیدا انتخابات شود. و کاندیداها باید از دل احزاب بیرون بیایند.
هاشمی بیان کرد: احزاب باید چشم انداز داشته باشند. اگر چشم انداز داشته باشیم دچار روزمرگی نمی‌شویم.

حزب ماشین سواری برای خوشگذارانی و تفریح نیست

فرماندار بویراحمد گفت: حزب ماشین سواری برای خوشگذارانی و تفریح نیست، بلکه احزاب باید برای جامعه نخبه‌پروری کنند.
شاهرخ کناری در نشست احزاب سیاسی شهرستان بویراحمد که در محل جلسات فرمانداری بویراحمد برگزار شد، به مطالب مطرح شده در این جلسه اشاره کرد و گفت: در 15 ماهی که بنده در فرمانداری بویراحمد حضور دارم، کسی نبود که درخواستی برای تشکیل احزاب داشته باشد و ما موافقت نکرده باشیم.
فرماندار بویراحمد با اشاره به شرایط امروز جامعه، گفت: در زمان جنگ شرایط مشخص و یک جنگ نظامی بود و تکلیف هم مشخص بود. اما الان همه بدخواهان نظام ورود کرده‌اند که این نظام را ناکارآمد نشان بدهند. و شرایط الان خیلی با گذشته فرق دارد.
کناری گفت: احزاب برای اینکه توانمندی‌های خودشان را نشان دهند نیاز به یک زیرساخت‌های داریم و جوامعی که توسعه سیاسی دارند، توسعه اقتصادی هم وجود دارد و بدون احزاب توسعه شکل نمی‌گیرد.
وی گفت: حیات احزاب را باید از حیات بنیانگذارانش جدا کنیم. نباید به پشت حیات بنیانگذاران‌شان قائم شوند و خودشان برنامه‌ای نداشته باشند.
نماینده عالی دولت در ادامه بیان کرد: مهم‌ترین کار احزاب باید تربیت نخبگان باشد که برای جامعه عالم پروری کند.
وی با بیان اینکه حزب برای کسب قدرت است، گفت: البته قدرت برای خدمت است و احزاب باید هدف اصلی‌شان خدمت به مردم باشد.
کناری در ادامه با بیان اینکه احزاب در خلاء ها شکل نگرفته است، بلکه محصول جامعه است، گفت: بعضی در استان کهگیلویه و بویراحمد حزب را یک ماشین سواری می‌دانند برای کیف و خوشگذرانی خودشان. حزب ماشین سواری نیست، بلکه حزب بذری می‌کارد تا بعداً آن را درو کنند.
فرماندار بویراحمد ادامه گفت: حزب ارث پدری کسی نیست و کسی نباید از ان به عنوان یک ارث نگاه کرد و محل کنایه زدن هم نباید باشد. بلکه حزب باید محل شفاف سازی و پاسخگویی برابر با اصول دموکراسی باشد.
وی افزود: برخی کشورها دو حزب بیشتر ندارند، اما برترین شرایط اقتصادی را هم دارند. اما از طرفی کشور ما 256 حزب دارند و مشکلی هم وجود دارد.
کناری گفت: خودمان را باید در چارچوب نظام و دولت بدانیم.