هزینه‌های هنگفت دانشگاه علوم پزشکی برای مجلل‌سازی خانه سازمانی/ پول مفت بیت المال هزینه رفاه مدیران نورچشمی!

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از آن طرف بام، اقتصاد مقاومتی را معنا کرده و در شرایطی که مردم زیر فشارهای اقتصادی هستند، دولت برای تأمین مخارج خود به مضیقه افتاده است و مطالبات برخی نیروهای همین دانشگاه، ماه‌ها پرداخت نشده است، برای خانه سازمانی یکی از مدیران حلقه مدیریتی خود، میلیون‌ها تومان هزینه غیرضروری کرده است.

به گزارش افتونیوز به نقل از ریواس جنوب، در حالی که مردم زیر فشارهای اقتصادی کمر خم کردند و دولت برای پرداخت یارانه ۴۵ هزارتومانی به زحمت افتاده است، مدیرانی در کهگیلویه و بویراحمد هستند که بدون تدبیر و درک شرایط پیرامونی، به دنبال کاخ نشینی و مرفه نشینی هستند.

صحبت از مدیریت ارشد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است که به تازگی برای مجلل‌سازی خانه سازمانی یکی از نورچشمی های خود، چند ده میلیون تومان هزینه کرده است تا این خانه سازمانی شبیه به یک کاخ شود.

اگرچه اورنگ ایلامی چند ماه قبل برای یکی دیگر از نزدیکان خود هم این دستور را داده بود اما به سختی قابل هضم است که یک مدیر در جمهوری اسلامی اینگونه به جان منابع مالی دانشگاهی بیفتد که با خون دل خوردن بیمارانی به دست می آید که با بیشترین هزینه ها کمترین خدمات را در این استان محروم دریافت می کنند.

شاید گاها برخی نقدها در رسانه ها، سخت گیری و به نوعی دور از اصناف باشد اما در برخی موارد مدیران سر در برف می کنند و فکر می کنند کسی متوجه کارهای آنان نیست یا شاید هم به انید برخی پشتوانه ها و حمایت ها اینگونه جسورانه و بدون تشخیص اولویت ها، دست در جیب بیت المال می کنند.

آقای ایلامی با کدام منطق وقتی مطالبات برخی پرستاران و نیروهای این دانشگاه ۱۶ ماه است پرداخت نشده است، برای یک خانه سازمانی این همه هزینه کند؟

مگر می شود ایلامی نداند که مطالبات نیروهای خدماتی و کارگری ماههاست پرداخت نشده است؟ مگر میشود نداند که اضافه کار همکارانش پرداخت نشده است؟

مگر می شود که رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نداند که کارانه پزشکان و پرستاران هنوز پرداخت نشده است؟

او قطعا می داند که دانشگاه اولویت های مهمتری دارد، اما چرا اینگونه بر حوزه حساس سلامت، مدیریت می کند، رازهای بیشتری دارد.

اگر هم کاری به شرایط اقتصادی مردم و دولت نداشته باشیم و اولویت دانشگاه را هم مجلل سازی خانه سازمانی نزدیکان مدیر بدانیم، مگر کارکنان و مدیران این دانشگاه چه تفاوتی با هم دارند که آقای ایلامی حاضر می شود با این تبعیض برای یک یا چند نفر معدود از آنها تا این حد برای ظاهر و نما و دکوراسیون از بیت المال و پول این مردم هزینه کند؟ گویا در دانشگاه علوم پزشکی، خون برخی مدیران رنگین تر است.

اورنگ ایلامی در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، به نحوی اقتصاد مقاومتی را معنا کرده است که این معنا را نه مردم عادی می فهمند و نه همکاران و نیروهای دانشگاه که ماه ها مطالباتشان را دریافت نکردند.

بدون تردید، مدیران بالادستی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از استان تا تهران نیز این شیوه هزینه کرد را نخواهند پذیرفت و قطعا ایلامی را متوجه اشتباهاتش خواهند کرد.

اشتباهی که بیش از آنچه به شخص ایلامی برگردند به طناب های پوسیده اطرافیان او و میدان داری آنان بر می گردند

منبع: ریواس جنوب

 • علوی - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۰:۳۶ /

  آخ از بخت مردم محروم استان و بی مدیریتی و بی تدبیری در علوم پزشکی استان که این روزها به اوج رسیده است و بهم ریختگی و و آشفتگی نصیب علوم پزشکی استان شده است متاسفانه نه خود ریئس توانایی مدیریت دارد ونه معاونان و مدیران خوبی برای شبکه ها گذاشته همه ضعیف و ناتوانند و هر روز بدتر از روز قبل می شود و فقط برای چند روز ماندن بر صندلی چه به روز دانشگاه علوم پزشکی که سلامت مردم را باید رقم بزند آوردند دانشگاه را نابود کردند.

 • اهل رسانه - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۰:۳۶ /

  چرا با اینهمه بهران در علوم پزشکی یاسوج هیچ کس پاسخگو نیست و فریاد رسی نیست که این اوضاع بی سر و سامان را سامان بخشد ؟

 • ناشناس - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۰:۳۶ /

  با این کارنامه سیاه ایلامی نه تنها برکنار که باید محاکمه بشه. انشاالله که هر چه سریعتر به تخلفات بی شمار ایلامی رسیدگی قاطع بشه.
  تعجب من از مسولین ارشد و نمایندگان و رسانه هاست که چرا دارند برای تغییر در علوم پزشکی امروز و فردا می کنند. شاید برخیشون میخوان که فقط از آب گل آلود ماهی بگیرن و ایلامی هم برای یه روز بیشتر ماندن باج های بیشتر و بیشتر بهشون بده.

 • کارمند در استانه عید - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۰:۳۶ /

  یکی نیست به این حضرات یادآوری کنه
  دم عیدی
  کارمندی که به عنوان نیروی حاشیه شهر
  کارش چندین برابر شده
  چرا ۹ماه اضاف کار و ۹ماه کارانه نگرفته
  و اون سه ماه اول که پرداخت شده فقط اسمش پرداخت بوده و به حدی کم بوده که واقعا نمیشد دو کیلو گوشت برا زن و بچه خرید
  بزرگوران محترم مسئول
  حضرات آقایان حراست.بازرسی.امورمالی.هیات امنا
  یه فکری برا نیروهای حاشیه شهر کنید و بازم با یه مبلغ خیلی ناچیز سرشونو نبندید.هزینه های فعلیو میبینید که…

 • شهروند - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۰:۳۶ /

  سنگ مفت و گنجشک مفت . اصلا کسی نظارتی بر علوم پزشکی یاسوج ندارد و گرنه چرا اینقدر بی تدبیری و بی مدیریتی در این مجموعه که با جان مردم سر و کار دارد باید حاکم باشد.

 • رضا - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۰:۳۶ /

  چطور نزدیک به یک سال است که حقوق رانندگان شبکه گچساران را نداده اند و اضافه کاری و کارانه و حق ماموریت و بقیه مطالبات کلیه کارکنان شبکه گچساران را نداده اند و معاون اداری شبکه و حراست شبکه گچساران اگر بودجه نیست چطور فامیل های خودشان را بدون ضوابط استخدام فله ای میکنند واقعا مملکت بی صاحب شده اگر یک آدم و کارمند بدبخت کوچکترین اعتراضی کند پدرش را در میآورند بی قانونی و زورگویی و تظاهر و منفعت طلبی بیداد میکند آقایان بازرس در بازرسی و استانداری و بقیه نهاد های نظارتی جواب وجدانتان و خدا و روز قیامتتان را چه میدهید

 • سیدی - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۰:۳۶ /

  چطور اینهمه تخلف در علوم پزشکی یاسوج اتفاق می افتد و هیچ برخوردی صورت نمی گیرد و اصلا نظارتی هم نیست؟

 • مردم استان - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۰:۳۶ /

  بزرگان استان و عدالت خواهان و نخبه های عزیز استان و نهاد های نظارتی و علما و سیاسیون متعهد و دلسوز خصوصا از شهرستان های بویراحمد و دنا و کهگیلویه بزرگ آیا وقت آن نرسیده که به داد مردم استان برسید و رییس دانشگاه علوم پزشکی استان و مدیران منتصبش و مافیای قدرت و بی عدالتی در شبکه گچساران و باشت را تغییر دهید و انسانهای پاک نهاد و دلسوز و پاکدست و با سواد و حاذق را برای رفع آلام مردم این استان جایگزین کرد اتحاد پاکان و غیرتمندان و دلسوزان کهگیلویه بزرگ و بویراحمد و دنا مافیای قدرت و تخلف را به عقب خواهد راند

 • یاسوجی - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۰:۳۶ /

  وای وه بخت مردم استان این هم دست پخت نمایندگان استان مدیران گماشته شده در استان از کدامیک بگوییم خدا به دادمان برسد در استان هیچی سرجای خودش نیست مخصوصا مدیران ماشاءالله همه مدعی اما؟ ؟؟!!!!!!!@

تمامی حقوق برای پایگاه خبری-تحلیلی افتونیوز محفوظ است. استفاده از مطالب افتونیوز تنها با ذکر منبع مجاز است