نخستین یادمان زنده یاد کی عطا طاهری بویراحمدی با حضور جمعی از خانواده وی و مسئولان استانی و کشوری در خانه کتاب تهران برگزار شد. به گزارش افتونیوز به نقل از امید زاگرس؛ این مراسم عصر امروز (۱۹ اسفند۹۷) با حضور نیکنام حسین پور مدیرعامل خانه کتاب ایران، عدل هاشمی پور نماینده چهار شهرستان کهگیلویه […]

نخستین یادمان زنده یاد کی عطا طاهری بویراحمدی با حضور جمعی از خانواده وی و مسئولان استانی و کشوری در خانه کتاب تهران برگزار شد.

به گزارش افتونیوز به نقل از امید زاگرس؛ این مراسم عصر امروز (۱۹ اسفند۹۷) با حضور نیکنام حسین پور مدیرعامل خانه کتاب ایران، عدل هاشمی پور نماینده چهار شهرستان کهگیلویه و بویراحمد, سید ضیا هاشمی مدیرعامل خبرگزاری ایرنا، فردین تقی زاده عضویت کمیته مدیریت عملکرد وزارت علوم، جواد صفی نژاد از نویسندگان و پژوهشگران بزرگ کشور در حوزه عشایر، دکتر مندنی پور رئیس سابق کانون وکلای ایران، سیمین طاهری بویراحمدی دختر مرحوم کی عطا طاهری  و اولین بانوی نویسنده استان و جمعی از نویسندگان و پژوهشگران و همچنین برخی از هم استانی ها در خانه کتاب تهران برگزار شد.

کی عطا طاهری بویراحمدی در سال ۱۳۰۷ در بویراحمد سفلی به دنیا آمد و در ۹ فروردین ۱۳۹۷ درگذشت . او سه گونه زندگی زندگی داشته است؛ ایلی و کوچی،سیاسی و اجتماعی،و فرهنگی و معلمی.

دو کتاب کوچ کوچ و ممیرو، مشهورترین آثار چاپ شده مرحوم طاهری است.