مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد بر ضرورت نهادینه کردن حزب برای حذف بسیاری از دیدگاه های تنگ و بسته قومیتی و منیت ها در جامعه، گفت: در سایه فعالیت احزاب است که قدرت مانور از افراد فرصت طلب گرفته می شود.   علی پرواز روز یکشنبه اظهار داشت: افراد فرصت […]

 

 

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد بر ضرورت نهادینه کردن حزب برای حذف بسیاری از دیدگاه های تنگ و بسته قومیتی و منیت ها در جامعه، گفت: در سایه فعالیت احزاب است که قدرت مانور از افراد فرصت طلب گرفته می شود.

 

علی پرواز روز یکشنبه اظهار داشت: افراد فرصت طلب در نبود فعالیت های حزبی رشد می یابند، موقعیت ها را غصب و به جای آنکه در خدمت آرمان و رویکردهای جامعه باشند در اندیشه تثبیت موقعیت خود هستند.

 

وی با بیان اینکه افراد، با حزب شناسنامه دار می شوند، تصریح کرد: فرصت طلبان همچنین هیچ تعهد و مبنایی را قبول ندارند.

 

مدیرکل سیاسی و انتخابات کهگیلویه و بویراحمد گفت: روزهای سخت و گردنه های بلندی را پیش رو داریم برای اینکه از این اوضاع و شرایط ویژه عبور کرد ،نیازمند تشریک مساعی همه گروه ها و فعالان سیاسی در استان هستیم.

 

پرواز تاکید کرد: جریان ها و گروه های سیاسی مختلف اگر دارای دیدگاه های مشترک نیستند، اما دغدغه های مشترک می توانند داشته باشند و گاه برای همکاری و تشریک مساعی همین دغدغه های مشترک نیز کافی است.

 

این فعال سیاسی در کهگیلویه و بویراحمد گفت: معیار سنجش ارزش فکر، استدلال و منطق است و زمان و مکان ارزش فکر را تعیین نمی کند

 

پرواز گفت: اصلی ترین راهبرد در حوزه دفتر سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد برای بهبود و آرام کردن فضای موجود، ترویج و باب کردن فرهنگ گفت وگو است.

 

این مسئول سیاسی در کهگیلویه و بویراحمد گفت: به طور معمول فرهنگ گفت و گو همواره 2 رقیب جدی شامل فریبکاری و خشونت همراه خود دارد.

 

پرواز با اشاره به وجود برخی اختلافات و انشقاق درونی میان جریان های سیاسی در کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: همواره در زمینه اختلاف 2 شاخص بسیار حائز اهمیت است یکی مبنای اختلاف و دوم شیوه اختلاف ورزی است.

 

این فعال سیاسی در کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: چنانچه مبنای اختلاف معرفتی باشد و شیوه نیز دارای معیاری مدرن و دموکراتیک باشد آن اختلاف حتی به صلاح است.

 

وی گفت: البته چنانچه مبنا و شیوه اختلاف بر پایه مسائل قومیتی و منطقه ای باشد بدون شک سم مهلک توسعه است.

 

پرواز اضافه کرد: در عین رقابت های سیاسی می توان رفاقت انسانی و معرفتی هم داشته باشیم.

 

وی ادامه داد: هرگاه اختلاف نظرها در حوزه سیاسی به منازعات ساحت انسانی کشانده شود مبنا و شیوه این اختلاف معرفتی و خردمندانه نیست و بدون شک مانع توسعه خواهد بود.

 

وی نقش مطبوعات و رسانه در جهت گیری های مثبت جامعه و تلطیف فضای موجود در استان را یادآور شد و گفت: همواره یک رسانه پرسشگر، تحول خواه، کنجکاو در کنار یک مسئول پاسخگو زمینه ساز جامعه ای آرمانی را فراهم می آورد و هرگاه نقش و تکلیف پاسخگویی مسئولان به محاق رفت، جامعه نیز به همان میزان دچار زیان های متعدد شده است.