یکی از شهروندان شهر سی‌سخت استان کهگیلویه و بویراحمد با ارسال متنی از مسوولان خواسته‌اند که هر چه سریعتر تکلیف بیمارستان‌ سی‌سخت و پاتاوه را مشخص نمایند و به عملیات اجرایی آن شتاب ببخشند. سید عبد الصمد رضایی در باره این بیمارستان خطاب به استاندار و نماینده مجلس نوشت؛ از حضرت‌عالی و هم مسئولین ارشدی […]

یکی از شهروندان شهر سی‌سخت استان کهگیلویه و بویراحمد با ارسال متنی از مسوولان خواسته‌اند که هر چه سریعتر تکلیف بیمارستان‌ سی‌سخت و پاتاوه را مشخص نمایند و به عملیات اجرایی آن شتاب ببخشند.

سید عبد الصمد رضایی در باره این بیمارستان خطاب به استاندار و نماینده مجلس نوشت؛ از حضرت‌عالی و هم مسئولین ارشدی و ستادی استان تقاضا داریم، مردم را از این انتظار طولانی و بلاتکلیفی نجات دهید. تا از پچ‌پچ و زمزمه‌های نیش‌دار بعضی‌ها که مرتب میگویند گذاشته‌اند نزدیک به انتخابات مجدد کلنگ زنی کنند و بهر برداری سیاسی؛ و دو باره رها کند، جلوگیری شود.

متن کامل این نامه به شرح زیر است؛

به نام خدای بزرگ

جناب آقای حاج زارعی
نماینده محترم شهرستان‌های دنا و بویراحمد
و جناب آقای احمدی استاندار محترم کهگیلویه و بویراحمد

سلام‌علیکم
احتراماً همان‌گونه که در جریان امور هستید در سال گذشته در ایام دهه فجر با انجام مراسم‌های باشکوه و عظیمی کلنگ زنی دو بیمارستان سی‌سخت و پاتاوه با حضور مردم و مسئولین ازجمله استاندار محترم و ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی و امام جمعه و جماعات با مدیریت اجرایی خود بنده که عیناً حضور داشتم انجام و آغاز گردید.

که سریعاً اجرا و عملیات آن توسط مجری و پیمانکار شروع گردد. متأسفانه تا کنون هیچ اقدام عملی صورت نگرفته است و اگر این مطالبه و خواسته مردمی عملی نشود، شاید در اذهان مردم به حرکتی نمادین و پوپولیستی و نمایشی مبدل شود، که تا اندازه‌ای شده است.

انتظار می‌رفت و می‌رود در افتتاح بیمارستان‌های مرکز استان و سایر شهرها توسط وزیر با پیگیری‌های استاندار محترم و حضرت‌عالی که داشتید. و جای قدردانی هم داشته و دارد.

این دو بیمارستان هم عملیاتی می‌گردید.

در جریان پیگیری‌های حضرت‌عالی و دستور اختصاص بودجه اولیه آن توسط استاندار محترم استان کهگیلویه و بویراحمد هستم.
ولی چون به مرحله اجرا و عمل نرسیده و قریب یک سال طول کشیده مردم به‌حساب آب در هاون کوبیدن گذاشته‌اند و به همین دلیل به جد پیگیر و منتظر بودند و هستند.

شهرستان دنا به دلیل کوهستانی بودن، پراکندگی روستاها، تکثر جمعیت، وجود نیروهای پزشکی و متخصص، جلوگیری از تهاجم بی‌رویه، عدم تجهیز و امکانات آن‌چنانی شبکه‌ها و خانه‌های بهداشت، عدم دسترسی سریع به پزشک متخصص و بیمارستان در موقعیت‌های ضروری و ضرب العجل، قدرشناسی مردم در حمایت از نظام و دولت و شرکت در اکثر دعوت‌های حضوری مانند راهپیمایی و انتخابات مهم بودن اولویت بهداشت و سلامت به‌عنوان مهم‌ترین آیتم توسعه همه‌جانبه و پیشرفت طولانی بودن فصول سرما در ایام زمستان و انبوه مرض و بیماری‌های زمستانی تصویب بیمارستان در وزارت درمان و پیگیری عملیات مقدماتی ازجمله نقشه و زمین و مهم‌ترین اولویت مطالبه مردم وهم چنین قرار گرفتن در عوامل خطرزا مثل زلزله و سیل و آتش‌سوزی و پرتگاه‌های کوهستانی و موجودات زهردار و سمی چون رطیل و مار و عقرب در کنار امور کشاورزی و دام داری نیاز مبرم و سریع به بیمارستان داشته تا هم خواسته‌شان برآورده شود و هم از هجوم به بیمارستان‌های مرکز استان و سیل مراجعه‌کننده کم شود و هم به اقوال مدیران و نمایندگان لایقشان خودبین‌تر و با اعتماد تر بشوند و خود را دور از مسئولین و مسئولین را دور از خود ندانند و روزبه‌روز ارتباط بین مردم و مسئولین و نمایندگان بیشتر و بیشتر شود.

پس خواهشآ هم از حضرت‌عالی و هم مسئولین ارشدی و ستادی استان تقاضا داریم، مردم را از این انتظار طولانی و بلاتکلیفی نجات دهید. تا از پچ‌پچ و زمزمه‌های نیش‌دار بعضی‌ها که مرتب میگویند گذاشته‌اند نزدیک به انتخابات مجدد کلنگ زنی کنند و بهر برداری سیاسی؛ و دو باره رها کند، جلوگیری شود.
منتظر اقدامات حضرت‌عالی و سایر مسئولین هستیم.

خدایا چنان کن سرانجام کار تو خوشنود باشی
و مردمم راضی از سرانجام کار

سید عبد الصمد رضایی
شهروند دنا نشین

منبع:کبنا