نشست دانشجویی به مناسبت 16 آذر روز دانشجو با حضور رئیس کل دادگستری استان در دانشگاه یاسوج برگزار شد. به گزارش افتونیوز، حجت الاسلام مزارعی که به دعوت دانشجویان دانشگاه یاسوج در بین آنها حضور یافته بود به سوالات دانشجویان نیز پاسخ گفت. در این نشست دانشجویان سوالاتی پیرامون ماجرای ابوقداره، پتروشیمی بویراحمد، حکم انفصال […]

نشست دانشجویی به مناسبت 16 آذر روز دانشجو با حضور رئیس کل دادگستری استان در دانشگاه یاسوج برگزار شد.

به گزارش افتونیوز، حجت الاسلام مزارعی که به دعوت دانشجویان دانشگاه یاسوج در بین آنها حضور یافته بود به سوالات دانشجویان نیز پاسخ گفت.

در این نشست دانشجویان سوالاتی پیرامون ماجرای ابوقداره، پتروشیمی بویراحمد، حکم انفصال مسئولان استانی و… را مطرح کردند که مزارعی نیز توضیحات مبسوطی را ارائه داد.

حجت‌الاسلام مزارعی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد کشور را متعلق به همه افکار و سلایق دانست و گفت: نگذارید دشمنان ما حضور ما را در مناسبت های ملی به ویژه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی کمرنگ ببیند.

مزارعی گفت: دانشجویان مظهر آگاهی، مظهر مبارزه و روشنگری و مظهر اقتدار ملی و ولایت مداری است. مجموعه دانشگاه، مجموعه فرهیتخه و هوشیار و در همه عرصه ها در میدان هستند.
وی افزود: 16 آذر متعلق به دانشجویان ضد استکبار، ضد امریکا که در سال 32 نشان دادند که در کدام مسیر گام بر می دارند.
وی بیان داشت: دانشجویان فضای ضد ظلم و ظلم ستیزی را در دانشگاه ها بنیان گذاشتند و تا امروز هم باب روشنگری، نقادی و ارتقاء علم و دانش و هدایت گری این مجموعه علمی را دارند، مدیریت می کنند.

مزارعی اظهار داشت: جنبش دانشجویی رسالت روشنگری و هدایت گری و بیداری جامعه را برعهده دارند.

این مسئول ادامه داد: تکلیف و رسالت بنده اقتضاء می کند جلوی هر مفسده ای را بگیرم و با هر صدمه ای که به مسیر دانشجوی روشنگر و هدایت گر زده شود، برخورد کنم.

وی به مبارزه با فساد اشاره کرد و گفت: مبارزه با فساد، مبارژه با اژدهای هفت سر است و خیلی سخت است. باید خیلی با حوصله و صبر انجام بگیرد و با همراهی بیشتر دست به دست هم دهیم در حوزه دانشگاه شماها و در حوزه دستگاه قضا و نباید مقابل کسانی که می خواهند امنیت روانی، اقتصادی و سلامت  این نظام را از بین ببرند، کوتاه بیاییم.

مزارعی افزود: در بین خودمان نقادی کنیم، اما دوستانه نه تخریبی. مفاسد را مطرح کنید و آنجایی که باید برخورد قضایی شود سمعا و طاعتا.

رئیس دستگاه قضا بیان داشت: تحت نظارت ولی امر مسلمین و ریاست  قوه قضائیه دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد کارش را انجام می دهد. قوه قضائیه در تمام ابعاد مقابله با مفاسد اقتصادی ورود کرده است و ما هم در مجموعه دادگستری راه را ادامه می دهیم بدون تنش، جوسازی.  در این مسیر به حول و قوه الهی قطعاً پیروز خواهیم بود.

مشروح کامل پرسش و پاسخ دانشجویان با حجت الاسلام مزارعی به زودی منتشر می شود.

گزارش تصویری از این نشست: