مدیرکل بحران استان خبرداد:تشکیل کمیته علمی – پژوهشی شورای هماهنگی مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد

 

مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد از تشکیل کمیته علمی – پژوهشی شورای هماهنگی مدیریت بحران استان خبر داد.

 

وحید محمدی‌تبار  در یاسوج اظهار کرد: تشکیل کمیته علمی –  پژوهشی شورای هماهنگی مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان بستر تصیم سازی و بازوی مشورتی شورای هماهنگی مدیریت بحران استان است.

 

وی گفت: ریاست این شورا به عهده معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار است و دبیر آن نیز مدیرکل مدیریت بحران استان است این شورا متشکل از اعضای هیات علمی دانشگاهها و برخی نخبگان دانشگاهی و تخصصی است.

 

محمدی‌تبار ادامه داد: افراد این شورا در رشته‌های جنگل و منابع طبیعی و گیاه پزشکی، آب و مدیریت منابع و مصارف آب، مکانیزاسیون کشاورزی، زمین شناسی، اقلیم و هواشناسی، فوریت‌های پزشکی، امداد و نجات، غذا و تغذیه، بهداشت عمومی و بهداشت محیط، بیمه و صنعت بیمه، عمران شهرسازی و معماری و …. است.

 

این مسوول گفت: انعقاد تفاهمنامه اداره کل مدیریت بحران استان با دانشگاه یاسوج بعنوان دانشگاه مادر در استان کهگیلویه و بویراحمد در جهت گسترش و نهادینه‌سازی همکاری‌های علمی و پژوهشی و آموزشی نهاد دانشگاه با حوزه معاونت عمرانی و اداره کل مدیریت بحران استان از اقدامات در این مسیر است.

 

وی افزود: این اقدامات در کشور بی‌سابقه و کاملا ابتکاری است و خروجی این کمیته علمی پژوهشی و این تفاهمنامه راهی جدید و رویکردی موثر در مدیریت اجرایی دستگاههای عضو شواری هماهنگی مدیریت بحران و دستگاههای خدمات رسان در سطح استان ایجاد می‌کند.

 

 

تمامی حقوق برای پایگاه خبری-تحلیلی افتونیوز محفوظ است. استفاده از مطالب افتونیوز تنها با ذکر منبع مجاز است