مراسم معارفه مدیرکل جدید کمیته امداد امام خمینی استان در حالی برگزار شد که هم اصلاح طلبان و هم اصولگرایان در این مراسم حاضر بودند. به گزارش افتونیوز، مراسم تکریم و معارفه مدیران کل جدید و قدیم کمیته امداد استان با حضور برقعی قائم مقام این نهاد در کشور، گوهرگانی معاون اقتصادی استاندار و برخی […]

مراسم معارفه مدیرکل جدید کمیته امداد امام خمینی استان در حالی برگزار شد که هم اصلاح طلبان و هم اصولگرایان در این مراسم حاضر بودند.

به گزارش افتونیوز، مراسم تکریم و معارفه مدیران کل جدید و قدیم کمیته امداد استان با حضور برقعی قائم مقام این نهاد در کشور، گوهرگانی معاون اقتصادی استاندار و برخی از مدیران کل در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی یاسوج برگزار شد.

حضور ستار هدایتخواه و صفدر پناهی از چهره های شاخص اصولگرایان استان در این مراسم جالب توجه بود.

پیشتر نام گزینه هایی برای تصدی مدیریت این نهاد انقلابی در استان مطرح شده بود که همگی سابقه اصولگرایی داشته و در دوران دولت احمدی نژاد نیز مسئولیت دستگاههای را نیز بر عهده داشتند.

گویا برای این مسئولیت شیرعلی خرامین، مراد پیوند، مسعود مثنوی و قباد مبشری که همگی از نیروهای اصولگرا و منتسب به حلقه هدایتخواه هستند به تهران معرفی شده بودند و در نهایت مبشری که سابقه مدیرکلی بهزیستی استان که تا حدی با کمیته امداد همپوشانی دارد از بین بقیه گزینه ها انتخاب شد.

فرید محبی مدیرکل سابق کمیته امداد استان در این آیین با ارائه توضیحاتی از عملکرد خود به رتبه‌های برتر کمیته امداد در جشنواره شهید رجایی، ارتقای تولید، پایدار شدن منابع مالی و حمایتی، توزیع عادلانه کمک‌ها و گسترش ارتباطات در لایه‌های مختلف برای تقویت بنیه ضعیف مشارکت‌های مردمی اشاره کرد و گفت: در همه حوزه‌های اجرایی یک نظام مبتنی بر برنامه‌ریزی را مستقر کردیم.

 قائم مقام کمیته امداد امام خمینی کشور در این آیین اظهار داشت: رویکرد و دغدغه اصلی این نهاد امدادی همواره رسیدگی و توجه عمیق و دقیق به وضع محرومان و نیازمندان خواهد بود.

سید امیرمنصور برقعی کرد: مدیران کل، کارکنان و امدادگران این نهاد حمایتی باید خود را متعهد به انجام رسالت و وظایفی بدانند که حضرت امام (ره) و رهبری فرزانه انقلاب در اساسنامه این نهاد ترسیم و بر روی آنها تاکید کرده‌اند.

وی گفت: گرایش‌ها و رفتارهای سیاسی در این نهاد حمایتی، انقلابی و امدادی به هیچ وجه قابل تحمل نیست و تنها دغدغه آن بهبود شرایط جامعه هدف است.

برقعی احداث پتروشیمی با هزینه گزاف بدون توجیه دانست و گفت: با 500 میلیون دلاری که قرار است برای احداث پتروشیمی سرمایه گذاری شود می توان اشتغالزایی بالایی را به وجود آورد و از مضرات پتروشیمی نیز در امان ماند.

وی ادامه داد: برخی از شهرها نظیر اصفهان و اراک بعد از 30 سال به این نتیجه رسیدند که احداث پتروشیمی در این شهرها کار اشتباهی بوده است.

حاشیه ها:

-حضور همزمان اصلاح طلبان و اصولگرایان در این مراسم جال توجه بود.

-حمدالله مبشری برادر قباد مبشری مدیرکل جدید کمیته امداد استان نیز در جلسه حضور داشت. این چهره اصولگرا چندی پیش با دعوت از احمدی نژاد به بهمئی خبرساز شد و مجادله ای مجازی بین او و هدایتخواه و همچنین صفدر پناهی شکل گرفت. در تمام مدتی که این جلسه برقرار بود هیچ مکالمه ای بین مبشری و هدایتخواه و پناهی انجام نشد و حتی در پایان جلسه پناهی برای اینکه با مبشری رودرو نشود از مسیر دیگری سالن جلسه را ترک کرد که به نظر می رسد قهر این چهره های اصولگرا کماکان ادامه دارد.

-کامرانی نامزد مورد حمایت لیست امید در اواخر این جلسه با حضور در سالن به مدیرکل جدید کمیته امداد تبریک گفت. حضور و تبریکی که دلیل سیاسی نداشت و به همشهری بودن هر دو ربط داشت.

-برخی گمانه زنی ها از حضور دهبانی پور در انتخابات آینده مجلس به عنوان نماینده اصلاح طلبان(حداقل بخشی از آنها) حکایت دارد. ضمن اینکه کامرانی کماکان خود را نامزد اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات 98 مجلس می داند. خوش و بش این دو نفر در کنار عکس یادگاری شان نیز جالب توجه بود.

-رسم جالبی که در بین بهمئی ها نیز وجود دارد در این جلسه نیز جالب توجه بود. معمولا وقتی یکی از نیروهای این ایل به مدیریت دستگاهی منصوب می شود از هر دو طیف فکری در مراسم معارفه حضور می یابند و گذشته مسایل سیاسی به وی تبریک می گویند که به نظر جالب توجه می آید. مراسم معارفه دهبانی مدیرکل ارشاد استان، جنتی مدیرکل اوقاف و مبشری مدیرکل کمیته امداد این موضوع به چشم می آمد.

گزارش تصویری از این مراسم: