پیگیری های استاندار کهگیلویه و بویراحمد جواب داد/ شورای عالی اقتصاد سد چم شیر را تصویب کرد

 

سد چم‌شیر وارد مدار می شود

 

به گزارش افتونیوز؛با پیگیری های مداوم استاندار کهگیلویه و بویراحمد و دیدار با معاون اول محترم رییس جمهور  جناب آقای جهانگیری و نشست با دکتر اردکانیان وزیر نیرو اصلاح و توسعه سد و نیروگاه چم شیر با استفاده از تسهیلات مالی خارجی در نشست شورای عالی اقتصاد کشور مصوب شد.

 

مبلغ سیصد و پنجاه میلیارد تومان از محل سرمایه گذاری خارجی به این پروژه  اختصاص یافت.

 

افتونیوز؛در جلسه شورای اقتصاد به ریاست جهانگیری معاون اول رئیس جمهور بر لزوم استفاده از تجهیزات ساخت داخل در طرح هایی که از طریق فاینانس اجرایی می شود، تاکید شد.

 

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور ظهر امروز (دوشنبه) در جلسه شورای اقتصاد با اشاره به گزارش ارائه شده در خصوص عملکرد تسهیلات مالی خارجی از کشور چین، بر لزوم استفاده از تجهیزات ساخت داخل در طرح هایی که از طریق فاینانس اجرایی می شود، تاکید کرد.

 

در این جلسه که وزرای امور اقتصادی و دارایی، راه و شهرسازی، نیرو، جهاد کشاورزی، نفت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، رئیس اتاق بازرگانی ایران و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشتند، نماینده دبیرخانه شورا گزارشی درخصوص عملکرد شورای اقتصاد، تعداد جلسات برگزار شده و تعداد مصوبات ارائه کرد.

 

در ادامه این جلسه همچنین گزارشی از عملکرد تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) کشور چین ارائه شد که براساس این گزارش از ۴۶طرح مصوب با استفاده از تسهیلات مالی خارجی، ۲۸ طرح با مالکیت دولت و ۱۸ طرح با مالکیت بخش خصوصی و غیردولتی است.

 

در ادامه این جلسه درخواست های برخی دستگاه های اجرایی مطرح شد و پس از ارائه توضیح در خصوص دلایل فنی و توجیهات مالی و اقتصادی با برخی از این درخواست ها موافقت صورت گرفت.

 

اصلاح مصوبه اجرای توسعه فاز یک میدان گازی کیش، احداث سد و نیروگاه چمشیر و طرح انتقال نیروی برق گیلان با استفاده از تسهیلات مالی خارجی از جمله درخواست های مطرح شده در این جلسه بود که پس از بحث و تبادل نظر، تصویب شد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری-تحلیلی افتونیوز محفوظ است. استفاده از مطالب افتونیوز تنها با ذکر منبع مجاز است