لزوم شفافیت در صدور مجوزهای طرح‌های سرمایه‌گذاری

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: ایجاد پنجره واحد در مرکز خدمات سرمایه گذاری استان گامی مثبت و رو به جلو برای تسهیل و جلوگیری از طولانی شدن فرآیند صدور مجوزهای سرمایه گذاری داخلی و خارجی است.

غضنفر آرام اظهار داشت: راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری که با تاکید استاندار کهگیلویه وبویراحمد در مرکز خدمات سرمایه گذاری استان راه اندازی شده بهترین فرصت در توسعه سرمایه گذاری و بهره گرفتن از ظرفیت بخش خصوصی در جذب سرمایه گذاری است.

وی بیان کرد: دستگاه‌های مختلف اجرایی و نظارتی باید در اسرع وقت نماینده تام الاختیار خود را برای حضور همیشگی و تصمیم گیری نهایی در زمینه صدور مجوزهای سرمایه گذاری به اداره کل امور اقتصاد و دارایی استان معرفی کنند.

آرام با تاکید بر اینکه ایجاد پنجره واحد خود نباید به مانعی در روند صدور مجوزها تبدیل شود، از دستگاه‌های مختلف اجرایی خواست در زمینه معرفی نمایندگان خود دقت و ظرافت لازم را انجام دهند.

وی بر ایجاد شفافیت، تسریع و تسهیل امور مرتبط با صدور مجوزها و پاسخگویی به استعلام‌های مختلف اشاره کرد.

آرام ادامه داد: زمان بندی مراحل اخذ مجوز و مدیریت زمان برای به حداقل رساندن این مراحل و همچنین کاهش مراجعه‌های حضوری سرمایه گذاران به دستگاه‌های اجرایی از دیگر مزایای پنجره واحد سرمایه گذاری است.

وی با بیان اینکه بوروکراسی‌های اداری و سخت گیری‌های بی مورد همواره از موانع جدی در زمینه جذب سرمایه گذاری به ویژه در استان‌های کمتر توسعه یافته‌ای همچون کهگیلویه وبویراحمد بوده و اظهار امیدواری کرد که ایجاد پنجره واحد و تسهیل صدور مجوزها گام جدی برای رفع این موانع جدی خواهد بود.

آرام یادآور شد: براساس اصل ۱۳۸ و همچنین ۴۴ قانون اساسی و ماده هفت سیاست‌های کلی حمایت از سرمایه گذاران، ایجاد پنجره واحد و تسهیل در روند صدور مجوزهای کسب و کار وظیفه‌ای قانونی برای تمامی دستگاه‌های اجرایی اعم از حاکمیتی، خدماتی و نظارتی محسوب می‌شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۹۸ فرصت جدید سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی، گردشگری، صنایع دستی، گیاهان دارویی، انرژی، نفت، پتروشیمی، صنعت و معدن در این استان امکان سنجی شده است.

وی ابراز داشت: حمایت از بحث تولید و اشتغال کهگیلویه و بویراحمد و تشویق فعالان اقتصادی این استان و سرمایه گذاران بومی و غیربومی برای گرایش به سوی سرمایه گذاری در استان ضرورتی انکارناپذیر است.

آرام تصریح کرد: ۹ فرصت سرمایه گذاری خارجی در کهگیلویه و بویراحمد عملیاتی شده و ۲ کتاب در زمینه سرمایه گذاری در استان به زبان فارسی و انگلیسی تدوین شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از سال ۹۲ تاکنون در این استان مبلغ ۲۲.۹۶ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی انجام شده است.

وی افزود: میزان سرمایه گذاری خارجی این استان در سال ۹۵ حدود ۲.۲۸ میلیون دلار و در سال ۹۶ حدود ۲.۶ بوده که با سند توسعه‌ای استان فاصله زیادی دارد.

آرام ابراز داشت: کهگیلویه و بویراحمد دارای قابلیت‌های فراوانی برای سرمایه گذاری در بخشهای نفت، گاز و پتروشیمی، گردشگری، صنعت و معدن، کشاورزی، گیاهان دارویی، آب و منابع طبیعی دارد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری-تحلیلی افتونیوز محفوظ است. استفاده از مطالب افتونیوز تنها با ذکر منبع مجاز است