به گزارش افتونیوز از چاروسا، مشکلات راه‌های روستایی زیر 10 کیلومتر در حوزه چاروسا کم نیستند به نحوی که روستاهایی هستند که تنها با یک عدد پل مشکل کلی آن روستا برطرف می‌شود.   این مشکل برای مردم یک روستا آنچنان بزرگ است که آرزوی برطرف شدن آن را دارند در صورتی که […]

 

 

به گزارش افتونیوز از چاروسا، مشکلات راه‌های روستایی زیر 10 کیلومتر در حوزه چاروسا کم نیستند به نحوی که روستاهایی هستند که تنها با یک عدد پل مشکل کلی آن روستا برطرف می‌شود.

 

این مشکل برای مردم یک روستا آنچنان بزرگ است که آرزوی برطرف شدن آن را دارند در صورتی که امروزه در بسیاری روستاهای دیگر نقاط استان و استان‌های همجوار به دنبال طرح‌های بزرگتری هستند.

 

متاسفانه عدم توجه بسیاری از مدیران سبب می‌شود تا مشکلاتی با کمترین نیاز اعتباری سالهای سال پا برجا بماند.

 

اما مدیرانی هم هستند که در اولین فرصت مترصدند تا با کمترین اعتبارات مشکلات را به حداقل برسانند.

 

نشست‌هایی که نتیجه نداد/گزارش‌هایی که اثربخش نبود

 

این در حالی است که میان روستای شوتاور و روستای بلوچستان و دبیرستان این روستا یک رودخانه فصلی است که سال‌های سال است بیش از 20 گزارش خبری برای رفع آن درج شد و چندین نشست برای برطرف شدن این مشکل گرفته شد اما همچنان این مشکل برطرف نشد و همچنان دانش آموزان و مردم روستا به فکر این هستند که اگر “باز باران ببارد” به چه نحوی از رودخانه عبور کنند.

 

به گزارش افتونیوز؛ به نحوی که مردم روستا می گویند آن قدر که به فکر عبور دانش آموزان از رودخانه هستیم به فکر درس خواندنشان نیستیم.

 

پس از درج خبری در این مورد بخشدار چاروسا با حضور در محل این پل تدابیری در همان مکان اندیشیده شد.

 

بخشدار چاروسا چاره‌اندیشی کرد

 

علی محمودی در این خصوص گفت: یکی از مشکلاتی که مردم روستای بلوچستان و روستای شوتاور داشتند مشکل پل ارتباطی بین دو روستا و دبیرستان شوتاور بود.

 

بخشدار چاروسا عنوان کرد: مردم این روستاها سال های سال است که با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند در صورتی که می‌شد با کمی توجه مشکل این روستاها را برطرف کرد.

 

وی افزود: این روستا نیازمند چهار حلقه پل بتونی است که با رایزنی امیدواریم با هزینه بسیار پایین این مشکل را برطرف کنیم.

 

محمودی خاطرنشان کرد: امیدواریم که بتوانیم در کمترین زمان ممکن با همکاری دهیاری و نظارت ناظر فنی دهیاران امکان استفاده از چهار حلقه پل بتونی با ارتفاع 1.5 متر حلقه‌های پل را خریداری کنیم تا نسبت به نصب آنها اقدام شود.

 

بخشدار چاروسا با مقایسه این مشکل با مشکل روستای شهید نویدی کلاب افزود: چنین مشکلی در روستای شهید نویدی کلاب نیز هست که چندین سال بود مردم این روستا منتظر نصب یک حلقه پل بتنی بودند که عملیات آن را به پیمانکار واگذار کردند و هم اکنون بیش از 40 میلیون تومان هزینه کردند و همچنان به پایان نرسیده است.

 

وی گفت: در صورتی که با نصب این حلقه‌های پل در روستای شوتاور مشکل با هزینه کمتر از 10 میلیون تومان برطرف می‌شود.

 

وی خواستار همکاری مردم با مسئولین در جهت برطرف شدن مشکلات شد.