ده ماه قبل تعدادی از دوستان برای ثبت نام خودرو به نمایندگی شعبه سعادت آبادشرکت  “عظیم خودرو” مراجعه کردند ؛خانمی که مشاور این شرکت بودند ،با عنوان این مطلب که الان طرح پائیزه داریم و به ازاء هر ثبت نام از مبلغ ده میلیون تومان تخفیف ویژه این طرح برخوردار میشویدو…. ،با مدیر شعبه مذکور […]

ده ماه قبل تعدادی از دوستان برای ثبت نام خودرو به نمایندگی شعبه سعادت آبادشرکت  “عظیم خودرو” مراجعه کردند ؛خانمی که مشاور این شرکت بودند ،با عنوان این مطلب که الان طرح پائیزه داریم و به ازاء هر ثبت نام از مبلغ ده میلیون تومان تخفیف ویژه این طرح برخوردار میشویدو…. ،با مدیر شعبه مذکور به بهار سبزی پرداختند و اصرار موکد به اینکه امروز آخرین روز این طرح بوده و این هم آخرین ساعت طرح هست ، وپاسخدهی مدیرشعبه  به یک تلفن کذائی و فریبکارانه که در واقع از طرف همکاران خودشان بوده و بیان اینکه :  جناب دکتر عذر ما را بپذیرید و اینها آخرین نفرات ثبت نامی هستند و… از ثبت نام شما در این طرح معذوریم !!! ؛ وبعد از قطع تلفن دروغکی ، عنوان این مطلب که فلان آقای دکتر بود و ما عذرشو خواستیم چون سیستم دیگه داره بسته میشه !!!

بخش اول طرح فریبکارانه خودشان را اجراء کردند؛

بخش دوم این بود که عنوان کردند چون به ازاء هر ثبت نام ده میلیون تعلق میگیرد ،مبلغ را برای ثبت نام دو خودرو واریز کنید و زمان تحویل خودرو تجمیع کنید ؛ غافل از اینکه هر ثبت نام خود یک‌پورسانت برای نامبردگان داشته !!  لازم بذکر است که سود سپرده به میزان ۲۳٪ قرار بود هر سه ماهه به حساب مشتریان واریز شود که هیچگاه نشد !!!؛و در جواب مراجعه و تماس گفتند که: همه سود در پایان و زمان تحویل خودرو یکجا از قیمت خودرو کسر میشود ؛

بخش سوم این کلاهبرداری این بود که ثبت نام برای خودروهای اپتیما و لکسوس و النترا بوده و لیستی که هایلایت کردند و دست مشتری دادند اینگونه بود ،در حالی که لیستی که در لابلای چندین برگه برای امضاء به مشتری دادند و اصرار به اینکه سریع امضاء‌کنید چون سیستم داره بسته میشه و حتی یکی دوبار گفتند که سیستم بسته شده و یک‌تماس کذائی و دروغکی و ساختگی گرفتند و از مدیر خواستن که سیستم را چند لحظه  بازکندو….  ،ثبت نام برای یک‌ خودروی چینی بنام “ساوانا” بود که قرار است بزودی توسط همین شرکت مونتاژ  شود !!!

و جالب اینکه : نام این خورو را مشتری پس از ده ماه  از ثبت نام ،در واحد مرکزی شرکت برای اولین بار میشنود و شوکه میشود!! خصوصا” وقتی که کارمند به مشتری  میگوید :خودتان هم  زیر این  برگه را امضاء کرده اید !!!

ومرحله پایانی این کلاهبرداری و شیادی ،ده ماه پس از ثبت نام با دعوت از مشتری برای تعیین خودرو و اخذ خورو و حضور در دفتر مرکزی  شرکت در کیلومتر ۹ جاده کرج اجراء شد ؛

کارمند توجیه شده پشت میز در پاسخ مشتری میگوید :  کدام ده میلیون تخفیف !!!؟؟؟ کدام طرح پائیزه!!!؟ کجا مکتوب شده !!؟؟  اون مشاور و اون مدیر شعبه برای پورسانت خودشان چنین صحبت هائی کرده اند !!!

دغل کاری بعدی اینکه میگوید : اصلا  ما شرایط تجمیع دو مبلغ را نداشته ایم !! (در حالی که هر دو ثبت نام در یک ساعت و بنام یکنفر و به توصیه مدیر شعبه انجام شده بود) ؛

دغلکاری بعدی اینکه :میگوید اگر میخواهید هردو ثبت نام یکی بشوند ،به یکی از ثبت نام ها هیچگونه سودی تعلق نمیگیرد !!!

دغلکاری بعدی اینکه: میگوید در صورت انصراف کامل از خرید هم فقط۱۴٪سود تعلق میگیرد البته !!!، با این شرط که ۴۵ روز بعد و طی این ۴۵روز هم بدون هیچگونه سودی برای مبلغ  ،وجه بحساب مشتری واریز میشود ؛

جالب است بدانید که: یکی از اعضای هیئت مدیره که در ظاهر ، خود را انسان منصفی نشان میداد؛یواشکی اشاره کرد که اگر بعد از ۴۵روز مبلغ به حسابتان واریز نشد میتوانید به هیئت حل اختلاف شکایت کنید !!!!، و این یعنی یک‌پروسه زمانبر و یکساله و پولی که بدون هیچ سودی در حساب این شرکت کذائی و کذاب میماند !!!

براستی این کشور چقدر باید بی قانون باشد که یک شخص بنام “عظیمی” بتواند سالها با کلاهبرداری از این و آن روز بروز “عظیم” و “عظیم تر”  شود که به تعبیر خود کارمندانش مالک ۱۴  شرکت مختلف مثل رستورانهای زنجیره ای و و و …. علاوه بر شرکت خودرو  بشود!!

چه کسی و یا چه مرجعی باید از اینگونه شرکت ها حسابرسی کند !!

آیا نباید یک‌فراخوان از مشتریانی که مورد اغوا و فریبکاری های این شرکت واقع شده اند، صورت پذیرد تا بصورت قانونی جلوی اینگونه دغلکاری و فریبکاری و کلاهبرداری های در قالب “قانون” و با قراردادهای اغواگرانه و باظاهر قانونی گرفته شود!!!؟؟؟

کدام اداره مالیاتی و چگونه باید بفهمد که چنین شرکتی با این ترفندها به ازاء هر قرار داد چه مبلغ کلانی از سود پول مشتریان بالا میکشد در حالی که هیچگونه وجهی بابت مالیات این کلاهبرداری های کلان از مردم به دولت هم پرداخت نمیکند !!!؟؟؟